Amp Schiit, Dac SMSL D300, Raspberry - propojení

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jufre 6. 12. 2022 15:41

Mám tyto přístroje :
1 – AMP Schiit Asgard2
2 – DAC SMSL D 300
3 – Raspberry PI4
4 – Sluchátka Senheiser HD 600
5 – Aktivní repro

Jak už jsem psal v jiném vlákně, jde o poslech v ložnici na sluchátka a občas na repro bez možnosti připojení k PC, jen ethernet.
Ovládání hudby přes mobil Samsung S21.
Doposud jsem poslouchal přes sluchátka připojené na cinche zesilovače kabelem zakončený jackem.(In akustik Audio kabel za 500kč)
Bylo mě doporučeno přidat DAC převodník, když jsem nesehnal DAC Schiit Modi k Asgardu2, vybral jsem už podstatně dražší Smsl D300 a po přečtení recenzí bych do něj šel.(za 9300 kč).
Má mě přijít a proto se ptám jak to vše propojit abych případně objednal příslušné kabely a redukce. Třeba D300 má výstup XLR a k němu kabel nemám.
Sehnal jsem ještě Raspberry pro streamování, mám předplacený Tidal a Volumio 3.
Prostě na který z nich třeba připojit sluchátka. AMP Schiit a DAC Smsl mezi sebou přes cinche? Raspberry je má také. Těch možností bude asi víc, ale na netu jsem skoro nic nenašel, tak se ptám odborníků.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 6. 12. 2022 17:00

Aktivní repro připojit k D300 pomocí XLR. Řešení za hubičku je Monoprice kabel z německého amazonu: https://www.amazon.de/-/en/104753-Monop ... 11F36?th=1 . Asgard2 propojit s D300 pomocí rca: https://www.amazon.de/-/en/Monoprice-Pr ... r=8-3&th=1 . Raspberry propojit coaxem nebo optikou s D300 (nepíšeš jaký audio/streamer modul k němu máš).
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod Jufre 6. 12. 2022 20:24

tak aktivní repro mám připojené z cinche v Asgardu a jackem do line1 v repro Wavemaster Neo Two, které má pak jen line2 - RCA cinche. Takže buď XLR s koncovkou cinch, nebo jackem 3.5. Problém je, že potřebuju délku asi 5m a koukal jsem že na Amazonu nedostupné.
Pak tento 6 m : https://www.profi-dj.cz/zvukova-technik ... iant=58187
Nebo s cinchem : https://www.profi-dj.cz/zvukova-technik ... male-6-0m/
To je jedno který?
Raspberry jsem koupil na inzerát, aktivoval OS z SD karty co tam byl a přidal Volumio, víc nevím.
A sluchátka nechat na výstupu jack z Asgardu? Raspberry má taky jack výstup.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 6. 12. 2022 20:29

https://rpishop.cz/zvukove-karty/3275-h ... 50767.html To budeš mít pravděpodobně tuhle zvukovku, nebo tam máš i optický výstup?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 7. 12. 2022 08:50

Z Raspberry je to potřeba vzít USB kabelem do DAC (SMSL). Není třeba obávat se nějakého šumu apod., bude to hrát normálně. Na delší vzdálenosti jsou lepší XLR kabely. Studiové nestojí moc a fungují. Ale myslím ty, co mají XLR na obou koncích, ne mini jack. Jenže ty Wavemaster Neo Two XLR vstup nemají, takže by to musel být dlouhý RCA kabel. Dá se to zkusit, ale nebylo by už lepší vzít 5 metrový USB kabel a píchnout ho z Raspberry Pi do bedniček? Jasně, ty bedničky asi nebudou mít tak kvalitní DAC jako je SMSL, ale v reálu to dost možná nebude slyšet - rozdíly si případně snadno vyzkoušíš a posoudíš sám. Na sluchátkový poslech bych nechal tu sestavu SMSL + Asgard. Ve Volumio nebude problém přepínat výstupy, ne?
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod Jufre 7. 12. 2022 09:02

eviljack píše:https://rpishop.cz/zvukove-karty/3275-hifiberry-dac2-pro-4260439550767.html To budeš mít pravděpodobně tuhle zvukovku, nebo tam máš i optický výstup?

optický výstup nemá, je tam Dac+ HW 2.2, spodní deska je PI3 model B V1.2 - 2015
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod Jufre 7. 12. 2022 10:54

Ještě uvažuji o druhé možnosti – vynechat Raspberry. V mobilu mám app Tidal, svoji hudbu, posluchám i internetová rádia, tam mě překvapuje kvalita přenosu některých stanic – až 320kbps. dá se to poslouchat. Jsem starší a jedu převážně žánry klasika, country, folk, world a díky Tidelu i další druhy hudby. Ovládání přes Volumio mě nesedí, tak to asi zruším. No ale k věci.
SMSL D300 zatím ještě nemám, až příští týden. A to už chci mít vhodnou kabeláž. Třeba vstup USB/B samec mám od tiskárny na USB/A samec. Co se týká připojení repra, tam stačí přes RCA, poslouchám jen občas, když jsem sám.
Současné zapojení :
sluchátka HD600 do jacku Asgardu.
RCA výstup do repro cinchem 5m
RCA vstup do mobilu kabelem cinch – jack
Až přijde SMSL D300, tak zase jaké jsou možnosti propojení.
Připomínám, že už vím, co je output a input.
A co se týká kabelů, tak prosím o info kde je nutný kvalitní, nebo stačí obyčejný, konkrétní typ a délku už si vyberu.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 7. 12. 2022 12:30

Já se právě obávám, že 5 metrový RCA kabel by mohl zvuk zhoršovat. Jakýkoli "audiofilní" bude v této délce nesmyslně drahý. Takže bych vzal standardní, třeba tenhle: https://www.profi-dj.cz/zvukova-technik ... -rca-m-6m/. Mezi Asgard a SMSL D300 stejný, jen kratší.

Ale když už bys vynechával Raspberry a hrál rovnou z mobilu (a navíc ještě ztrátové MP3), to už můžeš jít klidně do beden pohodlně přes Bluetooth. Bude to bez drátů úplně.

Nepochopil jsem úplně jestli máš jen holé Raspberry Pi 4 (viz první příspěvek) nebo Raspberry 3 s HAT kartou (DAC), ale to je asi detail, ten DAC od SMSL bude zřejmě o něco lepší, než Hifiberry. A možná ne, to si musí každý rozhodnout vlastníma ušima.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod Jufre 7. 12. 2022 19:13

Tak jsem Raspberry rozebral a vyfotil
Naposledy upravil Jufre dne 8. 12. 2022 08:49, celkově upraveno 1
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2022 20:45

Takže holé. Pokud tam prdneš nějakou solidnější HAT kartu aka Allo Boss, můžeš to SMSL vynechat, protože ta karta pro Malinu bude hrát líp.
https://rpishop.cz/zvukove-karty/839-al ... -v-12.html
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jufre 7. 12. 2022 21:37

No to je pro mě nová informace, že by stačil Raspberry místo SMSL. Dost bych ušetřil. Zamluvenou a nezaplacenou objednávku SMSL jsem zrušil a budeme tedy řešit PI. Vím, že zlepšení poslechu DAC moc nevylepší, ale dle rad jsem myslel že u dražšího rozdíl poznám. A ta deska je momentálně na Rpishop.cz nedostupná, jen na Allo.com za 95$. A jako kam ji prdnu, místo ty horní desky?
Je fakt, že když jsem dostal Raspberry, zapojil do něj sluchátka, do USB flešku s hudbou a ovládal z výstupu RCA do mobilu, tak to hrálo moc dobře, až jsem si říkal jestli vůbec potřebju zesilovač.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2022 21:39

Nahoře na fotce nad logem maliny je sběrnice složená z desítek pinů. Na to nacvakneš kartu a z té půjdeš přes cinche do zesilovače.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jufre 8. 12. 2022 08:46

20221207_190441.jpg
20221208_081929.jpg
Rozumím, teprve teď jsem si všimnul, že jsem včera poslal dva stejné screeny. A než přijde nová deska, chci vyzkoušet propojení Raspberry, Asgard, HD600, mobil. K Raspberry mohu připojit i ethernet kabel, zkoušel jsem jen přes Wifi.
Kdybych teď připojil Raspberry cinchema k Asgardu, tak bych musel odpojit kabel cinch/jack k mobilu a ten bych připojit k Raspberry do USB/A, nebo kam?
Přílohy
20221208_081937.jpg
20221208_081946.jpg
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 8. 12. 2022 11:48

Tvl, to je těžko radit, když se mění výchozí informace každou chvíli. Takže nyní víme, že máš komplet streamer (RaspberryPi + Hifiberry DAC + Volumio). Jaká nová deska má tedy ještě přijít?

K dotazu na připojení: Asgard má jen jeden vstup, takže mám-li dva zdroje signálu, musím je ručně přepojovat. Existují sice i nějaké krabičky na přepínání, ale to už by asi vyšlo levněji pořídit jiný zesilovač, který má dva vstupy.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod Jufre 8. 12. 2022 16:31

Já vím, že to se mnou není lehký. Nějaký informace mám z netu a z tohoto fóra. Koukal jsem na svoje starší příspěvky a máš pravdu.
Třeba jsem psal :
„Co hledám? Poslouchat náhlavní sluchátka HD600 v ložnici bez možnosti připojení kabelem k PC. Takže sluchátkový zesilovač.“
Rady byly různé, nakonec jsem dal na doporučení vzít Schiit Asgarg 2. na inzerát za 2 tis.
DAC převodník jsem nevěděl, jestli stačí ten v mobilu. A zase rady byly, že když, tak kvalitní. Vím už, že to neznamená drahý.
Když jsem se zajímal o stream hudby, byly různé možnosti až do 20tis.(Volumio Primo, Integro).a jiné.
Někdo mě doporučil Raspberry PI4 komplet s kasou, ale byl nedostupný, tak jsem vzal na inz. za 2 tis.ten co mám.
No a poslední rada je, že DAC SMSL D300 je možná zbytečný.
Je fakt, že Asgard je chudý na konektivitu. Vzhledem k cenám, co jsem zatím investoval jsem s poslechem hudby spokojený, ale nikdo mě asi neřekne, hele dej to co máš pryč a pořiď si tohle.
Proto jsem nevzal D300, co když rozdíl nepoznám?
A taky mě je jasný, že základ jsou sluchátka a zdroj hudby.
Jsou i rady, vezmi sluchátka a svoji hudbu a zajeď do Audiga. Nebo pokud něco koupíš a nebudeš spokojen, je možnost vrácení.
Tak, teď jsem zvědavej, jestli po tom co jsem napasal, mě ještě někdo poradí jak dál. Ale, jak pročítám fóra, nejsem sám.
P.S. tesarpa - martas38 dal odkaz výše, Allo BOSS I2S DAC v 1.2
ale je nedostupná.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků