Pomoc s výběrem jednoho ze tří základních gramofonů do 5k

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BrakeZ 29. 11. 2020 20:26

Ahoj, mamka chce koupit pro přítele gramofon a chtěl bych poprosit, zda byste mi pomohli rozhodnout se mezi třemi gramofony.
Mělo by se jednat o úplný základ, aby to přehrálo desku a mělo to alespoň nějaký základní průměrný zvuk.
Limit je cca 5tis, udělal jsem tedy kolečko - Google, fora, Heureka, abych Vás zde neobtěžoval úplně od nuly a vypadly mi tyto tři možnosti:
https://www.alza.cz/audio-technica-at-l ... 604530.htm
https://www.alza.cz/lenco-l-400-d5136946.htm
https://www.alza.cz/teac-tn-180bt-cerna-d5478844.htm

Vím, že za tyhle prachy moc muziky člověk nedostane, ale není zde opravdu potřeba nějaká vysoká kvalita, bude se jednat o občasné přehrání pro atmosféru. Má reciever a k němu připojeny repráky, takže by snad neměl být problém tyto gramofony připojit pomocí cinche?

Audio technicu jsme našli podle recenzí, že vypadá celkem obstojně, ale vzhledově nic moc (a naprostou většinu času bude stát bez přehrávání, takže je to zde taky faktor).
Lenco jsem našel jako doporučení na foru na gramec do 5k.
Teac se nejvíce líbí vzhledově, ale nikde jsem o něm nenašel v podstatě nic.

Četl jsem, že některé gramofony ničí desky a já o nich v podstatě nic nevím, tohle jsem akorát získal díky svému průzkumu. Vzhledově by byl nejlepší ten Teac, ale nic moc jsem o něm nenašel, takže nechci as jít úplně slepě, na ty první dva jsem našel alespoň základní reference, i když ani to samozřejmě nic moc neznamená.
Budu tedy moc rád, kdyby mi někdo s alespoň základním přehledem poradil, který z těchto gramofonů zvolit.
Moc děkuji.
BrakeZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filmmaker 29. 11. 2020 21:56

Za sebe bych řekl, že ani jeden. Osazením a technickou stránkou věci jsou to spíš parodie na gramofon.

ALE jsou to automaty. Což může pro naprostého laika být plus. Technicky je to v téhle ceně ale jasné mínus - velká část ceny je věnována mechanismu automatiky na úkor zbytku. A v téhle cenovce opravdu není moc kde brát...

Jako rozumné minimum "skutečného" gramce lze brát třeba Pro-Ject Elemental Phono USB. Ten je ale plně manuální, tzn. ručně položit hrot na desku, na konci desky nenechat "hrát" v koncové drážce, ale ručně zvednout.

Záleží, jaký přístup bude obdarovanému milejší.
Filmmaker
Junior

Odeslat příspěvekod BrakeZ 30. 11. 2020 15:58

Ahoj, díky za info, chápu, že pro zkušenější uživatele to není žádná výhra.
Jestli se správně dívám, tak ten Lenco L by měl být také manuální, znamená to, že by mohl být nejlepší z těch, které jsem uváděl?
Myslím, že manuální ovládání by snad neměla být překážka, předpokládám, že na tom není nic složitého? Asi to chce trochu opatrnosti hlavně že začátku, aby člověk nepoškodil desku, ale jinak to nebude vyžadovat nějaký zvláštní um? Nebo se mýlím?
Překážkou ale bude asi cena 7 tisíc toho Pro-Ject, každopádně zkusím to nahodit a zatím díky za radu �
BrakeZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 30. 11. 2020 16:30

Ten pro-ject stoji 6 tisic - viz heureka
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmmaker 30. 11. 2020 21:01

Jo, Lenco je manuální. Jestli je ale z těch 3 nejlepší to automaticky neznamená. Za sebe tam vidím zbytečnosti jako pitch a přepínání rychlostí tlačítky. Za tyhle peníze bych šel po minimalismu. Ale někdo jiný to může vidět jinak.

Manuální ovládání není složité, ale chce jemnost, cit a péči - pokládat přenosku na desku pomalu a kolmo, nesmýkat s ní po desce do stran, nenechávat na konci desky šmejdit prázdnou drážku...
Filmmaker
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků