Rca kábel drahší....zlepší výslednú kvalitu zvuku?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 26. 9. 2021 21:11

Nejsem Admin, ani provozovatel tohoto fóra. A i když i já zažil stejné časy, nevidím zde žádnou paralelu.

Zaprvé - toto fórum je soukromé, o tom, co je zde povoleno nebo ne, nerozhoduje žádný “lid” (členové fóra), nýbrž jeho vlastník. Je na členech, zda budou pravidla dodržovat, nebo ne. Pokud ne, budou vykázáni. Myslím si, že jde o zcela férový přístup, zejména když si uvědomíme, že možnost fórum využívat nám jeho vlastník poskytuje zdarma. Pouze od nás chce, abychom dodržovali jím stanovená pravidla. Praktickou realizaci toho zajišťují Admini.

Zadruhé - svým příspěvkem perpeťák tato pravidla porušil. Vždyť to byl celý odstavec o pečení kachny! Za což byl napomenut. Tím to mohlo skončit, ovšem perpeťákovi se to nelíbilo, cítí se poškozen, je uražen, a z fóra odchází. Dle mého je tento konec zbytečný, a poměrně nešťastný. Osobně mi, jak už jsem uvedl dříve, jeho výtvor zas tak vtipný nepřišel, ale zároveň jsem užasnul nad jeho literárním talentem. Takže pokud by chtěl perpeťák pokračovat, je zde sekce, kde může. A že se jmenuje Smetiště? No a co. Mohla by se jmenovat třeba A4B16. Pak už by to bylo OK?

Jinak, vzhledem k tomu, že si nejsem jistý, jakou roli mi kdo v této kauze přisuzuje, tak jednak jsem Adminům nepsal žádné stížnosti, ani jsem je na nic neupozorňoval. A zadruhé, pokud se mé názory shodují s názory Admina, tak je to pouhá náhoda. Prostě se domnívám, že Admin měl v tomto případě pravdu, postupoval správně, a reakce perpeťáka byla přehnaná a zbytečná.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 26. 9. 2021 21:34

O.K. Nic proti tobě to není, jen jsem nastínil svůj pohled na tuto debatu ohledně PERPEŤÁKA a tím bych to ukončil.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 9. 2021 21:50

Za sebe k tomu dodám ještě jednu poznámku.

Nedávno se zde jedna diskuse vyšinula trochu jinam, než asi měla. Začali jsme probírat to, že za výchovu dětí jsou zodpovědni rodiče, a ne Evropská unie, a podobná témata. Což o to, to je samozřejmě pravda, ale diskuse se měla týkat DAPů, ne výchovy dětí. Poměrně brzy zasáhnul Admin a upozornil nás, že takhle tedy ne. Musím říct, že zprvu jsem byl překvapen, a trochu roztrpčen. Co jsou DAPy vůči výchově dětí!? Ta je přece podstatně důležitější. No jistě, ale dané vlákno se týkalo DAPů, tak se mělo diskutovat o nich, že? Přece nechceme, aby v diskusi o novém modelu sluchátek či zesilovače se objevovaly rozsáhlé pasáže, týkající se metod, jakými zahrádkáři bojují s krtky .. Nebo jak správně udělat tiramisu. Takže nakonec jsem musel uznat, že i když se mi to nelíbilo, Admin měl pravdu. A pouze nás upozornil, nebyl žádný postih. Všichni to pochopili, nikdo neměl žádné řeči, nikdo z fóra kvůli tomu neodešel.

A to je to poslední, co bych chtěl dodat k tématu.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 27. 9. 2021 12:42

Je to iba napomenutie.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 9. 2021 15:31

Já bych to asi ukončil tak, že o přínosu lepší kabeláže a jejího vlivu na změnu zvuku jsme se přesvědčili všichni, kdo jsme to zkusili. Tím neberu skeptikům právo na jejich názor, sám jsem rovněž skeptický, co se týče digitálních, tedy přesněji řečeno USB kabelů a u optiky. Ale u analogu jsem o vlivu přesvědčený, zejména u kabeláže na poslední míli, tedy repro a sluchátkových.
A naprosto respektuji to, že tady každý nemůže psát co si zamane, jsme v soukromém prostoru s pravidly, se kterými jsme při registraci souhlasili. V hospodě si taky každý nemůže dělat co si zamane...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků