Výměna přenosky gramofonu+repro

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod carky balboa 28. 3. 2021 12:11

Dobrý den,
chtěl bych vyměnit přenosku na gramofonu,cenově tak do cca 5tis.Zatím pošilhávám po Ortofon 2M Blue,ale to je na základě googlování...Poslouchám převážně Hard and Heavy.Budu rád za jakoukoliv zkušenost,radu a názor.
Zesilovač mám starší Yamahu 5630RDS.K tomu mám dobrou nabídku na reprosoustavu ELAC Debut Reference DFR 52,ale potřeboval bych i v tomto poradit,třeba je máte někdo doma,nebo se jich někdo rychle zbavil.Děkuji předem za každý názor,nebo radu
carky balboa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 29. 3. 2021 09:26

To je od tebe moc hezký, žes tu vylíčil, co vlastníš za zes. a jakéže to hodláš kupovat bedny, nicméně typ gramofonu popř. phonopre, raménka, headshellu, to ti zřejmě důležité pro případnou odpověď na tvou otázku nepřipadá a přitom je to naopak to nejdůležitější. Až bych ze stylu tvého dotazu usuzoval, že s nastavováním si asi moc práce taky nedáš...potom ale škoda přenosky.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod carky balboa 30. 3. 2021 18:06

Gramofon je Crosley 62,vestavěný předzesilovač,raménko hliníkové,rovné(nevím,co se víc udává).Co se týká nastavení,tak jsem vše provedl dle návodů na netu,odzkoušel na šabloně,přilepoval tuhu,vyvážil atd.. a nastavil přítlak,doufám,že vše správně.Na stánkách výrobce jsem se dočetl,že je možnost upgradu,ale nic bližšího.Je mě jasný,že to není žádná extra hifárna,ale darovanému koni na zuby nehleď.Buď to má cenu,nebo nemá a nebudu vyhazovat peníze.Právě proto hledám radu zkušených.
carky balboa
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků