Rca kábel drahší....zlepší výslednú kvalitu zvuku?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavlicko 13. 12. 2020 14:20

Ahojte.
Má zmysel nahradiť obyčajný rca kábel 2xchinch, 1x audio Jack napr. https://www.gramofony-platne.sk/produkt ... /1877.html

Prepájam Vintage zosik Onkyo Integra A 8850 s multimediálnym streamerom I East M30.
Repro Magnat Symbol X160...reprokáble stvorzilak audioquest

Polepším si zvukovo?
Ďakujem za odpoveď.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 13. 12. 2020 15:16

V kazdém prípade si polepsís a na zvuku to poznás.Kabely jsoproste soucást retezce a myslím,ze skalních odpíraců ubývá.
Kvalita se tak jako ve vsem vzdy vyplatí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 12. 2020 19:22

Ty bedýnky jsou určeny především pro montáž někam na terasu a podobně, prostě do venkovního prostředí, vlhka, materiál je plast, nepředpokládám nějaké hi-end orgie.
Rovněž streamer není nějaká vysoká třída. Onkyo může hrát hezky, ale záleží v jakém stavu jsou kondenzátory, potenciometry atd, přeci jen už je to dědeček.
Předpokládám že mezi kabely za 10 a 45 euro bude na takové sestavě sotva postřehnutelný rozdíl, pokud vůbec nějaký. Bude to líp vypadat, bude to bytelnější, bude to míň náchylné na rušení. Osobně bych do toho nešel a pořídil ten kabel za 10e, nebo nechal původní.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 12. 2020 10:35

Mám zkušenost přímo osobní. Dodnes používám mezi cd a zes přesně takový audioquest, který's postnul (samozřejmě zakončený čtyřmi cinch koncovkami). Tehdy mne vyšel zhruba na 1.400kč. Pochopitelně jsem porovnával ještě s vyššími "colorovitými" audioquesťáckými řadami v hodnotách ± od 2.500-7.800, více už jsem nebyl ochoten platit, a co myslíš? Ani prd. Vyzkoušel jsem ještě dvě další značky v podobné ceně, ve výsledku jen jiný vzhled (opravdu se za sestavu nechodím ukájet a pozorovat kabeláž, co tam dělaj!), zvuk zůstal nezměněn. Zřejmě výrobci používají v podobných cenovkách stejnou konstrukci, matrijál, adekvátní průřezy a délka byla shodná. Ještě mne napadlo, že by se do mě mohl někdo pustit s tím, že nemám dostatečně rozlišující sestavu....no, to ty teda už ale tuplem ne, takže rozum do hrsti a nevymejšlet před Vánocema blbiny, vona totiž Popelka ty placebo produkty platit nemusela, měla je zadarmiko z voříšků!!!
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 14. 12. 2020 15:23

Kabely poznat jsou, někde více, někde méně. Ale v žádném případě nelze říct, že dražší znamená lepší. Vyzkoušel jssem cca 10-15 RCA kabeláží, Supra, Audioquest, Oehlbach, Somer cable, DH Labs, Accustic revive, Atlas cable a další značky. Některé stály pár stokorun, jiné okolo 5 tis. V sestavě nakonec zůstala metráž Canare GS 6, co stojí cca 100 kč za metr a osazené je to šroubovacími konektory z Aliexpressu( 50 kč/kus).
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod ramones 14. 12. 2020 18:21

Kabely......:-)

Stínění a dobrý, styčný kontakt.
Více není důvod řešit.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod tubik 15. 12. 2020 01:46

Mohl by sis taky pohorsit viz test Audioquestu Wind za desitky tisic Kc
tubik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod komar v letu 22. 12. 2020 19:31

Investice do lepší (slušné) kabeláže (jakékoliv) se určitě vyplatí.
Ale pozor, za určitých podmínek! Samozřejmě pokud mám aparát za „10 000,-„ nebudu kupovat kabel za 8000,-Ideál, pokud je možnost půjčit a sám si doma zjistit zda to má cenu!
Někde to poznat je víc někde míň, někdo to tam slyší někdo ne (anebo nechce).
Moje zkušenost je taková že na trochu slušné aparatuře to slyšet je, ale né okamžitě že přehodím a padnu do kolen. Chce si to v klidu naposlouchat na zvuku co znám!
Jenom proboha neměř a kašli na tak zvaná „odborná“ prohlášení!
Co Čech to „měřitel“ nebo ředitel zeměkoule co rozumí všemu!
Nejlepším měřákem jsou tvoje uši! Buď to slyšíš, nebo ne!
komar v letu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 22. 12. 2020 20:19

Uši jsou v audiu nejhorším možný "měřákem". O průkazné měření se zpravidla otírají ti, co měřit neumí, to je celé:-)

Na druhou stranu, řemeslně kvalitně zpracovaný a materiálově neošizený kabel něco stojí. Ale ne raketu.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tajnik 22. 12. 2020 21:01

Uši jsou v audiu nejhorším možný "měřákem". O průkazné měření se zpravidla otírají ti, co měřit neumí, to je celé:-)
A vice versa to ovšem platí taky.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod komar v letu 22. 12. 2020 21:22

merhaut píše:Uši jsou v audiu nejhorším možný "měřákem".

To bych neřek . Já si to raději poslechnu! Pro mě rozhodně tím nejlepším. ;-)
komar v letu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 22. 12. 2020 21:55

Jakmile se zhasne, zlatoušci ohluchnou:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 22. 12. 2020 22:03

Samozrejme je to presne naopak! Kdyz se zhasne, nebo zavrou oci, muze to sluch vylepsit. Zato na to mereni pak neni videt :-D
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 12. 2020 22:51

Mě by merhaute zajímalo, jak se změří věci jako je podání prostoru a separace nástrojů, což jsou sice poměrně subjektivní záležitosti, ale ve slepých ABX testech se na tom lidé shodnou. Už vzhledem k jedinečnosti vnímání u každého jedince nejde vše změřit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 22. 12. 2020 22:56

Už ste niekedy videli dve rovnaké merania jedného produktu? :-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků