Takhle to nemá znít

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vedel_jsi 3. 9. 2020 16:06

Zdravím.
Před pár dny jsem si koupil nový mikrofon, jmenovitě Rode NT USB mini pro tvorbu na platformu YouTube. Mikrofon co jsem použival předtím byl headset za 300kč u Vietnamců a popravdě...ten headset má lepší zvuk než ten nový Rode mikrofon. Chtěl bych požádat jestli by jste mi pomohly se zkvalitněním toho zvuku. Pravděpodobně bude problém v nastavení ale zkoušel jsem s tím dělat co šlo ale nedostal jsem dobrou kvalitu nahrávky. Chyba v mikrofonu je taky možná ale neměla by být. Prosím buďto mi poradte sem případně na můj instagram @vedel_jsi . Mohli bychom zajít i na discord abyste se mohli podívat co s tím je.
Děkuji za každou radu a už i za přečtení :D
Krásný zbytek dne
vedel_jsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 3. 9. 2020 18:36

Když si přečtu takovýto příspěvek a ještě s podobným názvem, tak si říkám, zda se nejedná o reklamu, či nějaké „experimentální“ sdělení.

Jinak - dle pravidel... diskutuje se zde, uživatelé odpovídají zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 3. 9. 2020 18:44

Je škoda, že tazatel předem vylučuje všechny muže. Já bych například rád pomohl. Každopádně, kdyby to nebyla jen propagace kanálu, a vedel_jsi si to genderové omezení rozmyslel, mohl by postnout odkaz na zvuk nového mikrofonu, aby bylo jasné, co je špatně.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vedel_jsi 3. 9. 2020 18:58

Omlouvám se pokud myslíte, že si myslíte jako reklama. Na tomto fóru jsem poprvé. Náš ig jsem hodil jen kdyby náhodou. Reklama by to byla opravdu chabá :D.
No pokud Vám to nevadí hodím odkaz na naše video, kde je tento mikrofon slyšet....Je to opravdu hrozný. Kdyžtak můžeme na ten discord ale to je na Vás. Mám známého co USB mikrofony odsuzuje a myslí si, že ta kvalita je daná právě tím ale nevím...
Video (zvuk mikrofonu): https://www.youtube.com/watch?v=ojoUeRmIDKg&t=6s
(prosím neukamenujte mě za něj :C
vedel_jsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 3. 9. 2020 21:25

No zní to skutečně divně, takový nakřáplý zvuk - jakým programem to bylo nahrávané? Co to bylo započítač?
Vyzkoušet na jiném počítači, zkusit jiné programy a pokud se to bude chovat stejně, tak reklamovat.

-- 3. 9. 2020 22:36 --

Ještě jsem se podíval do návodu, předpokládám že používáte přiložený pop filtr. Zkoušeli jste nastavení úrovně signálu mikrofonu? Ten nakřáplý zvuk vzniká přebuzením, něco je někde na limitu.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 3. 9. 2020 22:06

Jak píše marts, je to podivně "ořízlé", což by mohl být vliv přebuzení. USB mikrofony bych určitě neodsuzoval, spíše naopak. Váš mikrofon patří mezi ty kvalitní. Na zadní straně je sluchátkový konektor pro přímý odposlech - zapojte do něj sluchátka a poslouchejte, jak mikrofon zní. Pokud uslyšíte jakékoliv ruchy, ořez/přebuzení či cokoliv nežádoucího, je to vada mikrofonu a důvod k reklamaci. Nicméně nepředpokládám, že by to byl ten případ.
V nastavení mikrofonu ve Windows prověřte, že nemáte zvuk uměle zesílen či jakkoliv dodatečně upravován.
Obrázek
Vhodné hodnoty jsou do 80 % v nastavení mikrofonu ve Windows a zbytek v rozsahu 25 až 50 % na voliči mikrofonu. Pokud v nastavení bude nějaký "boost", tak ten na 0 dB. Mikrofon by měl být nejdále 20 cm od úst.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý