Gramofon - Dává smysl starý gramofon po seřízení?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gildintor 5. 3. 2022 17:03

Ahoj,
Pozvolna jsem si pořídil sestavu dle svých představ a začínám se blížit k mému cíli. A tím je poslech gramofonu. Budu si ho pořizovat předpokládám do 2 měsíců. Jsem na vážkách jestli si pořídit nový Debut Carbon Evo a nebo starý krásný gramofon uvedený do perfektního stavu odborníkem včetně nové slušné přenosky. Zatímco koupí toho nového si jsem jistý, že chybu neudělám tak tou druhou možností si jistý nejsem.
Budu naprosto upřímný. Takový gramofon mě celou dobu hlavně láká kvůli tomu jak vypadá a jaké některé modely mají kouzlo.
Rád bych si přečetl vaše názory na pořízení repasovaného vintage gramofonu včetně slušné přenosky.
gildintor
Junior

Odeslat příspěvekod jelensparohy 6. 3. 2022 12:11

Po mechanické stránce ze gramofony za posledních padesát let prakticky nezměnily, starý repasovaný nebo málo požívaný gramofon na tom může být stejně jako nový. Přenoska je jiná věc, tady by to chtělo určitě novou kvalitní...
jelensparohy
Junior

Odeslat příspěvekod gildintor 11. 3. 2022 09:38

Určitě se to bude lišit model od modelu a možná i kus od kusu. Já mám namysli například jak zvládne motor po těch letech držet otáčky nebo třeba jestli nemají v porovnání s dnešními modely větší problémy s pouštěním rušení do signálu.
Díky
gildintor
Junior

Odeslat příspěvekod Jirkash 12. 3. 2022 20:29

Zvladne uplne v pohode, mam gramofony od roku 1978 do roku 1986. Vydrzi a jsou na tom rozhodne lepe nez novodobe gramofony. Oba drzi otacky do cca 0.11% (coz se u novych neda rici od vybaleni, ono ani neni divu, diky cina motorkum z kazetaku a lehkym papirovym talirum), ruseni (brum zadny).
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gildintor 13. 3. 2022 11:20

Díky za odpověď. Něco podobného jsem hledal :) Teď ještě abych se uměl zorientovat v tom jaký model by byl vhodný. Předpokládám, že když bych si hledal vyšší modely tak by to mohlo být dobry.
Líbí se mi mimo jiné Technics. Jsou nějaký značky, který bys dovedl doporučit v tomto staří?
gildintor
Junior

Odeslat příspěvekod Jirkash 13. 3. 2022 14:19

Technics, JVC. Ale i s jinymi znackami neudelas chybu a nemusi to byt nutne vyssi trida.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrE1 10. 8. 2022 10:47

Asi s křížkem po funuse, nicméně: s nákladem cca 1000 Czk + přenoska jsem uvedl do provozu Dual 704 ze 70. let. Je to direct drive s ( pro mé potřeby) tichým motorem ( o míle lepší, než jákákoli Tesla), možností nastavení nejen svislé síly, ale i azimutu, délky a výšky ramene. Stabilní otáčky, poloautomat. Naprostá spokojenost :-)
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod gildintor 11. 8. 2022 11:54

Ahoj, děkuji moc za reakci. Měl jsem tehdy vyhlídnuté 3 kusy na bazaru a asi by to dopadlo velmi dobře. Nakonec jsem ale dostal 35% slevu na nový Pro-Ject Debut Carbon Evo a to u mě rozhodlo. Vsadil jsem na jistotu.
Pořád ale pokukuju po gramofonech z dob minulých :)
gildintor
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků