PC -> TV, jaké kabely?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kyberlama 23. 2. 2006 20:18

Zdravím, plánuji natáhnout A/V (kompozit+stereo) signál z PC do televize na cca. 25m, nemáte někdo představu, jaký kabel/y použít? Stačí nějaká nouzovka za nižší cenu, čím tenčí, tím lépe. Šlo by použít třeba tohle?
kyberlama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bratr Bobr 23. 2. 2006 20:42

Já používám na video signál obyčejný kablík na reproduktory- dvojlinka á 3 kč m, dle mého názoru snad dobrý ( délka cca 16 m).
Bratr Bobr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djmilas 23. 2. 2006 21:29

myslím že ten kabel bude víc než stačit..
djmilas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 23. 2. 2006 21:47

Někde jsem snad četl, že by to mělo být max. 10m, pak už se obraz může zhoršovat, ale nevím, co je na tom pravdy.
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 23. 2. 2006 21:49

kyberlama píše:Šlo by použít třeba eurl=http://eos.ges.cz/peosc.asp?menu=rejstrik2&misto=4&hledej=EEG9&trihled=EEG900&stav=0&nazev=BRBRBRX3KabelyBRBRBRX4Kabely+ploch%E9,+st%EDn%ECn%E9BRBRBRX5Trojlinka+s+PVC+izolac%ED,+ka%BEd%FD+vodi%E8+jednotliv%EC+st%EDn%ECn%FD,+metr%E1%BE&obr=&tpobr=&poznamka=]tohle[/url]?

Je třeba si uvědomit, že správně by měl být (nejen) pro kompozitní video kabel se jmenovitou impedancí 75 Ohmů, což běžná stíněná dvoulinka (nebo v tomto případě trojlinka) mít nebude.

Na zvuku ve finále až tak nesejde (pokud se neprojeví nějaký brum atd.), ale na obraze jsou ztráty bolestně znatelné - a tím spíš na 25 metrech... :roll:

Další věc je stínění - stíněné jsou sice všechny tyto kabely, otázkou je ale jak kvalitní stínění je. U tenkých (a levných) kabelů bývá stínění prostě mizerné což se na obraze projeví rušením, pruhy atd.

Osobně bych doporučil uvedený kabel nepoužít, ale to je samozřejmě na Vás. Také bych doporučil (pokud je ta možnost) vést signál radši pomocí S-Video (většina grafických karet ho má taky) - je kvalitnější a bude i menší ztráta.
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digiman (novy) 23. 2. 2006 22:15

Plně souhlasim požívat na větší vzdálenosti co možná nejkvalitnější kabely já měl na 10 rel obyč asi 12 kč za 1m a chtalo to všechny možný ruchy tak sjem se neštval vyměnil za kvalitnější asi 30 za 1 m a pohoda jazz obroz mnohem čistější
digiman (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků