podloženie AVR

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 22. 5. 2022 17:46

skúsil by som ho ešte pripojiť do inej zásuvky (druhý okruh-istič) alebo u suseda,signálové a reproduktorové káble sú predpokladám aspoň standart nie nejaké ,,tkaničky do bot"
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 22. 5. 2022 18:22

eviljack píše:Normální to prostě není. Můžeš to třeba nahrát na mobil a přiložit sem jako přílohu, nebo někam nahrát, ať si uděláme představu, ale žádný AVR, nebo zesilovač, by sám o sobě bzučet neměl.

Nemám poriadny mikrofón a cez mobil to nepovie veľa o tom aké to je. Ako som písal je to počuteľné z väčšej vzdialenosti. Ak je všetká elektronika respektíve zvuk vypnutý tak to bzučanie počuť aj na 6m vzdialenosť s originálnymi nožičkami od výrobcu.

Andy Kraus píše:skúsil by som ho ešte pripojiť do inej zásuvky (druhý okruh-istič) alebo u suseda,signálové a reproduktorové káble sú predpokladám aspoň standart nie nejaké ,,tkaničky do bot"

Vyskúšam to prepojiť do zásuvky v rámci druhého ističa. Prepojenie do TV mám HDMI 2.1 (3m) https://www.alza.sk/vention-hdmi-2-1-ca ... 858271.htm a reproduktory napájané cez 2x2,5mm (3m), je to obyčajný medený kábel z lokálneho elektra.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 22. 5. 2022 18:28

Mně nebzučela ani jedna yamaha, co jsem měl. Bzučí to, i když ho pustíš samotný, bez čehokoliv připojeného?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 22. 5. 2022 18:41

Púšťal som to na test, naprázdno v marci keď mi to došlo a vtedy to bolo zapojené do inej zásuvky v inej izbe. Nebzučalo to nijak zvlášť výrazne. Pamätám si že to bolo počuť ale keďže som to neriešil tak to nemohlo byť nič extra.

Teraz mi ešte napadla taká vec. Možno to bude znieť ako totálna blbosť ale za opýtanie nič nedám. Nemôže byť problém že nie je dotiahnutá skrutka? Napríklad skrutka ktorá drží trafo. Nemôže byť uvoľnená a teda to tam rezonuje? Pozeral som že konštrukčne je to veľmi jednoduché na rozoberanie čiže stačilo by odobrať horný kryt a skontrolovať všetky spoje.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 23. 5. 2022 14:43

Vyskúšal som dnes viacero možností, mimo iné aj presunutie do inej zásuvky na inú vetvu/istič ale výsledok je všade rovnaký. Možno to pomôže aj niekomu ďalšiemu tak pridávam aj fotky a efektívne riešenie ako izolovať vibrácie(platí to aj pre iné kusy elektra, nie len AVR). Guma sa neosvedčila. Skúšal som rôzne možnosti použitia tohto materiálu ale guma takýto problém nevyrieši. Skúšal som tie penové podložky, odhadujem že to môže byť z EVA peny. Funguje to ale je tam problém že tá pena je príliš málo odolná. Moje AVR má cca 7kg a hlavne v ľavej strane kde je ťažký zdroj to je príliš silný tlak a takáto penová podložka to nevydrží. Teoreticky by to vydržalo ak by som dal jeden kus alebo maximálne 3-4 kusy ale v takejto výške cca 1cm to nestačí na odizolovanie toho rušivého zvuku. Musel som použiť až 7ks. Stačilo pár hodín a hlavne nožičky v ľavej časti to totálne zdeformovalo. Tie na pravej strane menej ale tiež. Tieto penové podložky teda nie sú vôbec vhodné. Ani v prípade použitia 30-40mm priemerom s tou istou výškou pretože v tom prípade by to izolovalo ten zvuk ešte menej.

Osvedčil sa jedine materiál z ktorého sú podložky pod reproduktory. Aj z názvu je to izolačná akustická pena čiže presne na takýto účel. Mam podložené EDIFIER S3000PRO už takmer pol roka na pracovnom stole. Ako je vidieť na fotkách tak od nožičiek reproduktorov to spravilo deformáciu ale plocha ako celok nie je deformovaná a pritom je váha reproduktora cca 10kg. Zatiaľ netuším aký rozmer z toho narežem. AVR musí díchať zo spodu čiže čím menej plochy podložím tým lepšie. Čo som skúšal Adam Hall Stands Pad Eco ktoré mám doma tak touto penou dokonca aj keď som to podložil tou tenšou časťou ktorá má na výšku 2cm tak to odizolovalo dokonale ten zvuk. Takže ak podložiť tak jedine týmto materiálom.

Stále mám otvorenú možnosť reklamovať ten AVR. To by bolo najideálnejšie pretože ak by bol AVR na 100% v pohode tak nemusím vôbec nič riešiť. Žiadne podkladanie a iné improvizované riešenia. Možno je to lenivosť ktorá sa vypomstí ale aktuálne skôr chcem aby to fungovalo a nie odstaviť AVR na jeden mesiac pre reklamáciu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil hawk123 dne 24. 5. 2022 13:49, celkově upraveno 1
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 23. 5. 2022 18:40

Levny kram.Mas si kupovat modely A a mas klid.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirkash 23. 5. 2022 19:09

Tohle neni cenovkou, stane se to i u A tridy. Reklamace.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 24. 5. 2022 16:25

Jenže když tam budeš mít pod tím ty velké molitan podložky je možné že se ti to bude více hřát,ten spodní otvor je tam kvůli proudění vzduchu na chlazení.
Pokud máš možnost to rozebrat tak zkus dotáhnout všechny šroubky vevnitř, stane se že je stržený závit z výroby a ta část kterou to drží není pevně dotažená tak to může vibrovat. A i některá součástka či vodič se může dotýkat a taky to vibruje.Pokud je to bručení z vnitřního trafa tak jsou v něm volné plechy a to je na reklamaci.
Meze Empyrean,Campfire Audio Solaris SE,IFI zen streamer,Audio-gd R27,
AK SR-25
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 5. 2022 18:23

Já bych nic v záruce nerozebíral a reklamoval. Bzukot není normální.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 25. 5. 2022 06:28

Ohľadom chladenia samozrejme si dám na toto pozor. Je mi jasné že spodné perforovanie plechu musí ostať voľné. Molitan som už objednal https://www.muziker.sk/mega-acoustic-isopads-ip-5 a rozrežem ho po dĺžke a podložím takto:
Obrázek
Vyzerá že sa tento AVR ľahko rozoberá. Zopár skrutiek a horný a bočný plech by sa mal ľahko odobrať. Nestratím takto ale záruku? Tak ako píše martas38. Lenže ani do tej reklamácie sa mi nechce. Je tam nemalá šanca že reklamáciu neuznajú. Kedysi som takto reklamoval zdroj a neuznali to ako problém pričom to bolo dosť podobné.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 26. 5. 2022 08:20

Problém vyriešený 8-)

Ak by niekto riešil podobný problém ako odizolovať vibrácie tak odporúčam použiť akustický zvukový molitan (polyuretánová pena). Ja som pod ten AVR použil Mega Acoustic IsoPads IP-5 za 5€ sa to najviac oplatilo. Predtým som na test skúšal podložky Adam Hall Stands Pad Eco ktoré mám doma pod reproduktormi pri PC. Obe možnosti fungujú ale tie drahšie Adam Hall podložky sú trocha lepšie. Ten materiál je odolnejší a má lepšie vlastnosti na tento účel. Trocha problém je že to nie je nato určené čiže rozmerovo si to treba narezať a navyše podložka pozostáva z dvoch kusov. Odporúčam provizórne spojiť páskou aby to držalo základný tvar. Potom narezať na požadovaný rozmer a nakoniec zlepiť dohromady v mieste toho pôvodného rezu aby každá časť pevne držala. Chemopren univerzal lepí PP/PE/PUR čiže ideálne týmto. Treba dať pozor a dať lepidlo 5mm od okraja aby nebolo vidieť spoj. Pod AVR som to upevnil len menším množstvom obojstrannej 3M pásky aby to tam držalo ale zároveň aby to nebol problém neskôr odstrániť bez väčšej námahy.

Oveľa jednoduchšie a lepšie riešenie: https://www.molitan-metraz.cz/cerny-akusticky-molitan/
Ten istý alebo dosť podobný materiál ale s tým že sa dá kúpiť presne výška akú kto požaduje čiže 2-3cm do výšky a dokonca to narežú presne aké rozmery kto potrebuje. Bohužiaľ som tento obchod objavil až teraz neskôr. U nás na SK som našiel jedine takéto panely s vlnami.

Odporúčam sa vyhnúť podložkám EVA(Ethylene Vinyl Acetate), tie na tento účel nefungujú takmer vôbec. Ten materiál je síce mäkký ale je hustý a teda takmer nič neodizoluje.

Ešte dodám že na reklamáciu by to nestačilo. Niekto kto týmto veciam rozumie mi došiel na AVR pozrieť. Vraj je to trocha horší kus a taktiež mohlo prispieť že je to low-end. Reklamácia by ale takmer určite nebola uznaná.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 5. 2022 12:07

Osobně si myslím, že reklamace by uznaná byla, obzvláště když jiní uživatelé toto bzučení nepozorují.
Problém vyřešený není. Pouze jsi ho samo domo bastlířstvím zmírnil. A nemyslím si, že i u low-end zařízení nedávno koupeného by mělo být nutno něco řešit tímto způsobem. To je jako kdyby sis koupil Dacii Logan a nesvítící světla vyřešil instalací petrolejových lamp. Vždyť je to low-end auto...
Další věc je, že tyto vibrace uvnitř zařízení patrně dál pokračují a můžou časem povolovat šrouby, uklepávat spoje a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 4. 6. 2022 12:23

Má niekto vlastnú skúsenosť z nižšie linkovaných typov podstavcov na odizolovanie/odvibrovanie? Zatiaľ podložený molitan pod AVR funguje. Je to ale improvizované a nevzhľadné riešenie. Chcem dokúpiť podstavce ktoré sú robené na tento účel. Neviem ale ktoré vybrať. Na pohľad vyzerajú všetky vyhovujúco. Neviem ale ktoré z nich budú aj reálne fungovať na tento účel. Logicky mi vychádza že pružina by mala izolovať najlepšie.

https://www.aliexpress.com/item/4000926267970.html - silikónovo gélové
https://www.aliexpress.com/item/4001137855949.html - hrotové
https://www.aliexpress.com/item/4000427279953.html - hrotové
https://www.aliexpress.com/item/1005002635725902.html - pružinové
https://www.aliexpress.com/item/1005003099391395.html - pružinové
https://www.aliexpress.com/item/1005003333268356.html - balančné

Obrázek
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 6. 6. 2022 10:36

Já si pořád myslím, že bys to měl reklamovat, protože se Ti to jednou může šeredně vymstít.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 6. 6. 2022 10:54

Souhlasím s předřečníky - reklamace, resp. oprava přístroje je mnohem lepší cesta, než řešit nějaké silikony nebo pružiny. Všemožná otravná bzučení nebo vibrování se dají snad ještě s přimhouřením ucha tolerovat u vysloužilých "vintage" veteránů, nikoliv však u nového přístroje. To je asi jako kdybych po koupi nového auta zjistil, že mi v něm hučí diferenciál nebo ložisko, a místo co nejrychlejšího odstranění problému bych se na fórech začal vyptávat, jaké si mám pořídit špunty do uší:-)
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků