ROON, co to je a jak to používat ?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 5. 2021 22:36

Tak pre ludi, ktori Roon nepouzivaju koli multiroomu, endpointom a nepouzivaju Rock, by to alternativa mohla byt. Ja mam pripojene vsetko k PC, casom kupim maximalne NUC, ktory by bol stale zapnuty, ale tam by som dal asi aj tak Win10, a nie Rock...
Audirvanu som skusal a nefungovala tak, ako by som si predstavoval. Som zvedavy, ci Studio vylepsia natolko, ze by stalo za to o nom uvazovat...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 5. 2021 02:43

Jestli to chápu správně, že bych měl platit předplatné za to, abych mohl přehrávat svoji vlastní hudbu bez přidané hodnoty oproti verzi 3.5 (která jestli jsem to správně pochopil bude fungovat dál jako doživotní licence) a především proti Roonu (jehož funkce nevyužiji), tak pro mě to absolutně nemá význam a moc bych se divil, kdyby to byl úspěšný model.
Velice mě mrzí, že má HQplayer tak otřesné UI, asi bych přešel na něj, ten zvuk je dost někde jinde než Audirvana byť s dobře nastaveným upsamplingem. Vím, že HQ funguje v kombinaci s Roonem, ale je to pro mě už jednak příliš robustní a především dost drahé řešení.
Vůbec mám pocit, že si Audirvana kope tak nějak hrob, předešlá verze měla prostředí daleko rychlejší a pro mě i hezčí. No možná čas podívat se na Amarru a podobné věci.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 11. 5. 2021 09:26

Ja to beru jako pokus Audirvany konkurovat Roonu. Ale pouze urcite casti Roon uzivatelu a jeste si nasiraji vlastni zakazniky tim subscription modelem :-D jako launch mi to teda prislo dost slabe pripravene i z marketingoveho hlediska. Ja jsem zrovna pripad Roon uzivatele, ktereho Audirvana nema moc sanci pretahnout - mam celozivotni licenci, tak proc bych resil neco, co mi nedava nic navic a platil jeste vic. Navic nehraju primo z PC, ale pres ROCK, ethernet a endpointy, coz mi Audirvana asi nenabidne a musel bych kvuli tomu prestavet cast systemu. Uvidime jak bude vypadat UI, integrace se streaming sluzbami, ten kernel streaming, atd... ale v tomhle ma predpokladam Roon taky nejaky vyvojovy naskok a to se vetsinou tezko dohani.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bruco 24. 8. 2021 08:46

Pridam moje prve dojmy a skusenosti s Roonom. Core mam nainstalovany na NASe Synology DS720+, kde je aj zbierka hudby vo formátoch FLAC, mp3. Napriek doporuceniu mat nainstalovanu databazu Roonu na samostatnom SSD disku, je nainstalovana na klasickom HDD a dostatocnu rychlost zabezpecuje len NVMe cache v NASe. Hudbu prehrávam na Marantz PM7000N (Roon tested) a Onkyo TX-8150. Takto priamo funguje prehrávanie len cez Airplay. U marantzu nepríjemne prekvapila veľmi zlá kvalita výstupu cez Airplay, u onkya nebol rozdiel taký citeľný. Výhodou hrania cez Airplay je automatické zapnutie a bezproblémové ovládanie hlasitosti pomocou Roon remote (v mobile a tablete). Kvalitu zvuku u marantzu som vyriesil pouzitím Raspberry RPi4 a Hifiberry DIGI+, kde bezi Roon bridge a matrantz je krmeny toslinkom. V tomto prípade som ale prisiel o automaticke zapnutie. Mam za sebou polovicu skusobnej doby a musim povedat, ze Roon je velmi navykovy.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 26. 8. 2021 22:51

Neví zde někdo, jaké kousky lze provádět s core nainstalovaným na notebooku s procesorem i5-6300U, SSD 256GB, 16GB RAM ? Jde mi o parametrický ekvalizér, crossfeed a upsampling. Není ten procesor příliš slabý ? Přeci jen, Intel ho vydal před šesti lety (2 core, 4 thread, 2.4GHz, 3.0GHz Turbo).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 8. 2021 23:19

Core se instaluje na NAS s daleko nižším výkonem....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 8. 2021 01:08

introvert: to by melo stacit, viz https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/faq-what-are-the-minimum-requirements

martas: Na NAS? To mi teda moc neprijde a ja teda NAS nepouzivam, neznam, ale predpokladam, ze NASy maji spis slabej vykon, nutny jen k sitovemu provozu, praci s disky a par funkci navic. Pro bezproblemovy provoz Roonu nejaky vykon potreba je - viz ten link nahore. Zalezi na velikosti knihovny, DSP, vyuziti multiroom. Lidi si spis instaluji core bud na hlavni PC co maji ke vsemu ostatnimu (nejjednodussi, ale taky ta nejhorsi moznost), nebo nejaky jednoduchy server, Intel NUC, dedikovane druhe PC, atd.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bruco 27. 8. 2021 07:35

Ako som pisal vyssie, s Roonom som len zaciatocnik, ale zatial som nenarazil na nijaky problem, ktory by suvisel s prevádzkou Roon core na NASe. A to tam bezi Plex server, media server, roon core, zaloha PC a zakladne veci pre spravu NASu. No musim priznat, ze uz od zaciatku som zakladnu RAM rozsiril o 8 GB a bezi tam 250 GB M.2 SSD cache. V Roone nepoužívam žiadne DSP.
Roon na NASe som bral ako nenakladnu moznost vyskusat Roon bez toho aby som musel mat NTB zapnuty 24/7. Zatial vsetko funguje bez problemov, tak nevidim dovod venovat mu samostatny stroj.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 27. 8. 2021 12:25

Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 8. 2021 12:55

ok, diky. Ocividne se vykon NAS zvednul, ze to staci. Byt ja teda preferuju reseni, kdy core bezi na dedikovanem PC, ktere nedela nic jineho.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 8. 2021 13:02

Spotřeba, hlučnost, dostupnost z venčí. Ostatně o ničem jiném dnešní domácí "multimediální" NAS nejsou. Tam se dneska cpe hudba, filmy, fotky víc, než excelovské tabulky...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků