Rca kábel drahší....zlepší výslednú kvalitu zvuku?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lo-fi 25. 9. 2021 20:48

nejen reproduktorů... :mrgreen:
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 26. 9. 2021 10:39

Proto navštěvuji v představě, že tohle fórum slouží k výměně informací a názorů, abychom získávali co nejvíc za co nejnižší cenu. A přitom se i pobavili. Že slouží nám, a ne obchodníkům s naleštěnými prdy. Jistěže chápu, že slovy Miltona Friedmanna "není oběd zdarma"a že jak pravil "Za vším hledej peníze." Ostatně Hus šel do Kostnice s jinou představou než jak nakonec dopadl. I humor a nadsázka by měly mít místo, třebaže ctíhodný Jorge pravil, že "Kristus se nesmál" (Jméno růže). Ale, není to tu církev, že, i když seznámení se zdejší "banovou judikaturou" a jemný náznak hrozby exkomunikací, který se mi dostal, mi vyvolávají nepříjemné asociace s lecčím...Nejen s církví, ale jako bych četl i soudní judikaturu. V tom směru zdůvodnění banu pana Merhauta, ano doznávám, že také patřím k vyznavačům svaté trojice RLC, mě velmi pobavilo. Nemohl jsem si nevšimnout, že přesto, že píšu slušně, nikoho od stolu neurážím, stín se začal vznášet i nade mnou. Kdybych chtěl trollit, zatrollil bych to tu, že byste si nevšimli. V nádherném highendovém duchu bych podporoval a rozvíjel každý nesmysl na který narazím. Jenže nepříšel jsem abych trollil a abych se bavil na úkor jiných. Sám se snažím přispět tím co znám, co jsem vyzkoušel. Proto třeba na otázku jaký kabel koupit, chápu, že hotový, odpovídám "nauč se pájet" . Protože to není složité a podle mě patří k užitečným dovednostem nejen v téhle oblasti. Jistěže každý to máme nějak nastavené, například nestavím zesilovače a reprosoustavy, přesto mám porozumění pro každého kdo je staví. Pamatuji dobu, kdy ve zdejší "kleci" to bylo jednou z relativně dostupných možností. Dálkový příjem FM, shánění vf tranzistorů BFR 91.... Kdy se řešily technické fundamenty, kdepak kabely ze stříbra či jiná exotika. Tak jak to řešil například Jiří Janda, HiFi klub...Pak tu někdo napíše, že elektrice nerozumím....Technika je pro mě odreagováním při jiné práci, baví mě vymýšlet. I obecně nemusím mít všechno bych si mohl dovolit. Nevím, v jaké sekci o tom povídat, píšu to sem, v reakci na vše předešlé. Srovnávací test imaginárního highendového kabelu nebude, protože manželka mi ho zabavila, pro pračku, aby bílá ještě bělejší byla, a že oba jsme už beztak dost tlustí. Nějaké smajlíky si přidejte sami, abych nedopadnul jako chudák Merhaut.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 26. 9. 2021 10:48

perpeťák: říká Ti něco Dětská ulice ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 26. 9. 2021 12:00

perpeťák píše:Proto navštěvuji v představě, že tohle fórum slouží k výměně informací a názorů, abychom získávali co nejvíc za co nejnižší cenu. A přitom se i pobavili. Že slouží nám, a ne obchodníkům s naleštěnými prdy. Jistěže chápu, že slovy Miltona Friedmanna "není oběd zdarma"a že jak pravil "Za vším hledej peníze." Ostatně Hus šel do Kostnice s jinou představou než jak nakonec dopadl. I humor a nadsázka by měly mít místo, třebaže ctíhodný Jorge pravil, že "Kristus se nesmál" (Jméno růže). Ale, není to tu církev, že, i když seznámení se zdejší "banovou judikaturou" a jemný náznak hrozby exkomunikací, který se mi dostal, mi vyvolávají nepříjemné asociace s lecčím...Nejen s církví, ale jako bych četl i soudní judikaturu. V tom směru zdůvodnění banu pana Merhauta, ano doznávám, že také patřím k vyznavačům svaté trojice RLC, mě velmi pobavilo. Nemohl jsem si nevšimnout, že přesto, že píšu slušně, nikoho od stolu neurážím, stín se začal vznášet i nade mnou. Kdybych chtěl trollit, zatrollil bych to tu, že byste si nevšimli. V nádherném highendovém duchu bych podporoval a rozvíjel každý nesmysl na který narazím. Jenže nepříšel jsem abych trollil a abych se bavil na úkor jiných. Sám se snažím přispět tím co znám, co jsem vyzkoušel. Proto třeba na otázku jaký kabel koupit, chápu, že hotový, odpovídám "nauč se pájet" . Protože to není složité a podle mě patří k užitečným dovednostem nejen v téhle oblasti. Jistěže každý to máme nějak nastavené, například nestavím zesilovače a reprosoustavy, přesto mám porozumění pro každého kdo je staví. Pamatuji dobu, kdy ve zdejší "kleci" to bylo jednou z relativně dostupných možností. Dálkový příjem FM, shánění vf tranzistorů BFR 91.... Kdy se řešily technické fundamenty, kdepak kabely ze stříbra či jiná exotika. Tak jak to řešil například Jiří Janda, HiFi klub...Pak tu někdo napíše, že elektrice nerozumím....Technika je pro mě odreagováním při jiné práci, baví mě vymýšlet. I obecně nemusím mít všechno bych si mohl dovolit. Nevím, v jaké sekci o tom povídat, píšu to sem, v reakci na vše předešlé. Srovnávací test imaginárního highendového kabelu nebude, protože manželka mi ho zabavila, pro pračku, aby bílá ještě bělejší byla, a že oba jsme už beztak dost tlustí. Nějaké smajlíky si přidejte sami, abych nedopadnul jako chudák Merhaut.

Přišel jsi do zaběhnuté restaurace a chceš po štamgastech, aby se naučili jíst pizzu a hranolky, které máš rád, když oni touží si dát každou neděli svíčkovou. Pak není divu, že část z nich nelibě nese Tvoji touhu jim vnucovat názor, který, byť zabalen do utěrky z pseudohumoru, mnozí z nich, a nutno dodat - oprávněně, vnímají jakožto formu nadbytečné provokace a leckdy i urážky. Hrozba „exkomunikací“ byla vystavena v minulém příspěvku při volbě slov, které jsem se domníval, že pochopíš. Zahrál jsem píseň ve Tvém rytmu a na tónech, které tak trochu znáš a používáš. Kromě jakéhosi náznaku, že takto ne, tam dochází i k předání sekundární informace, že naše restaurace má i předzahrádku, kde se hranolkami a a pizzou můžeš cpát dle vlastní libosti. Onou předzahrádkou je Smetiště. Takže jistě nikomu nebude vadit, když ho využiješ v rámci širší volnosti k projevu radosti, smíchu a dobré nálady. Samozřejmě i tak bez urážek dalších atp.

Nejen přímá vulgarita, ale také forma osobních výlevů, náznaku útoků, urážek a podobných slovotvorných praktik, mně nevoní natolik, že jsem skutečně ochoten za tyto dát trest. Ono je ale třeba se nad svým textem umět zamyslet. Skutečně se jedná o humor, kterému se všichni budou smát? Opravdu neředím jinak poučnou diskuzi výraznou a zbytečnou odbočkou mimo její hlavní téma?
No, a když k tomu někdo přidá podobné příspěvky, jako byl tento...
perpeťák píše:Možná, že roubík pro manželku by vyšel levněji...

... tak si myslím, že nemáme co řešit. Stále žiješ zde na fóru, máš možnost přispívat. Namísto sebereflexe a ochoty se lehce přizpůsobit tlačíš svůj svérázný styl, který nemálo místním nevoní. Rozhodně nepatřím k těm, kteří dají přednost názoru davu, před rozumným tvrzením „nováčka“ na fóru a budou se ho snažit vystrnadit, protože... Jenže ouha. Zde se mnou naznačený dav vydává cestou nedobrého pocit z Tebou psaného, moderátor má pocit shodný s davem a já, když si vše projdu, jim musím dát za pravdu.

Jednoduchá rada bez další diskuze z mé klávesnice zní... chceš tu být? Funguj v mantinelech, které zde jsou nastavené. Nechceš zde být? Děkujeme za návštěvu a měj se hezky. Restaurací, hotelů, jídelen, kiosků... je kolem spousta. Zcela jistě někde najdeš kousek světa, který Ti sedne mnohem líp než ten náš.

A mimochodem, jestli se dobře koukám, tak merhaut sem stále může přispívat.

Další diskuzi s Tebou vnímám, jako nadbytečnou. Čas je drahý a rozhodně s ním nemíním plýtvat.

Nyní už neprosím, ale žádám všechny, aby se pokračovalo v diskuzi na zde probírané téma. Děkuji za pochopení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perpeťák 26. 9. 2021 16:03

Rozumím. Víc než expresis verbis bylo podáno. Pocit davu... sám Pilát Pontský by to v obhajobě svého rozhodnutí nevystihl lépe. Za "roubík pro manželku" se dotčenému omlouvám, nepředpokládal jsem, že to v tónu debaty bude vzato tak vážně. Děkuji za velkorysou nabídku na odchod do vnitřního vyhnanství, leč dávám přednost odchodu mimo dosah virtuální jurisdikce zdejšího místodržícího. Nenechte se prosím nadále obtěžovat mojí přítomností a zapomeňte, že jsem tu kdy byl, i co jsem psal. Už mne tu neuvidíte.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 26. 9. 2021 17:13

Škoda, slušně a vtipně prezentovaný názor na problematiku Hi-Fi. Ač mám odlišné názory, ničím mě jeho názory neuráží ani nepopuzují. Jen tak dál pánové.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 9. 2021 17:26

perpeťáku, neopouštěj nás ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 26. 9. 2021 18:16

Tak jen pro úplnost. Zdejší “místodržící” reagoval na vlákno až ve chvíli opakovaných stížností od uživatelů, které, jak bylo napsáno, byly vyhodnoceny nejen mnou, jakožto oprávněné.

Nikdo nikoho nevyhazuje, jen je potřeba respektovat se navzájem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 26. 9. 2021 19:37

nj škoda odchodu.
myslím, že humor (byť i někdy lehce nekorektní) na fóra patří, jinak tady za chvíli budou jen grafy a odborná vyjádření, takže nuda, nuda a šeď, šeď...
navíc ten recept není dotažený (chybí čas pečení, použité koření atd), takže se vrať a naprav to :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 26. 9. 2021 19:43

Pokud by bylo zapotřebí, můžeme založit na Smetišti vlákno “Perpeťákova kachna” :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 26. 9. 2021 19:47

Trapné, proč smetiště ?
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 9. 2021 20:00

Co je na tom trapného? Tam si může každý psát co chce, a Admin je v klidu. Taková jsou pravidla provozovatele tohoto fóra. V jiných sekcích se očekává diskuse k tématu.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 26. 9. 2021 20:10

A v čem porušil PERPEŤÁK pravidla ?
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 9. 2021 20:16

V tom, že ve vláknu týkajícím se signálových kabelů popisoval pečení kachny, v přesvědčení, jak je velice vtipný.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 26. 9. 2021 20:32

Někteří zde dávají stejný příklad v jízdě Fábií a BMV. A to je O.K. ? Je to podle mě to samé. Je mi 61 let, a časy kdy bylo pravidlem nařizovat lidem co mohou a nemohou říkat už jsem si zažil. Neříkám že sprostoty jsou zde netolerovány neprávem, také jsem zastáncem slušného chování. Ale tohle se mi zdá hodně přísné napomenutí, a zavání mi to něčím co jsem již zažil, je tu ten človíček někomu nepohodlný ?
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků