Rca kábel drahší....zlepší výslednú kvalitu zvuku?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod komar v letu 23. 12. 2020 19:34

Je to jen rozhovor dvou táborů, měřičů a posluchačů. :-D :-D :-D
komar v letu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 12. 2020 19:35

komar v letu píše:merhaut:
Mohu mít jednu otázku? Bez emocí?
Podle toho co píšeš ti nějaké ty kabely rukama si prošli, lepší,horší,levné ,drahé.
Předpokládám, že jsi je i poslouchal a né jem proměřoval!
Chceš mi tvrdit, že všechny hráli stejně bez změn v poslechu??

Keďže predpokladám že ich meral, tak zaujímalo by ma čo konkrétne meral, ako to meral, čím a za akých podmienok a čo tie výsledky ku ktorým prišiel znamenali. :-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 12. 2020 19:47

Ví někdo prosím o nějakém software pro MacOS, který tyto testy umožňuje, aby tady uživatel Kuba4 nemusel nadávat do debilů a kolemjdoucí onanisti neměli čemu tleskat?
ABXTester v App Store bohužel nepodporuje flac a ostatní software co jsem našel není pro 64 bitový systém.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 12. 2020 20:38

Foobar ma i verzi pro MacOS, to ti nefunguje?

https://www.foobar2000.org/mac
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 12. 2020 21:50

To je sice krásný, ale je to nepoužitelný protože to spadne i při snaze přidat adresář s hudbou, takže spíš nefunguje než funguje. A pokud už tam hudbu dostaneš, tak to všechno převzorkuje na 96kHz.
Navíc ve verzi pro Mac je tam toho asi tak dvacetina a moduly nejdou instalovat.
Takže na rozdíl od windows je to prakticky nepoužitelný, nestabilní a škaredě vypadající, značně nepodařený přehrávač. Prostě nějaký těžce amatérský pokus a port aplikace.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 12. 2020 22:06

Tak leda ty flacy prevest do formatu, ktery ti bude podporovat nejaky ten ABXTester.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 12. 2020 22:22

A nebo se na to prostě vykašlat. Zkoušel jsem teď soubory aac a mp3 a nefunguje to taky. Takže buď je problém v mém počítači (čemuž bych se divil, protože všechny ostatní programy pro práci s hudbou fungují úplně normálně) a nebo není plně funkční ani ten ABXTester, protože do něj nejde přidat žádný druh hudebního souboru.
Když jsem si dělal tady ty testy, měl jsem cca 80% úspěšnost: http://abx.digitalfeed.net

A celá tady ta hádka opět vznikla z důvodu, že pan merhaut sice uznává pouze měření, ale nikdy už se ovšem nepochlubil jak ty měření provádí, čím je provádí, na čem měří, neuvedl žádný konkrétní příklad ani nic podobného ve smyslu, že měřením vyvrátil tvrzení o vlivu kabeláže. Totéž ABX testy. Vždy pouze odkaz na něco, ale nikdy neřekne udělal jsem uživateli ABX test kdy jsem přepojoval kabeláž a on nic nepoznal, byť mně tvrdil opak. Prostě jen takové kecání do větru podepřené "desítkami let praxe v oboru" a servírované s náležitou arogancí.
Já jsem přesvědčený, že kabeláž vliv má a jsem s tím spokojený. Bohužel jsem se zapomněl a opět se nechal strhnout, čehož zpětně lituji.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 24. 12. 2020 00:41

Vf měřím na Televes H45, nf pomocí zvukovky a pc. Obé FFT. Popřípadě u kolegy na analogovém rozmítači a osciloskopu.

Na výsledky jednoho z nejprůkaznějších slepých testů kabelů organizovaných pro hifi komunitu zlatoušců jsem dával odkaz. Zákazníky našeho poslechového studia podrobuji slepému testu pravidelně, je to ostatně v jejich zájmu:-)

Naposloucháno mám nepochybně víc než všichni oponenti z této diskuse dohromady. Poslech hudby mě - tak jako měření a věci okolo - nejen baví, ale i živí po spoustu let.

Proto jsem pragmatik a nepodléhám zvukovým přeludům. Tím méně lidovým bájím a pověstem:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 24. 12. 2020 01:26

Ano přesně o tom, co je uvedeno mimo prvního odstavce píšu.
Ale dávám si za domácí úkol někde na počítači s win a foobarem udělat ty ABX testy.

I Vám pěkné Vánoce!
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod komar v letu 24. 12. 2020 09:02

merhaut píše:
Naposloucháno mám nepochybně víc než všichni oponenti z této diskuse dohromady. Poslech hudby mě - tak jako měření a věci okolo - nejen baví, ale i živí po spoustu let.

Proto jsem pragmatik a nepodléhám zvukovým přeludům. Tím méně lidovým bájím a pověstem:-)


Tak tady je někde něco špatně! A asi nemá smysl to dál pitvat! 8-S

-- 24. 12. 2020 10:10 --

merhaut píše:
Zákazníky našeho poslechového studia podrobuji slepému testu pravidelně, je to ostatně v jejich zájmu:-)



Ještě, mohu poprosit o sdělení co je to za studio?
komar v letu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 12. 2020 09:30

Vřele doporučuju to očkování na covid....prej je to i proti vzteklině :-).
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 24. 12. 2020 10:12

Merhaut:

Sám si vybírám kabely podobným způsobem: solidně zpracované, s kvalitníma konektorama a oku lahodící. Případné měření mám jako bonbónek, zjednodušeně řečeno: hledám mezi audio kabelama tu nejhorší anténu, proto mám doma signálové VdH a reproduktorové Ocos:-)[/quote]

Předpokládám, že koax.
Pak bych měl dotaz, jestli v prostém zapojení oplet/střední vodič, případně kdysi hojně zmiňované propojení dvou koaxů do kříže 1.oplet na 2.střed/2.oplet na 1.střed . (TNT ?)
Jestli jsi třeba neměřil rozdíly mezi těmito způsoby propojení.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod tajnik 24. 12. 2020 10:16

komar v letu píše:Ještě, mohu poprosit o sdělení co je to za studio?

Že by Recal ve Zlíně?
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 24. 12. 2020 10:41

martas38 píše:Ano přesně o tom, co je uvedeno mimo prvního odstavce píšu.
Ale dávám si za domácí úkol někde na počítači s win a foobarem udělat ty ABX testy.

Pro MacOS si nainstaluj JAVA Runtime Environment z https://www.oracle.com/java/technologie ... loads.html
a stáhni si ABX.jar z https://lacinato.com/cm/software/othersoft/abx
(http://caseyconnor.org/pub/abx/ABX.jar )
pak ho v terminálu spusť příkazem
Kód: Vybrat vše
java -jar ABX.jar
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 24. 12. 2020 12:08

merhaut píše:Vf měřím na Televes H45, nf pomocí zvukovky a pc. Obé FFT. Popřípadě u kolegy na analogovém rozmítači a osciloskopu.

Na výsledky jednoho z nejprůkaznějších slepých testů kabelů organizovaných pro hifi komunitu zlatoušců jsem dával odkaz. Zákazníky našeho poslechového studia podrobuji slepému testu pravidelně, je to ostatně v jejich zájmu:-)

Naposloucháno mám nepochybně víc než všichni oponenti z této diskuse dohromady. Poslech hudby mě - tak jako měření a věci okolo - nejen baví, ale i živí po spoustu let.

Proto jsem pragmatik a nepodléhám zvukovým přeludům. Tím méně lidovým bájím a pověstem:-)

No, tak skúsme to teda ešte inak. Po tom, čo sa sa tu vychválil ako top odborník s desiatkami rokov v obore, tak teda nám priblíž tú Tvoju metodiku. Mne káble robia najviac rozdiel v tom ako pevný je bas, aké má kontúry, v hĺbke scény a rozlíšení. Tak mi prosím popíš ako toto meriaš. Ktoré veličiny sleduješ pri meraniach, akou metodikou to robíš ale napríklad teda aj akým signálom to meriaš. Čo tam púšťaš pri meraní za signál a aký efekt na merania majú rôzne signály? Ale najmä som zvedavý na konkrétnosti, ktoré teda ja počujem a podľa teba sú placebo. Tak nepôjdem veľmi do detailov a uľahčím ti to. Napríklad tú hĺbku scény ako meriame a aspoň trochu nám priblížaké hodnoty znamenajú dobré merania, aké sú zlé a ako sa to prejaví na výslednom zvuku. Mohli by sme pokračovať do nevidím, lebo však hudba je veľmi komplexná už len žánrami, ale tak ostaňme najskôr pri jednoduchších veciach.

Mimochodom, asi nikoho z nás tu nazaujíma jeden alebo dva dokola opakovane odkazovanie na nejaké linky. My chceme Tvoje vedomosti, Tvoje profi skúsenosti po desiatkach profi rokoch v obore.

Okrem iného, a to už len na okraj, napísať a byť skalopevne presvedčený, že máš napočúvané viac ako ktorýkoľvek oponent z tejto diskusie je taký syndróm Baróna Prášila, nemáš ten pocit? Asi nie, ja viem. :hm
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků