Problém rozbočovače / HDR + (ne)HDR

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JakoJakub 27. 3. 2021 10:08

Ahoj,

tak už se snad blížím ke konci svého nechtěného výletu do vod AV, byla to opravdu mánie... Každopádně jsem si koupil rozbočovač: https://www.jirno.eu/video-prepinace/digitus-ultra-tenky-hdmi-rozbocovac--1x2--4k-60hz-hdr--hdcp-2-2--18-gbps--micro-usb-napajeno/

A mám ho zapojen následovně:

IN / PS5 ---> rozbočovač (out1 + out2)
OUT1 / reciever denon 800 ---> PJ JVC x5900
OUT2 / napřímo HDMI do monitoru

Problémem je, že monitor není HDR, kdežto projektor ano. Rozbočovač automaticky bere obě zařízení jako bez podpory HDR (anebo PS5??) Což je u monitoru správě, ale na projektoru ne. Jediné řešení je vstát, vypojit kabel vedoucí k monitoru z rozbočovače a restartovat rozbočovač odpojením ze sítě. Pak možnost HDR na PS5 při zapnutém projektoru naskočí.

Je to zcela jistě věc, s kterou se dá žít, ale když už jsem si dal tu námahu, abych si to tady pospojoval, tak by bylo fajn to dělat všechno "ze sedačky".

Někdo nějakou radu? Je to asi spíše záležitost PS5, ta se při zapojení monitoru / projektoru nedokáže rozdvojit (na HDR do projektoru a bezHDR do monitoru)... koukal jsem do nastavení, ale nějaký primární / sekundární zdroj nikde nic...

Přemýšlím, zda rozbočovat nezapojit na out do recieveru... ale to asi v rozhodování PS5 nepomůže..

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

J

PS5 / Reciever Denon 800 / Monitor DELL S2817Q / PJ JVC X5900
JakoJakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 27. 3. 2021 11:05

Asi info o monitoru přijde do rozbočovače dřív než z PJ přes receiver. Zkusil bych variantu co píšeš nebo dal přímý HDMI do PJ misto monitoru.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků