Bezdrátový reproduktor pro WhatsApp hovory

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neyo 17. 10. 2019 10:27

Zdravím,

sháním bezdrátový reproduktor, který by se dal použít na WhatsApp videohovory či jen hovory, existuje nějaké řešení? Zkoušel jsem již bezdrátové sluchátka i reproduktor, ale zdá se, že WhatsApp ignoruje jakékoliv zařízení, které nemá mikrofon.
Existuje nějaký bezdrátový reproduktor s mikrofónem (sluchátka nemohou být), který by se dal využít?

Toto řešení hledám pro babičku, která špatně slyší a potřebuje vše s trošku vyšší hlasitosti i přes již aktivní naslouchátko. Hovory/videohovory na tabletu přes WhatsApp má ráda, ale bohužel špatně druhou stranu slyší.
Jednoduchým řešením by byl tablet s lepšími repráčky, ale již jsem vyzkoušel 3 tablety a vše je víceméně podobně nepoužitelné pro její potřebu.

Děkuji za rady a případně se omlouvám, za špatné zařazení dotazu.
Naposledy upravil neyo dne 17. 10. 2019 12:57, celkově upraveno 1
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod juliusIV 17. 10. 2019 12:07

Zdravím, řekl bych, že většina bezdrátových reproduktorů a sluchátek má zabudovaný mikrofon. Těžko ale hodnotit kvalitu mikrofonu. Vyšší hlasitost by asi problém být neměla. Ty reproduktory dokáží hrát dost nahlas.
juliusIV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 17. 10. 2019 12:09

Roon > Modi Multibit > MCTH > modif. HD 6XX
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neyo 17. 10. 2019 12:59

@ondrasheq Toto je vskutku zajimavé řešení a mělo by i fungovat, akorát se zeptám jak jste tento reproduktor našel?
Rád bych se dle těch kritérií podíval i po něčem novějším - je to přece jen 7let starý produkt.
Upřímně co jsem koukal, tak nikdo nenabízí vyhledávání repro s či bez mikrofonu, děkuji za objasnění dle čeho jste vyhledával.

@juliusIV sluchátka bohužel babičce dát nemohu, je to pro ní nepraktické a hlavně nevhodné, jelikož má naslouchátka a cokoliv přiložíte k uchu, tak naslouchátko začne "pískat"
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 10. 2019 14:02

U Alzy jde zvolit při vyhledávání mikrofon (Všechny parametry/Typ soustavy/Vlastnosti a funkce).
Tady výběr do 1000 Kč BT s mikrofonem - https://www.alza.cz/bezdratove-reproduk ... 661&sc=612
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neyo 17. 10. 2019 14:15

Ah, já jsem si nevšiml té volby mikrofonu :) děkuji..
Nakonec jsem koupil LAMAX Beat Street ST-1, Niceboy RAZE, Yenkee YSP 3100SG a uvidím, který babičce sedne více.
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 17. 10. 2019 16:05

neyo píše:@ondrasheq Toto je vskutku zajimavé řešení a mělo by i fungovat, akorát se zeptám jak jste tento reproduktor našel?
Rád bych se dle těch kritérií podíval i po něčem novějším - je to přece jen 7let starý produkt.
Upřímně co jsem koukal, tak nikdo nenabízí vyhledávání repro s či bez mikrofonu, děkuji za objasnění dle čeho jste vyhledával.

@juliusIV sluchátka bohužel babičce dát nemohu, je to pro ní nepraktické a hlavně nevhodné, jelikož má naslouchátka a cokoliv přiložíte k uchu, tak naslouchátko začne "pískat"

Hledal jsem "bluetooth repro handsfree". Měli jsme takovou krabičku v práci v každé zasedačce. Jabra toho dělá z tohoto ranku poměrně dost.
Roon > Modi Multibit > MCTH > modif. HD 6XX
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod juliusIV 18. 10. 2019 12:36

Já jsem zkoušel volat přes můj reproduktor a jako slyšet je v pohodě a i prý mikrofon taky není tak špatný. Tak uvidíš jak budou který vyhovovat.
juliusIV
Kolemjdoucí