Starší věž a multiroom

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 14. 10. 2022 23:21

Rád bych ze své,nyní již bývalé mini věže(Sharp MD MX30H) udělal multiroom zařízení. Samozřejmě, vzhledem k vintage charakteru přístroje pokud možno "za levno". Našel jsem, že existují "streamovací puky" za cca 1500Kč. Jde tedy prakticky připojit takovéto streamovaci mini zařízení k zesilovači přes Wi-Fi a zapojit do HEOS ? A chápu to tak, že připojené starší zařízení slouží jen coby reproduktor a hudba se "vypere a upraví" v hlavní jednotce (zesilovači, streameru) a "puk" jen zprostředkuje dodání signálu do koncového zařízení ?
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tesarpa 15. 10. 2022 07:53

Existuje např. Wiim Mini za 99 Euro. Jestli se dá ale propojit do HEOS, to pochybuji, předpokládám, že si Denon drží HEOS jako uzavřený systém a pro tyto účely má Heos Link (řádově 9 tisíc Kč).
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 15. 10. 2022 23:31

Nu a jde ten Av/streamer propojit mimo heos ?
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tesarpa 16. 10. 2022 08:56

Pokud je to otázka na ten Wiim Mini, tak ano, funguje samostatně. Přehled toho, co umí, je zde: https://wiimhome.com/Overview

Já mám doma pár streamerů na bázi RaspberryPi - zrovna jsem narazil na podrobný návod v češtině, jak si to poskládat: https://heeskof.cz/streamer-diy/. Ale je fakt, že ten Wiim Mini nakonec vyjde skoro levněji a není s tím žádná práce.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 17. 10. 2022 08:45

Ještě jsem se jednou zamyslel nad zadáním v prvním příspěvku a možná to bylo myšleno tak, že zdrojem hudby by měla být nějaká (blíže nespecifikovaná) hlavní sestava, ze které by se posílala muzika do sekundární (Sharp)? A stačilo by vždycky posílat ten samý signál, co hraje v primární sestavě nebo je i představa, že sekundární sestava hraje něco jiného, ale ovládá se to celé z jednoho centra? Pokud mám poradit ještě lépe, prosím o upřesnění zadání.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 17. 10. 2022 14:45

tesarpa: a jakou kvalitu má hudební výstup Wiim? Ono to možná vyjde levněji, než Raspberry, ale tam je obrovská síla v kvalitě těch zvukových karet. A nemyslím zrovna Hifiberry, jsou podstatně lepší, např. od firmy Allo. Takže sice poskládáš streamer za 5000Kč, ale ono to hraje líp jak komerční řešení za 20 tisíc a různé Bluesound Node a spol to kvalitou zvuku totálně strčí do kapsy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 17. 10. 2022 15:02

Věřím, že pro minivěž Sharp to bude kvalita dostatečná. Kolega si Wiim koupil a je spokojený. Sám jsem ho ještě neslyšel, takže nemůžu soudit. Co píšou recenzenti, tak jeho digitální výstup je naprosto v pohodě. Analog bude asi odpovídat ceně. Beru to tak, že zakladatel vlákna chtěl něco za 1500,- Do toho se s RPi nevejde ani omylem. Leda by použil přímo analogový výstup z desky RPi, ale to bych opravdu nedoporučoval.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod muchacho 17. 10. 2022 15:09

Pohledat na bazaru Chromecast Audio. Byla a je to nadčasová vychytávka, ale bohužel se už nevyrábí. Já mám doma po domě zapojené tři a čtvrtý v práci...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 17. 10. 2022 17:16

Ano,bylo to myšleno tak, že přes "puk"se to napojí na marantz a ten bude posilat muziku do starého sharpu, který tedy ma tedy slouzit jako chytry reprák. Ale musi to být něco totálně jednoduchého, žádné rabsberry, nic takového, jsem laik, ne elektroamatér. Neumim pájez, ani programovat
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 17. 10. 2022 18:36

Chromecast Audio má tu výhodu, že má výstup analogový i digitální (optika, pro případ připojení lepšího DACu) a může se na něco připojit kdokoliv v domácnosti připojený na router a navíc bez jakéhokoliv "speciální" aplikace, nebo přehrávače. Jen je problém na něj narazit na bazaru. Alternativou je ieast M5, ale pro ten už je právě potřeba "speciální" aplikace...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tesarpa 18. 10. 2022 08:46

PoliceCollector píše:Ano,bylo to myšleno tak, že přes "puk"se to napojí na marantz a ten bude posilat muziku do starého sharpu, který tedy ma tedy slouzit jako chytry reprák. Ale musi to být něco totálně jednoduchého, žádné rabsberry, nic takového, jsem laik, ne elektroamatér. Neumim pájez, ani programovat


Koukl jsem se ještě do manuálu Marantz 40n a myslím, že žádný puk ani jiná krabička to přesně takhle umět nebude. Jedině nějaká, co má na sobě logo HEOS. Taková věc existuje (HEOS LINK), ale stojí asi 10 tisíc. Pokud si jí koupíš, budeš i druhou sestavu ovládat z aplikace HEOS, budeš si moct spojovat zóny apod. Ten "puk" Wiim mini by fungoval samostatně, tzn. muziku z lokálního disku nebo streamovacích služeb bys tam pouštět mohl, ale ovládalo by se to samostatně v jiné aplikaci a nebylo by zřejmě možné ty zóny spojit tak, aby hrály synchronně.

Možná ale ještě stojí za zvážení primitivní řešení, a to buď protáhnout analogový linkový kabel od Marantze k Sharpu. A pokud to domácnost neumožňuje, existují krabičky na přenos audio signálu po ethernetu nebo dokonce po Wi-Fi. Z Amazonu nebo Aliexpressu by se asi daly koupit levně. Nebylo by to nic chytrého, ale permanentní spojení hlavního systému s druhým by to zařídilo.
tesarpa
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků