Jak dostat Wifi zvuk do staršího repra

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sentimel 24. 5. 2022 11:25

Ahoj mám doma starší, ale pro mne stále velmi kvalitní, reprosoustavu genius sw-hf 5.1 5000.
Teď řeším jak z těchto "hloupých" repro udělat "chytré".
Existuje nějaká krabička, která:
- umí připojení wifi
- dokáže se propojit s TV skrze HDMI-arc (nebo TOSlink)
- dokáže se spojit s repro pomocí cinchu (6x)

výsledkem by mělo být možnost streamovat do tohoto hudbu skrze Spotify, Google Music apod.
a dále využít, jako 5.1 k TV.

Napadne vás nějaké řešení?
Sentimel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 5. 2022 11:36

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 24. 5. 2022 16:33

ale to je násobně dražší než celé ty genius repro . stačil by nějaký levný wifi streamer a propojit to rca,co jsem našel na webu tak jsou aktivní a mají rca vstupy,takže by tam nemusel jít ani 6 kanál.
Meze Empyrean,Campfire Audio Solaris SE,IFI zen streamer,Audio-gd R27,
AK SR-25
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 24. 5. 2022 17:41

Neznám mnoho levných multikanalovych streameru. Když to omezíme na stereo nebo 2+1, tak ok, těch je hromada.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 24. 5. 2022 18:24

Tak jsem to také myslel. nechat tv připojenou k repro stávajícím zpusobem pokud tak již připojena je a do aux vstupu těch repro napojit ten stereo streamer,ty repro by to snad měli umět emulovat na ten 5.1 nebo ne??
Meze Empyrean,Campfire Audio Solaris SE,IFI zen streamer,Audio-gd R27,
AK SR-25
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 5. 2022 22:18

Mám obavy, že vlastní repro toho moc emulovat nebudou. O to se spíš stará zvukovka.
Jinak asi nejlevnější cestou k streameru s opravdu solidním zvukem, je poskládat něco na bázi Raspberry Pi. Tam si troufám říct, že už za třetinu ceny lze atakovat zvukovou kvalitu streamerů za patnáct tisíc a lze jít samozřejmě ještě dál, je to stavebnice se spoustou možností. Samozřejmě myšleno ve smyslu 2.0 a nebo 2.1 zvuku. Streamování multikanálu je pro mě velká neznámá, tam asi AV receivery jen tak něco nenahradí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 25. 5. 2022 14:12

Takový "bazmek" neexistuje, neboť žádný výrobce AV/hifi (požadované vlastnosti) se nebude zabývat tím, jak připojit repro určené pro zvukovku v PC. Toť fakt! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentimel 26. 5. 2022 08:51

Rozumím, děkuji za odpovědi. Budu používat staromódní způsob.
Sentimel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 30. 5. 2022 08:36

Sentimel píše:Ahoj mám doma starší, ale pro mne stále velmi kvalitní, reprosoustavu genius sw-hf 5.1 5000.
Teď řeším jak z těchto "hloupých" repro udělat "chytré".
Existuje nějaká krabička, která:
- umí připojení wifi
- dokáže se propojit s TV skrze HDMI-arc (nebo TOSlink)
- dokáže se spojit s repro pomocí cinchu (6x)

výsledkem by mělo být možnost streamovat do tohoto hudbu skrze Spotify, Google Music apod.
a dále využít, jako 5.1 k TV.

Napadne vás nějaké řešení?
no "stále kvalitní" Genius snad na AV fóru Hi-Fi techniky ani nemůže být bráno vážně. Nicméně poradím, kdysi jsem dostal darem použité SW-HF 5.1 5100 (porovnání obou viz.obr.) https://media.novinky.cz/768/157687-original-iezyc.jpg
Geniální na nich je takakorát vzhled vs. cena. Protože mi sedí k nábytku a bylo mi líto dar v rodině vyhodit, mám je u TV (skrz kabeláž jen předky, jako takový 3.1 "soundbar").

První co ale bylo potřeba udělat je upgrade kvality zvuku tohoto dunidla s chrchlátky. Nechal jsem naskládat bedny novými komponenty (tj. vejškáče Monacor, HiVi M4N středobas, novej bass měnič, osadit ručně robené cívky, spočítané vyhýbky, vytlumit rounem, zesílená kabeláž atd). Celé to 3.1 vylepšení vyšlo na 9tis.kč vč. práce a mater. Mimochodem uvnitř byly papírové komponenty tak za 25 kč /ks, drátky jak nitě, "Ouplnej aušus welebnosti!"

A teď pro tebe asi to nejdůležitější. Hledal jsem nějaký vícekanálový DAC kterým propojím bedny s TV.
Soustava cinchů z AUX do 5.1 narovinu hraje otřesně tak s poloviční hlasitostí.
U renomovaných značek známých i neznámých rozumně nesehnatelné a jakoby neexistující.
Multimediální život jsem jim vdechl až čínskou krabkou DAC651BT-A se vstupem 2xTOS link, Bluetooth 5, výstupy do beden pom. RCA cinchů a kupodivu unikátně obsahující 5.1 kanály Dolby a DTS za bratru 800kč,- s poštou z Ali. To je, co?
Nicméně BT kodek má jen SBC takže kvalita též nevalaná. S HDMI jsem takto vybavenej taky moc neviděl. Vícekanál zvuk filmů, nebo stream radia takto ženu z TV či BR playeru a přepínám pom. 2x TOS link.
Jinak na stream a wi-fi se dá použít mobil (Jack->2xRCA stereo) přímo do Génia, ne? Spotify hudbu připojuji na L+P vstupy mobilem (nebo DAP) RCA kabelem rovnou do zesu.
xMaster Seller
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků