Gramofon + zesík + repro do 30 tis. Kč

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnSorrow 29. 12. 2020 17:50

Ehm, popravdě jste mě teď dost zviklali a vlastně nevím, jestli chci celý gramofonový martyrium absolvovat:D A ano, absence možnosti přehrát si věci z USB/disku/PC by mi hodně chyběla.

A VG+ věci fakt nekupovat? Hmm, právě jsem si dělal seznam: https://c2n.me/4apxN8x.png (netuším, jak je to s cenama a doufal jsem, že VG+ je prostě klasika...)

Ok, pojďme se na to, prosím, podívat ještě jinak - budget 30kKč zůstává, ale šel by na repro + zesilovač + přehrávač? Mám k televizi postavený malý dedikovaný PC, který mám na filmy a i když je to slabá věc, dokáže poslat passthrough signál přes HDMI a moje Onkyo si ho zpracovává (a má hlavně 3TB disk). Šlo by to nějak využít? Případně posílat přes optický kabel? Hádám, že gramofon můžu dokoupit třeba za rok...

Díky moc za vaše rady, vážím si toho:)
JohnSorrow
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 29. 12. 2020 23:41

Ja bych to Onkyo na hudbu radeji vubec nepouzival. 30K uz je slusny rozpocet, aby sis to tim kazil.

Lze poridit stereo receiver, treba neco jako Yamaha R-N602, to se da sehnat okolo 15 tisic. Ma to sit i USB vstup a da se pres to i streamovat ze Spotify/Tidal, atd. Tech moznosti je ale mnohem vic. Treba poridit ten Denon zesik a k tomu nejakou levnou streamovaci krabicku, treba Yamaha MusicCast WXAD-10, ale rekl bych, ze to pak bude zvukove zhruba stejne na urovni te Yamahy R-N602. Pokud neplanujes upgrady a zvuk nejakou dobu neplanujes resit, klidne bych sel do nejakeho all-in-one a ta Yamaha je za 15k dobra volba.

Repro, pokud muzou byt sloupy, tak zajimave ke zvazeni muzou byt treba Riha Nano S co se tady na bazaru prodava za 15k, i kdyz v trochu exoticke barve.

Jsem presvedceny, ze tahle sestava bude hrat o dost lip nez to Onkyo kino co mas ted. Takze bych se ho zbavil a za ty prachy koupil treba CD :-)
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnSorrow 5. 1. 2021 01:33

Díky moc všem za rady - objednal jsem následující:
- Polk Audio S55E
- Pro-ject Debute Recordmaster III + OM10
- Yamaha A-S301

Ale dost jste mi nasadili brouka do hlavy ohledně toho AVR/AVC - tak si říkám, jestli nebude lepší pořídit nějaký 5.1 AVC a postupně k němu dokoupit zbytek repro. Dává to vůbec smysl, mít stejný setup na hudbu i film (s tím, že hudba půjde jen na stereo)? Nebo nechat repro z toho mého Onkya a přidat k němu ty PolkAudia dopředu?
JohnSorrow
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 1. 2021 08:45

Kdo ti nasadil do hlavy brouka ohledně AVR? On ti tu někdo doporučoval jako silič ke gramci multikanál? Teda nechci bejt hnidopich, ale zabíjet přednosti gramce, byť lowendovýho, receiverem určenym ke sledování takovejch "skvostů" jako je Rychle a zběsile 8, no nevim, Emile Berliner by se asi obracel v hrobě.
P.S. Když už's slítnul u toho gramce cenově z carbonu k debutu, mně by se líbily mnohem více kolotoče typu:

https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /9355.html?


tahle značka evokuje vzhledově i některejma funkcema dražší kousky od Technics a naživo to je masakr. Nekoukat na označení "dýdžej" gramofon, má navíc prostě ruční řízení otáček, je odolnej, ale o zvuku stejně rozhoduje přenoska, většina nových gramonadšenců po lepší vložce začne pokukovat velmi brzy. Proti projectu nemám ani ň, jen je to takovej spartán nudnej, no. Ale chápu, že se může do moderních interiérů mnohým hodit/pozdávat víc, to jistě.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gy007 5. 1. 2021 10:13

Já se strašně omlouvám za OT, ale tohle je masakr :-)
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... 11223.html
gy007
Junior

Odeslat příspěvekod JohnSorrow 5. 1. 2021 10:35

Houbičkar píše:Kdo ti nasadil do hlavy brouka ohledně AVR? On ti tu někdo doporučoval jako silič ke gramci multikanál? Teda nechci bejt hnidopich, ale zabíjet přednosti gramce, byť lowendovýho, receiverem určenym ke sledování takovejch "skvostů" jako je Rychle a zběsile 8, no nevim, Emile Berliner by se asi obracel v hrobě.
P.S. Když už's slítnul u toho gramce cenově z carbonu k debutu, mně by se líbily mnohem více kolotoče typu:

https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /9355.html?


tahle značka evokuje vzhledově i některejma funkcema dražší kousky od Technics a naživo to je masakr. Nekoukat na označení "dýdžej" gramofon, má navíc prostě ruční řízení otáček, je odolnej, ale o zvuku stejně rozhoduje přenoska, většina nových gramonadšenců po lepší vložce začne pokukovat velmi brzy. Proti projectu nemám ani ň, jen je to takovej spartán nudnej, no. Ale chápu, že se může do moderních interiérů mnohým hodit/pozdávat víc, to jistě.


Jojo, někdo to ve vláknu zmiňoval, ale teda Stereo Reciever. A teda jako prrrr, ale nevím, co máš proti filmům - existuje celá řada vynikajících, které mají navíc ultimátní OST... Pokud jsou ty recievery oproti zesíkům natolik nekvalitní, tak bych ocenil zdroj, ve kterým si mohu načíst, v čem je tam rozdíl a proč do něj nejít. Díky.

Ohledně gramofonu - asi zůstanu u Pro-jectu. Pokud u té AT nemáš něco, co by vyloženě předčilo zvukem ten Pro-ject, tak nezvažuju změnu.
JohnSorrow
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 1. 2021 13:15

Teda ale AVR multi, jak ho zmiňuješ tady:

„Ale dost jste mi nasadili brouka do hlavy ohledně toho AVR/AVC - tak si říkám, jestli nebude lepší pořídit nějaký 5.1 AVC a postupně k němu dokoupit zbytek repro.”

a Yamaha R-N 602, to je trochu zvukově rozdíl.
Přesvědčovat tě o smysluplnosti pořízení stereo zes. (popř. stereo receiveru) ke gramofonu oproti multikanálu, je už tak trochu nošení sov do Atén, bylo toho tu a nejen tady, napsáno již snad na kila. Ohledně toho gramce....jen vizuální stránka, pro mne, nic víc v tom není.
Jinak proti filmum nic nemam, ani proti těm s ultimátníma osravskejma titulkama (tedy alespoň doufám, že OST jsou ostravské titulky), já jen, že každé zařízení je halt určeno k něčemu jinému, něco na movies a něco zas na phono.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnSorrow 15. 11. 2021 18:12

Ahojte,
vracím se k vláknu se zpětnou vazbou a současně i dotazem.

Co jsem pořídil
- Pro-Ject Debut Carbon DC Piano (2M Red)
- Polk Audio S55e black
- Yamaha A-S501
- PC (mám k tomu poskládané malý počítač)

Dojmy
- Poslech gramce - řekl bych, že ho úplně nedokáži odladit + ne všechny desky jsou kvalitní. Tudíž gramofon poslouchám jen občas/pouštím pro návštěvy.
- Poslech přes optický kabel z PC (zdroj Tidal) - neskutečná pecka. Jak bylo avizováno, repro je laděno spíše efektně, ale vůbec mi to nevadí, ba naopak.

Filmy
- na Netflix dobré, ale nesedí mi stav, kdy zvuk posílám optikou a obraz HDMI - dochází k posunu zvuk/obraz a je to poznat
- i bez centru je super rozumět mluvenému slovu (big thumbs up)

AVR
- pohrávám si s myšlenkou dokoupit S35Ce a 2x S15 od Polk Audia všechno do AVR Yamaha (asi primárně abych měl obojí jedné značky - třeba něco jako YAMAHA RX-S602?)


Otázka na závěr - jaký 5.1 AVR od Yamahy pořídit (vše mám v černé barvě)? A bude lepší sáhnout po Denonu nebo Marantzu/něčem jiném? (po předchozích zkušenostech rozpočet nemám - prostě adekvátně ke zbytku sestavy). Moc děkuju jak za předchozí rady, tak doufám i budoucí!
JohnSorrow
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků