Amp Schiit, Dac SMSL D300, Raspberry - propojení

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tesarpa 8. 12. 2022 17:39

OK, ale stejně bych potřeboval pochopit, co tedy vlastně ještě řešíš.Zkusím postupně:
1) Máš streamer s analogovým výstupem (RCA), máš sluchátkový zesilovač s RCA vstupem, takže potřebuješ pár RCA kabelů. Máš je nebo nemáš? Jestli nemáš, nějaké si kup, např. v tom obchodě profi-dj, nebo Muziker nebo Kytary atd.
2) Na co bys kupoval jinou DAC kartu (Allo), když už jednu máš (Hifiberry)?
3) Poslat signál do aktivních repro - to už jsem radil, buď dlouhé RCA kabely z výstupu Asgard nebo dlouhý USB kabel z RaspberryPi.
4) Hrát z mobilu přímo do repro - ano, lze přes Bluetooth.

Diskutovat tu můžeme do rána, ale nejpodstatnější je sám si věci zapojit, poslechnout, porovnat a rozhodnout se, co se mi líbí a) zvukově a b) příjemným ovládáním. Je to hobby a základem je hrát si s tím.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 12. 2022 18:13

Z toho co psal jsem pochopil že tam kartu nemá, proto jsem dal odkaz na Allo.
Takže po Allo bych se díval v případě nespokojenosti se zvukem Hifiberry, ale nemyslím, že to bude potřeba.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jufre 8. 12. 2022 21:05

Myslím, že se to chýlí k uzavření a budu jen poslouchat. Ještě doladíme to propojení. RCA kabel koupím jak radíš. K připojení repro jsou teda dvě možnosti, kromě Bluetooth.
Cinch kabelem z výstupu Asgardu do vstupu repro, to je mě jasný, ale kabelem USB z Raspberry, jak píšeš? ten má čtyři USB, nejsou popsané, tak jsem si myslel, že to jsou jen vstupy, nebo fungují obousměrně? Viděl jsem snímek Raspberry, kde je do těchto portů připojena klávesnice, myš a fleška.
Dále, když propojím Raspberry s Asgardem, viz bod 1, tak musím odpojit kabel na vstupu RCA Asgardu který vedl do mobilu. Kam zapojím ovládání mobilem?
bod 2 -Dostal jsem dotaz jaký je tam DAC, tak jsem ho rozdělal vyfotil.
Končím, už se mě to všechno plete, zítra vyzkouším různá zapojení. Tak ještě trochu strpení.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 12. 2022 23:47

USB na Raspberry snad na nic nepotřebuješ. Do Raspberry ti jde signál z PC vzduchem přes wifi. Z Raspberry jde už analogový signál RCA kabelem do Asgarda. A z něj do sluchátek. Nebo něco špatně chápu?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jufre 9. 12. 2022 09:40

martas38 - o USB z Raspberry píšu proto, že tesarpa uvádí v bodě 3), že propojím repro s Asgerdem buď RCA kabely, nebo dlouhý USB kabel z Raspberry.
Jak píšeš "Z Raspberry jde už signál RCA kabelem do Asgarda" to znamená do vstupu, kde mám ale kabel RCA/jack do mobilu. To už jsem psal včera.
" do Raspberry jde signál z PC přes wifi" to sice chápu, ale PC je jinde a svoji hudbu bych měl na flešce v USB Raspberry.
Taky jsem psal jak to mám teď jen s Asgardem, bez zapojení Raspberry. Vše mám v mobilu, hudbu, int.radio, Tidal.
Když jsem obdržel Raspberry a nepodařilo se mě ho propojit se zasilovačem, tak jsem sluchátka strčil do jacku v Raspberry, výstup RCA kabelem do mobilu, flešku do USB, zapojil napájení a připojil k wifi, (je na výběr i LAN). Nainstaloval Volumio a hraje to.
Jen některé moje hudební soubory přeskakují!?
Podle mě to smysuplně připojit k zesilovač nepůjde tak abych to vše ovládal z mobilu, chybí konektivita.
Proto jsem založil toto vlákno, jestli to nějak půjde, nebo je i jiné řešení, třeba i s jiným zesilovačem, který má více konektorů.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 9. 12. 2022 16:27

martas38 píše:USB na Raspberry snad na nic nepotřebuješ. Do Raspberry ti jde signál z PC vzduchem přes wifi. Z Raspberry jde už analogový signál RCA kabelem do Asgarda. A z něj do sluchátek. Nebo něco špatně chápu?

USB kabel jsem zmínil jako alternativu propojení na aktivní repro, které mají vlastní vestavěný DAC. Je otázka, co bude hrát lépe, jestli 5 metrů USB + DAC v bedýnkách nebo 5 metrů RCA kabel + DAC Hifiberry. Čistě pocitově bych sázel spíš na digitální (USB) přenos, který bude bezztrátový, zatímco RCA by už přece jen při té délce mohl něco ztratit (signál) nebo naopak nabrat (šum).

-- 9. 12. 2022 16:35 --

Jufre píše:Taky jsem psal jak to mám teď jen s Asgardem, bez zapojení Raspberry. Vše mám v mobilu, hudbu, int.radio, Tidal.
...
Podle mě to smysuplně připojit k zesilovač nepůjde tak abych to vše ovládal z mobilu, chybí konektivita.
Proto jsem založil toto vlákno, jestli to nějak půjde, nebo je i jiné řešení, třeba i s jiným zesilovačem, který má více konektorů.


Nechápu, co by na tom nemělo jít. Jediná podmínka je, aby RaspberryPi s Volumiem bylo ve stejné síti jako mobil - typicky na jednom segmentu domácí sítě, klidně jedno přes LAN a druhhé na Wifi. Pak se dá většina zmíněných zdrojů pouštět přímo z RaspberryPi (ovládat to z mobilu z aplikace Volumio) - konkrétně soubory s USB, internetová rádia, Spotify. Jedině s Tidalem je to složitější, protože funkci Tidal Connect má jen placená verze Volumio. Dá se to zařídit i bezplatně, ale to už je poněkud složitější, do toho bych se v tomhle vlákně raději nepouštěl, už tak je tu zamotáno dost věcí dohromady.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2022 16:40

Nevím jak Rpi 4, ale ty dřívější měly USB port dost zarušenej. I když otázka, jestli by mu to vadilo. Já provozuju Rpi 3B s kartou Hifiberry a z ní to jde do PC bedýnek Creative T10. Takže žádný audiofilní orgie, ale slouží to jako bezdrátový reprák v kuchyni, kam posílám zvuk přes wifi, Volumio umí Airplay, vidí ho Audirvana a na to moje vaření naprosto ideální a za pár korun. A zvuk určitě lepší jak různé BT reproduktory.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jufre 10. 12. 2022 17:38

Ano to fumguje, Raspberry s Volumio přes wifi. Přes LAN ne, mám krátký ethernet kabel a pokud bych chtěl zachovat ještě připojení k sat. přijímači, musel bych koupit switch a kabel asi 2m.
Volumio mám zkušební verzi kvůli Tidal connect a ta končí příští týden, pak 167 kč. Ale zatím ji zruším, budu teď do konce roku mimo domov a pak uvidím. Zatím děkuji za rady.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků