Mizerný zvuk z gramofonu

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Habinek 16. 12. 2021 13:43

Dobrý den. Vážení mám tento problém: Mám gramofon NC 470, který hrál skvěle propojen se starým zesilovačem. Pořídil jsem si Arcam Solo Neo a jelikož tento zesilovač nemá gr. předzesilovač tak i předzesilovač Dynavox TC 4. Zvuk tristní, bez výšek a hloubek. Dynavox jsem vrátil a zakoupil AQ MM3, ten samý problém.
Koupil jsem nové kabely a novou přenosku, znovu to samé. Arcam propojen se Sonosem paráda. V propojení s TV rovněž dobré. Nevím jak dál, můžete mi poradit?
Děkuji předem.
Habinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 16. 12. 2021 13:52

Externí předzesilovač tedy připojujete do klasického linkového vstupu? Máte jej správně nastaven (myslím typ přenosky, induktance, odpor přenosky, ...)? Zapojení do jiného vstupu nepomáhá?
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Habinek 16. 12. 2021 13:59

Externí předzesilovač mám propojený jak z gramofonu tak do zesilovače pomocí kabelů s cinchy. Vše nastaveno správně. Zkoušel jsem i jiné vstupy a dokonce zkrátit kabely na minimum.
Habinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orlov 19. 12. 2021 12:32

Ja mám tiež NC470, prenosku mám Ortophon OMB5, predzosilňovač ProJect Phono Box E a hrá to celkom dobre.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod jelensparohy 19. 12. 2021 19:17

Gramofon Tesla NC470 používám taky, ale kvalita nestojí za moc, hledám už nový. Původní přenosku Tesla VM jsem nahradil AT95VM, přidal obečejný předzesilovač z Conradu SpeaKa a koncový zesilovač Yahama R-N303D, kabely naprosto obyčejné, a vše dohromade hraje v mezích možností (gramofon veterán) velmi slušně.
Chtělo by to váši sestavu gramo+předzesilovač vyzkoušet s jiným zesilovačem, případně váš zesilovač s jiným gramofonem. Jinak nevím, kde by mohl být problém.
jelensparohy
Junior

Odeslat příspěvekod Habinek 19. 12. 2021 20:58

Děkuji za snahu. Snad s tím něco udělám. Přece jen mám nějaký věk a dávat za nový gramofon 10-15 tisíc se mi nechce. A to ještě nevím zda by to s Arcamem dobře hrálo.
Habinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reproman 20. 12. 2021 05:17

Původní NC470 měl pevný vývod kabelem s konektorem DIN. Kdo a jak to předělal na CINCH?
reproman
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků