SCART - schéma zapojení

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod žabák 11. 6. 2007 07:49

Zdravím,potřeboval bych odkaz kde najít schéma zapojení scart kabelu.
Předem dikas!


// mbing : Předmět upraven.
žabák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 11. 6. 2007 08:12

Třeba tady, dvě varianty zapojení scartu, jedna s RGB, druhá s S-video.
http://www.tvfreak.cz/art_doc-1A4E837AB ... 9C1EE.html
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mbing 11. 6. 2007 08:40

Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 11. 6. 2007 11:52

Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod relax 22. 9. 2008 19:43

Dobrý den,
Potřeboval bych vědět, který pin na scart konektoru způsobuje automatické přepnutí televize na scart vstup. Netuším, pod jakou funkcí, nebo popisem u zapojení to hledat. Potřebuju tuto funkci zrušit
Díky
relax
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 9. 2008 21:02

Vývod č.12 - pokud na TV přivedeš na tento pin napětí +12V proti kostře TV (a pinu 21 konektoru SCART), měla by se TV přepnout do režimu AV. Tuhle funkci má většina VHS a DVD přehrávačů. Zrušení se dělá uštípnutím nebo odpájením vodiče na pinu 12 konektoru spojovacího kabelu mezi TV a přehrávačem, do TV nezasahuj.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod relax 22. 9. 2008 21:35

Díky za odpověď. Uštípnu to na scartu-pin 12. A do tv bych určitě nešel- kdo se s tím má na tý desce piplat...
relax
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 23. 9. 2008 07:31

EKKAR: Myslím, že jsi trochu ujel. Ovládací je pin 8. Jak jsem dával výše odkaz, tak je tam jasně na pinu 8 vidět AV control a příslušné hodnoty napětí pro přepínaní.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 9. 2008 17:44

No vidíš - a já mám celou dobu zafixovanou dvanáctku...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ilja2001 23. 9. 2008 18:36

Tak doufám, že to už relax neštípnul. Ale s tou 12kou by naštěstí celkem nic neměl zkazit, maximálně se tady znovu objeví, že mu to stále spíná.
Jinak já preferuju vytažení pinu z konektoru a zaizolování, teda pokud je konektor rozebíratelný. Je s tím sice piplačka, ale zase je to vratné.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod relax 23. 9. 2008 20:29

Já děkuju za rady - počkal jsem, jak se to vyvrbí, takže ještě jsme to neudělal. Při ceně scart kabelu v marketech si nedělám vrásky s provedením, ale asi si to odletuju a zachovám žilku v kabelu- co kdyby..
Díky
relax
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod relax 29. 9. 2008 14:22

Zrušeno na pinu 8 a ono to funguje jak jsem potřeboval- přepínání už nepřepíná...
Díky
relax
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod relax 20. 10. 2008 20:21

Včera jsem byl trochu zaskočen- koukám na satelit( s tv propojen plnou scartkou) a na rekordéru jsem měl nastaveno nahrávání z antény- rekordér je s tv propojen oním upraveným scartem bez pinu 8. Ale při startu rekordéru se tv přepla na jeho vstup. Čím to? Že by tam byl ještě jiný signál, nebo je to něco jinýho?
Díky
relax
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 10. 2008 20:47

TV může detekovat signál na video vstupu. Kydž se tam něco objeví, TV se přepne...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod relax 21. 10. 2008 04:51

No jo, ale proč se totéž neděje při zapnutí rekordéru (nemyslím start nahrávání)? Na tv se zobrazuje logo výrobce, ale to jsem jásal, že se to nepřeplo. Je možný, že by signál loga šel třeba po koaxu? A pak zůstane na scartu jen ten video signál na který reaguje tv. ???
relax
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků