Univerzální programovatelný ovladač

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kaplan007 8. 2. 2021 19:22

Ahoj,
má někdo zkušenosti s programovatelnými ovladači? Potřeboval bych něco, čím bych dokázal ovládat stb (vodafone), avr (marantz nr1711) a tv (hisense u7qf). Nevadí mi případně složitější postup programování. A bez ohledu na cenu.
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 8. 2. 2021 19:40

Par let mam Logitech Harmony ultimate, ktery novy uz asi neseženeš, a ovládám s nim tv, projektor, avr, Apple TV, Zidoo. Logitech ovladače jsou dost drahé, ale vse funguje bez problemu.
Naprogramování zvládne průměrně inteligentní jedinec s prstem v nose :)
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaplan007 8. 2. 2021 19:47

Teď jsem právě na ty harmony koukal a přijde mi to asi jediná dobrá volba. Tak díky za info o funkčnosti. Na ebayi k dostání jsou z USA. Tak zkusím objednat.
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 8. 2. 2021 22:36

Ja som svoje kupoval z nemeckeho eBay cez preposielaciu sluzbu mailboxde.cz, pokial nemec neposielal do zahranicia.
Je to vacsinou rychlejsie ako z USA a nemusis sa starat o colne formality.

Je tam aj vela pouzitych v aukcii, niektore skoro nove, ale samozrejme pokial ti nejde o cenu, tak je to jedno.

Pred vianocami som vymenil svoje dve dialkove Harmony 785, co boli asi najlepsie dialkove zo starsich modelov, za Harmony Companion, čo je Hub + dialkove bez displeja a este som dokupil jedno displejove Harmony Touch, ktore ide s Hubom tiez sparovat.

Mas teda na vyber bud dialkove s displejom (rozne modely), ktore dokazu ovladat zariadenia len cez IR, alebo nejaku kombinaciu dialkoveho s HUBom. K HUBu mozes pripojit dve dialkove - jedno bezdisplejove, ktore nema IR, ale komunikuje s HUBom a ovlada zariadenia cez HUB a jedno displejove, ktore ma aj IR. Vyhoda HUBu je ta, ze pomocou neho sa daju ovladat aj podporovane bluetooth (napr Android TV box) alebo wifi zariadenia a tiez je mozna integracia s Alexou, Google Home, SmartThings, Nest a LIFX.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 9. 2. 2021 09:03

jen skoda, ze na ovladace nejde naparovat RF signal z elektrickych rolet a projekcniho platna :). Jinak pokud ti staci jen ovladat vice zarizeni jednim, tak Hub pravdepodobne nevyuzijes. Jak psal kuko61 + ma myslim moznost o rozsireni extended prijimace signalu v pripade, ze jsou zarizeni nekde schovane.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaplan007 9. 2. 2021 09:07

Jj, už mám asi pravděpodobně vybráno. Logitech harmony 665 z DE. Sice jsem napsal, že na ceně nezáleží, ale zase dávat 10k za harmony s hubem se mi nechce. Jak jsem psal, potřebuji jen stb, tv a avr.

Díky všem za info.
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 9. 2. 2021 10:50

Také jsem kdysi o DO Harmony uvažoval. ale vzhledem k obecné životnosti dálkových ovladačů cca 3-5 let mě to přišlo jako příliš špatná investice.
Koupil jsem One for All URC 7140, cena cca 500 a má lepší rozptyl a záběr i tlačítka než vychvalované Harmony.

P.S.: Recenze Harmony 665 na heurece, také nevypovídají bůhvíco o kvalitě, spíše naopak.
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 9. 2. 2021 11:51

Přesně tak.
Také používám k plné spokojenosti One for All URC 7140. Mimo jiné se umí učit z originální dálky a umí i makra.
Pokud by přesto nevyhověl, existuje i vyšší model URC 7955, stále za slušnou cenu.
S ohledem na rizikovost používání DO (četnost používání, pády, polití...) mně nepřijde smysluplné utrácet za DO několikatisícové částky.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 2. 2021 12:00

Ja mam Harmony uz roky. Aj ked uz kvoli HDMI-CEC nevyuzivam ovladanie viacerych zariadeni, stalo ho pouzivam namiesto original ovladaca od TV ako primarny ovladac. Za celu dobu (asi 5-6 rokov?) mi odislo jedine tlacitko, na ktore som preprogramoval ine a zase vsetko ide.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaplan007 9. 2. 2021 15:18

Musím uznat, že ty One for All vypadají taky dobře. Nicméně nemám tam potvrzenou kompatibilitu s Odroidem n2. Můžete potvrdit, zda fungují tyto ovladače s těmito boardy rpi apod? Výhoda OFA je, že to koupím u nás na mallu a kdyžtak do 2 týdnů vrátím.

Jinak ještě váhám. Harmony 665 je celkem velký pádlo proti OFA. A od logitechu by tedy připadal v úvahu Companion. Ale v mém případě nevidím přidanou hodnotu v hubu.
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 9. 2. 2021 16:34

Nemám Odroid a nemohu vyzkoušet. Ale v zásadě jsou 3 možnosti.
1/ Zařízení Odroid se nachází v paměti přijímače, a jen zadáte správný kód zařízení. Případně zadáte auto-hledání kódu.

2/ Zařízení Odroid se nenachází v paměti přijímače, pak to bude složitější.
a/ Pošlete DO do firmy Emos, kde vám zdarma Orroid doprogramují. Něco podobného jsem podstupoval před deseti lety s přijímačem Vu+. A do týdne mi vše vyřešili, měl jsem starší verzi seznamu volitelných zařízení v DO. (TO OVLÁDÁNÍ FUNGUJE DODNES)
b/ Vykašlete se na EMOS, a pomocí funkce učení si Odroid naprogramujete sami. To je asi nejjednodušší a nejrychlejší možnost. Zvláště když jsem viděl na webu možnosti a počet tlačítek k tomu prodávaných ovladačů. (např. DO Hardkernel IR s 12ti tlačítky)
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaplan007 9. 2. 2021 16:43

Tak nakonec jsem objednal Harmony Companion z dashop.cz. Narazil jsem ještě na jednu funkci, zadávání textu, kterou DO s hubem podporují přes appku. Tak vyzkouším až dorazí a dám vědět.

Děkuji všem za postřehy
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 9. 2. 2021 17:11

taky mám One for All, jedu přes to TV, BR a Sat a za ty prachy je supr.
jak se píše nade mnou, tak chybějící zařízení stačí jednoduše naprogramovat - no ale koukám, že už sis vybral...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaplan007 11. 2. 2021 19:34

Harmony Companion dorazil. Vše vypadá velice dobře. Jen jedna maličkost mi vadí.
V aktivitě watch movie mám 3 komponenty - TV, AVR a MMC. A já prostě MMC nechci vypínat ani zapínat. MMC chci aby bylo pořád zapnuté. A krok pro vypnutí a zapnutí komponentu, který je v dané sestavě nejde ze sekvence vymazat... Na jednu stranu je to logické, ale já to tak nechci. Někdo nějaký tip?

-- 11. 2. 2021 19:50 --

Už mám. Super. Je to dokonalé �
Kaplan007
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků