Gramofon do 10k-15k

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondra984 27. 12. 2020 21:41

Dobrý den,
dokázal by mi někdo poradit s výběrem gramofonu do 10k-15k max. Chci trochu upgrade meho chassis Supraphon HC13 co jsem si opravil a předělal do své bedny. Budu to připojovat k zesilovači Teac A-X550 DC a repro mam starší kvalitní Aiwy.
Děkuji za pomoc
ondra984
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perpeťák 12. 1. 2021 22:45

Něco jsem napindal na "Rozpaky starého kocoura, sekce kotek (technický koutek)

Při výběru doporučuji čistě technický přístup respektující přírodní zákony. Nedbat rad majitelů zlatých uší, kteří jsou schopni slyšet i stejnosměrný proud, orientaci měděných krystalů v kabelech a barvu jejich opletu.
Pohon nesmí hlučet, připojení bručet. Často osazená vložka Ortofon OM10 je kvalitativně víc než dostačující. Propojovací kabel k zesilovači s vestavěným gramo předzesilovačem co nejkratši, s nízkou kapacitou cca do 90 pf na metr, dobrým stíněním a konektory, dá se za několik stovek vyrobit špičkový z metráže a slušných konektorů.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 1. 2021 01:46

Pro-Ject ESSENTIAL III + OM10 je opravdu základ nicméně s ohledem na ten zesilovač dostatečný.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 13. 1. 2021 06:43

S tym rozpoctom by som sa pozrel aj na Regu Planar 1 alebo 2
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 1. 2021 09:18

No a nebyl bych to já, abych nevnesl do mlýna i trošku z té sekce "okoposlech". AudioTechnica 120, 140. Naposlouchal jsem i přes jejich vypinatelný phonopre, zvuk fajn, netoxický, zesilovač Marantz (phono rca). U obou variant připojení bez brumu, bez šumu, jen roztočit a hrát. Cena 7-10k s přihlédnutím k podobnému vizuálu s drahými gramofony Technics - více než přátelská.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 13. 1. 2021 11:30

Kdyby si chtěl lepší Pro-ject: Debut Carbon Evo + 2M Red
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 13. 1. 2021 14:21

Houbičkar: umí ty AT 120, 140 zvednutí raménka nebo vypnutí na konci desky?
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 1. 2021 19:10

Nevim, jak ta úplně nová generace, ale předfaceliftová 140 byl samozřejmě plný manuál, s trochou nadsázky by se dalo povědět, že ho musíš ještě dokonce roztáčet klikou. :-)
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod perpeťák 22. 1. 2021 15:27

Co chtít po gramofonu.
Aby přehrával. Aby do zvuku slyšitelně nepřidával co nepatří. Aby rovnoměrně točil, nehlučel a nebručel. Aby nehobloval desky, ideálně aby měl přítlak na hrot 1,5 gramu a méně. Aby měl solidní konstrukci zaručující stálost parametrů. To by měl splňovat gramofon v ceně do deseti tisíc, včetně vložky. Je jedno, jestli talíř váží kilo, deset kilo, padesát kilo....
Raménko stačí klasického provedení, z běžných konstrukčních materiálů. V klasickém kardanovém či kloubovém zavěšení, staticky vyvážené. Takové jaké najdete i u superdrahých exoticky vypadajících konstrukcí. Výjimkou je raménko tangenciální.
Rozumným nadstandardem je koncové vypínání, zvedání raménka, vracení anebo i plná automatika. Ale ne na úkor kvality zvukových parametrů. Lepší bezautomat za osm tosíc, než automat za pět. Za dvacet už gramofon bez kompromisů, který odkážete další generaci. Cokoli navíc je už jen za pocit.
perpeťák
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků