gramofon do 550 €

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Blom 20. 3. 2022 12:21

Ahojte,

rozhodol som sa o maly krok vpred z Pioneer PL 990. Budget mam 550 eur a podmienkou je aspon poloautomatika - nie vzdy sa mi chce ist ku gramofonu hned ked platna dohra. Momentalne vaham medzi Denon DP-450USB (pri tomto si navyse nie som isty ci kryt naozaj ochrani pred prachom) a Dual DT-450 + Ortofon 2M RED. Potreboval by som od skusenejsich poradit:

1. Ktory z nich, pripadne ci je nieco este lepsie v tejto cenovej katerii (ale poloautomat/automat - fakt preferujem pohodlnost a zaroven si nechcem zbytocne nicit ihlu)?
2. V pripade, ze by padla volba na Denon DP-450USB ci je potrebne dokupit aj kvalitnejsiu prenosku?
3. Ma zmysel casom dokupit aj externy predzosilnovac? Ak ano, aky by ste odporucili?
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 21. 3. 2022 14:13

Vždy když vidím první post ve fóru, dlouho přemýšlím, jestli má cenu odpovídat.

1. Lepší je Dual, ale doporučuji starý plný automat, třeba Pioneer PL630, ten bude nesrovnatelně lepší.
2. Asi ano, REDka je základ, ale Denon má solidní přenosky. Přesto kus třeba M2 Blue s lepším hrotem.
3. Jaký máš předzesilovač teď, resp. chceš využívat ten vestavěný v gramcích?

Potřebuješ USB? Denon 400vka je levnější.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blom 21. 3. 2022 18:36

Ako povedal klasik "Ma to cenu!" : ) https://www.youtube.com/watch?v=ERk9qrCs6Js

1. Len kde ho kupit, aby som si bol isty, ze je v dobrom stave?
2. Dik za radu. Rozhodne uposluchnem.
3. Predzosilovac zatial nemam. Rad si necham poradit. Kdesi cosi som cital, ze ART DJ Pre II by mal stacit.

USB beriem ako bonus. Mam dany budget ak sa donho zmesti aj USB fajn, ale ak si mam vybrat medzi lepsim zvukom/kvalitnejsim prevedenim a USBckom, tak jednoznacne uprednostnim to prve.
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 21. 3. 2022 19:57

3. jak posloucháš desky teď, když nemáš předzesilovač?

Jaký máš zbytek audio aparatury za tím PL990?

Už mi to nedává smysl.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blom 21. 3. 2022 22:03

PL 990 ma vstavany predzosilnovac.

Repro KODA AV-706F, receiver Pioneer VSX-D714

Pred par rokmi som si to cele kupil ako vstupnu zostavu. Teraz by som chcel upgrade. Rozhodol som sa zacat gramom, pretoze by potreboval udrzbu a namiesto toho, aby som dal prachy za servis, tak rovno kupim nieco ine a toto posuniem cloveku (mam dohodnuteho), ktory si to s radostou poriesi.

Takze teraz si chcem kupit gramo. Tentokrat uz take, aby som ho nepotreboval vymenit za ine. Predzosilnovac hned ak ho gramo bude potrebovat a neskor ak to bude mat zmysel.

Potom zacnem riesit repro a av receiver (alebo zosilovac - v tomto zatial fakt netusim a budem riesit az po gramci).

Toto nie je uplne spravne miesto na dlhsie rozpisovanie sa, tak hadam aj tato kratka verzia dava zmysel.
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 22. 3. 2022 12:02

OK, chápu. Vezmi ten Dual, nemá cenu špekulovat.

Doporučuji pak povedený síťový stereo receiver do 20tis. a k tomu povedené sloupky kolem 30tis.Kč.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blom 22. 3. 2022 19:30

Praveze prvy krat som nespekuloval vobec a myslim, ze som spravil chybu. Takze teraz by som rad trosicku pospekuloval. Navyse si ma nakopol s tipom na nejaky stary gramofon a pohrabal som sa na bazosi.

Toto vyzera na seriozneho predajcu a navyse ho mam blizko. Myslis, ze ma zmysel sa zaoberat viac nejakym z ponuky?
https://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mai ... 28Marko%29

Pripadne
https://elektro.bazos.sk/inzerat/135415 ... pl-505.php
alebo nieco z tohto (ale toto uz mam daleko, takze by som kupoval asi macku vo vreci)
https://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mai ... il-Vintage

Nad zvyskom zostavy som rozmyslal prave nejako v tych cenach, ktore si mi napisal. Ale pojdem postupne.
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 23. 3. 2022 08:10

Asi by se měl přidat i někdo další, nemám zkušenosti s více než 5 gramofony, ale automaty mne taky více oslovují, proto jsem se ozval. Nejlepší je ten PL505, jinak se mi tam žádný nezdá. Samozřejmě jsem Tě chtěl nasměrovat na starší gramo, protože zlatá léta automatů jsou 80té roky.

I ty dva nové vybrané, jsou proti PL990 jiná liga, proto jsem psal, že nemá cenu špekulovat.

Ale když koupíš starý gramec, dejme tomu i uvedenou 505tku, tak jak budeš hrát, když chceš řešit audio postupně, 714tka nemá gramo předzes? Zbytečně separátně bych ho nekupoval, když vybereš i starý zesák s dobrým phono vstupem. Přece ho nebudeš mít ve skříni.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blom 23. 3. 2022 12:22

Tusim nedorozumenie. Samozrejme ak by gramo nemalo predzosilovac, alebo by k nemu bolo potrebne dokupit nejaky, tak by som s jeho kupou necakal. Len je potom otazka aky? Tak aby to malo zmysel a zaroven mi zostali peniaze aj na repraky a receiver.

Uz aj v inej diskusii tunak som si precital, ze starsie gramce maju zmysel, pretoze ak su v dobrom stave, tak doslova daju viacej muziky za menej penazi a vraj aj dlhsie vydrzia - a to je dalsi ciel - aby som ho uz nemusel po par rokoch menit ked sa onho budem starat.

Diky moc za rady. Dufam, ze sa tu este ozve niekto kto by mohol nieco povedat k tym ponukanym na bazosi.
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod gildintor 23. 3. 2022 20:38

Ahoj, já ti bohužel asi moc nepomůžu ale sám teď řeším skoro stejnou záležitost :)
Mám vybraný nový gramofon ale stejně jako ty bych velmi rád měl doma krásný a výborný gramofon vyššího věku. Jednoduše to má celé tohle kouzlo. Zatím jsem rozhodnutý 50/50 - starý vs. nový.
Budu si ho pořizovat v horizontu několika měsíců. Průběžně sleduji inzeráty a už mám i jasnou představu. Našel jsem si několik prodejců, kteří se touto starou Hi-Fi technikou zabývají dlouhodobě a prodávají zařízení po vyčištění a seřízení. U těch, kteří to dělají dlouhodobě věřím, že jim jde o reputaci a mají i zkušenosti. Lépe řečeno v to doufám. Někdo nabízí i záruku 2 týdny na skryté vady atd. Těmto budu dávat při výběru přednost.
Budu sledovat tohle vlákno a bylo by pro mě zajímavé kdybys pak dal vědět co sis koupil, jakou to má přenosku, spokojenost po určité době atd.

Díky a držím palce :)
gildintor
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 24. 3. 2022 11:23

Taky tuším nedorozumění, ano je nejlepší mít samostatný předzesilovač pro gramo. Ale bývá často součástí zesilovačů a i tam bývá lepší než ten integrovaný v současném gramci. Proto píšu, že kdyby sis vybral starý gramofon, který obvykle nemá v sobě předzesilovač, je vhodné zároveň koupit i zesilovač, receiver s předzesilovačem pro gramo najednou.

Jinak vybrat starý dobrý automat je jednoduché: najdeš všechny automatické gramofony z období 1975-1985, vynecháš 50% těch levných, nastavíš si cenový strop, zjistíš současné ceny na secondhandovém trhu a do roka vybereš a koupíš ten pravý.

Mrkni tady: http://www.thevintageknob.org/

doporučuji Sony PS-X 50, 60, 70, Pioneer PL530, 570, 630, Denon DP 70, 80, Marantz 6300, ...
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blom 24. 3. 2022 20:52

@Kuba4:Aha, takze ty mi odporucas nie najprv gramo+predzosilnovac, ale rovno gramo+zosilnovac/receiver, pretoze niektore maju vstavane predzosilnovace. Tak aby som nahodou nekupil zbytocne predzosilnovac ked mozno neskor vyberiem receiver/zosilnovac, ktory ho uz bude mat vstavany. Hmmm, toto ma nenapadlo. Ale to uz potom asi rovno vyberat aj repraky, ktore by si rozumeli s receiverom/zosilnovacom. To dost prudko meni moje nakupne plany (pri mojich (ne)znalostiach potrva dost dlhu dobu kym najdem spravnu kombinaciu repro+zosik/receiver, a az nasledne hladat gramo... to by sa to cele asi hodne natiahlo). A teda rok sa v tom hrabat fakt nechcem. Potrebujem riesit aj ine veci. : )
Dik za link. Je vyborny. Ja som guglil tie, ktore som sem dal co sa predavaju na bazosi. Nic moc informacii. Ale silne ma pokusa PL505. Ty si ho pocul? Keby som ho isiel pozriet na co by som sa mal zamerat? (samozrejme okrem zvuku : )

@gildintor: Tak to som rad, ze v tom nie som sam. : ) Gramofon nie je obraz podla mna. Gramofon ma pekne hrat a nie pekne vyzerat. Hoci ak pekne vyzera, tak je to bonus. : )
Našel jsem si několik prodejců, kteří se touto starou Hi-Fi technikou zabývají dlouhodobě a prodávají zařízení po vyčištění a seřízení. - Presne takto nad tym rozmyslam aj ja. Lenze na slovensku som na predaj gramcov z druhej ruky nasiel len jediny web - bazos. A este viem o dvoch skupinach na fcb. Plus som nasiel prehlad predajov na hifishark. com a flanger.sk - tam su vsak len inzeraty, ktore sa objavili inde.Safra, ale gramoc nie je ani obraz, na ktory sa pozriem a viem ci pekny a kupit, alebo nie. A nie je to ani komp kde pozriem na parametre a viem ci chcem, alebo nie. Kazdpadne az nieco najdem dam vediet. A fakt dufam, ze to niekolko mesiacov nebude. : )
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 24. 3. 2022 22:21

Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blom 25. 3. 2022 14:09

Hej, skoro by som zabudol, ze som to vcera nasiel. Plus:
https://stereonomono.blogspot.com/

A tuto su nejake recenzie, hoci na mna posobia velmi subjektivne:
https://www.vinylengine.com/
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod gildintor 25. 3. 2022 17:43

@Blom:
Já bych se moc nestresoval s výběrem gramofonu a zesilovače ve smyslu jestli to bude spolu hrát. Je velká šance, že tvůj zesilovač nebo gramofon bude obsahovat phono zesilovač a bude to spolu hrát. Já bych se soustředil na to najít si super inzerát na gramofon dle již zmíněných podmínek. A kdyby pak došlo na to, že by bylo potřeba ještě dokoupit samostatný phono zesilovač tak bych si koupil nějaký bazarový za nižší cenu. To bych měl jako dočasné řešení a zase bych ho prodal až si koupíš jiný zesilovač. Toť muj pohled amatéra :)

K tomu vzhledu. Jeho kvalita a zvuk jsou pro mě důležitější ale opravdu chci aby se mi líbil :) Má to jednu obrovskou výhodu. Přítelkyně nebude brblat když zapadne do interiéru :)

Na Hifishark jsem si našel inzerát, kde jsem si koupil zesilovač od Němce ochotného mi to poslat k nám. Byl jsem ale hodně opatrný abych si byl jistý prodejcem.
Gramofon budu kupovat pravděpodobně od někoho na bazos.cz
gildintor
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků