ARC - funguje video i s vypnutym receiverem

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Da Gony 14. 10. 2021 10:08

Jak je v audio receiverech delany HDMI vstup a vysup pro pouziti funkce ARC?

Zajima me prakticky problem jestli i pri vypnutem audio receiveru, kam bude zapojen hdmi vstup (audio +video) z nej pujde hdmi vystup (video)?

Je to jen pasivni nadratovani? A nebo je tam i elektricke zpracovani signalu? S tim souvisi dalsi vec,jestli audio receiver muze byt omezujici prvek pro maximalni datovy videa (napriklad bez arc zapojeni z zdroje na plazmu. Pujde 4k60, ale receiver do toho hodi vidle, pokud by mel.omezeni maxinalniho datoveho toku/pixel clocku)


Tedy pokud je mozno odpovedet takto obecne bez ohledu na model. (Nebo alespon pokud to treba je mozne az u produktu novych poslednich X let)
Da Gony
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misinof 17. 10. 2021 08:56

Mam Marantz NR1200 a funguje to aj ked je vypnuty. Je moznost to aj zapnut/vypnut v menu.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod Da Gony 17. 10. 2021 21:22

Zajímavá odpověď , čekal jsem typu ano ne. Funguje to aj ked je totalne vypnuty ze zastrcky elektricne energie?

Trochu to nedava smysl: pokial je vypnuty, je vzdy ve stejnem stavu, tak ako muze rozlisit, ze je neco zapnuto/vypnuto ? (Trochu hyperbola)
Da Gony
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misinof 17. 10. 2021 22:03

Neviem ci sa spravne rozumieme. Otazka bola ci funguje video pri vypnutom receiveri.
Do receiveru mam pripojeny cez HDMI vstup (napr.STbox) a z receiveru vystup do TV cez HDMI. Aj ked je receiver vypnuty, prenos signalu ide z STboxu do TV.
Ci to ide aj pri vypnutom receiveri zo zasuvky som neskusal, takto ho nepouzivam.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod Da Gony 17. 10. 2021 22:10

Ano, rozumime, Len video mě zajímá.

" vypnutom receiveri zo zasuvky som neskusal," toto
Da Gony
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 18. 10. 2021 05:12

Mám sice VSX-1021, v nastavení je možnost, jestli to má být průchozí nebo ne, ale 100% to nefunguje, když je štekr ze zásuvky...kdo by to takhle vypínal..?
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 18. 10. 2021 08:55

tak mi to nedalo a teď jsem to vyzkoušel: po vytažení ze sítě AVR opravdu průchozí není

ovšem taky by mě zajímalo, kdo a proč vytahuje zařízení ze zásuvky...
v mém případě to je jen při odjezdu na více dní, to vytáhnu vše (až na ledničku) :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Da Gony 20. 10. 2021 19:59

Rozumím. Každopádně případná nefunkčnost v uplně-odpojeném stavu nebude vadit, protože celá soustava se stejně bude zapínat přepínačem na elektrozásuvce.
Da Gony
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 21. 10. 2021 04:37

To vážně někdo používá tohle odpojování?
Chci si něco poslechnout, zvednu se, zapnu zásuvku, zapnu receiver, poslechnu, vypnu receiver, vypnu zásuvku... :-O
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 28. 10. 2021 12:35

Třeba má dálkově ovládanou zásuvku.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků