Dynamický MIC do auta se zesilovačem

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kevil 14. 5. 2022 00:32

Pracuji jako průvodce a rád bych si koupil dynamický mikrofon do auta s integrovaným zesilovačem na baterii s regulací hlasitosti s konektorem 3,5 mm, který zapojím do AUX zdířky v autě. Jaký typ poradíte ?
Kevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 14. 5. 2022 11:40

Dynamické mikrofony se zabudovaným předzesilovačem jsou poměrně vzácné. Napájené baterií pak snad vůbec nejsou - alespoň v profesionální sféře. Teoreticky by v oblasti hraček něco takového být mohlo (nějaké karaoke mikrofony).
V praxi bych spíš hledal samostatný předzesilovač a k němu přidal mikrofon podle libosti. Ale zase, na baterie to bude spíš výjimka. Existují malinké mix pulty s mikrofonním předzesilovačem a napájením 12V - možná by šlo použít toto s napájením z palubní sítě auta.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 14. 5. 2022 23:22

Stačí mi úplně obyčejný mikrofon, nepotřebuji žádný profi. Při řízení auta nemám čas někde něco moc nastavovat.
Kevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 15. 5. 2022 10:46

Aha, pokud to má být používáno při řízení tak by byl asi lepší mikrofon na hlavě než do ruky, ne?

-- 15. 5. 2022 11:59 --

A ještě otázka - z jakého důvodu to musí být dynamický mikrofon?

-- 15. 5. 2022 12:09 --

Řešením by mohlo být např. toto https://www.muziker.cz/samson-airline-m ... -system-e2
Má to 3.5mm výstup s úrovní pro AUX vstup.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 15. 5. 2022 20:03

Jsem průvodce a potřebuji bytelný klasický mikrofon do ruky, ne nic na ucho a žádné krabičky okolo. Zesilovač, AAA/AA baterie, regulátor hlasitosti a vypínač musí být přímo v mikrofonu. Nemusí být nutně dynamický.

Mám Defender MIC-130 ale ten je bez zesilovače a v autě není hlasitost dostatečná.
https://defender-global.com/catalog/hea ... -cable-5-m
Kevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 15. 5. 2022 22:15

No to je v tomto případě zásadní problém všech mikrofonů - výstupní úroveň signálu je u nich mikrofonní ať už mají vevnitř zesilovač nebo nikoli. AUX vstupy na autorádiu očekávají tzv. linkovou úroveň signálu.
Proto jsem jako teoretickou možnost uvedl hračkový karaoke mikrofon, protože audio zařízení v domácnosti mají linkové vstupy a tak by měla být hračka tomuto přizpůsobena.
Další oblast jsou systémy pro fitness trenéry - tam se taky počítá s možností připojení do běžného zesilovače - ale tyto systémy jsou dneska všechny bezdrátové.

Jediné mikrofony které v současnosti mají na sobě regulátor zesílení jsou stolní USB podcastové.

Doplnění vašeho stávajícího mikrofonu bateriově napájeným předzesilovačem nevychází dobře cenově, jako spotřební elektronika nic takového není a profi řešení začíná kolem 15000,- Kč.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 15. 5. 2022 23:21

Kondenzátorový mikrofon, který vyžaduje předpětí a má proto v sobě tužkovou baterii mám, ale opět bez zesilovače.

Jako expert na datové komunikace nemám problém si nějaký malý chip zesilovače do mikrofonu přidat, nebudu tam ale vrtat otvor na baterii.

Nechce se mi věřit, že by nikdo mikrofon se zesilovačem nevyráběl. Napsal jsem výrobci mikrofonu Defender MIC-130 a uvidím, co mi odpoví.
Kevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 16. 5. 2022 13:37

Pravda, na internetu se nabízí poměrně dost stavebnic předzesilovačů, možná by se nějaká z nich vešla i přímo do mikrofonu. Jenom tam dotáhnout napájení.

Každopádně pokud se vám to podaří nějak vyřešit určitě tady dejte vědět. Předem díky.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 16. 5. 2022 16:17

Už jsem to asi vyřešil. Použiji stávající mikrofon viz výše a do AUX vstupu ho připojím přes kytarový zesilovač VOX AC30 na baterie, který mám doma. Výstup je line 3,5 mm mono.

Musím jen koupit spojku Jack 6,3 na 6,3 mono za 26 Kč ;-)
Kevil
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků