Jaké reproduktory a gramofon?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kuba4 25. 10. 2007 19:28

Pánové, asi se dohadujete se špatným člověkem. Oba gramce, co jsem nastínil se prodávají s přenoskou Ortofon OMB5. Říkáme v podstatě totéž, jen poukazuji na existenci kategotie gramců nad 10 tisíc, vy na bazarové kousky za 15 stovek.
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patmann 25. 10. 2007 19:38

No a o to přece jde,Šhošhon chtěl poradit jak co nejlevněji dobře nakoupit,tak proto o tom píšu.
patmann
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 25. 10. 2007 19:46

OK. Máš pravdu, hurá do bazaru. Doporučuji Prahu nebo Plzeň.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šhošhon 25. 10. 2007 20:49

Není problém v tom, že bych peníze neměl, de o to, že je nechci investovat to audia, protože mi to zkrátka nevyplatí. Tj. potřebuju audio řešení do cca 5, 6 000 - to se vztahovalo k dřívějším návrhům.

Takže jestli tomu teď rozumím, pak mi navrhujete koupi gramofonu z bazaru (byl bych opravdu rád, kdybych byl někam odkázán, pokud máte zkušenosti, bydlím v Praze) a repra nového, po návštěvě poslechového studia (kde už si vyberu). Gramofon by asi chtěl po (před?) koupi nechat skouknout někým, kdo tomu rozumí, že? A zesilovač doporučujete nový, nebo také z bazaru?

Každopádně díky za dosavadní podporu.
Šhošhon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 10. 2007 20:58

patmann píše:No je to jen o tom,že když nemáš peníze,tak opravdu stačí koupit za 500-1000kč starý Teslácký gramofon a zvukově jsi na tom velmi dobře,sám takový gramofon vlastním (Tesla NC 450) a vůbec si nemůžu stěžovat.Jo,jen bych opravil překlep Ekkara,myslel vložky OMB5 nebo OMB5E...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kuba4 26. 10. 2007 07:53

Obrázek

Já jsem koupil 35 let starý Pioneer PL-12.
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šhošhon 26. 10. 2007 21:11

a nevíte o nějakých dobrých bazarech? nebo to tu někde na fóru už je?
Šhošhon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 10. 2007 21:46

Musíš shánět, gramce jdou zase do módy a je po nich sháňka, hlavně po těch s magnetodynamickými přenoskami. Co já jich viděl ležet na smeťáku nebo ve sběrném dvoře - srdce mi krvácí. Lidi nevěděli, kam by to hodili, dávali to z baráku skoro násilím. Když se někoho dneska zeptám, jestli má gramec, řekne buď že by taky nějaký chtěl, nebo se uculí a řekne: "To víš že mám, ale nedám!!!"
Přinejhorším si koupíš něco nového, tuším i SONY prodávala u nás tak 2-3 roky zpátky šásko s magnetodynamikou a preampem, cena tedy moc lidová nebyla, asi 4500,- Kč, ale bylo to nové a se zárukou. Aukro je sice plné, ale nemáš jistotu výhry a už vůbec ne solidnosti prodávajícího, že Ti nepošle křáp.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod patmann 26. 10. 2007 22:08

No zkus projít bazary na netu,já ten svůj koupil taky tak,ale jestli chceš z toho opravdu dobrý zvuk,tak doporučuju alespoň dobrý předzesilovač,udělá to se zvukem hodně,já mám bastlený Actidamp MkII,je dost dobrý,ubastlit by jej vyšlo max za 1000kč,v této kategorii jsou kupované předzesy jen dražší.Alternativou by možná byl AQ,stojí kolem tisícovky,ale neslyšel jsem ho,možná se přidá ještě někdo s nápadem...
patmann
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 10. 2007 22:29

Nad Actidampem Mk.II vítězí jedině jeho mladší bratři Actidampové Mk.III a Mk.IV. Na požádání mohu dodat podklady k ubastlení všech tří typů. Toho Mk.II mám taky a JE VYNIKAJÍCÍ.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DC20 27. 10. 2007 08:41

Ja by som mal zaujem o tie podklady. Dik
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 10. 2007 09:30

To se tak nekdo ma, kdyz si umi ubastlit zesak.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 10. 2007 19:21

Kdo má zájem o podklady, písněte mi na soukromý mail ekkar@seznam.cz, sem se přílohy o větším rozsahu dávají dost blbě.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Šhošhon 27. 10. 2007 22:27

vážení,
začínám se v tom ztrácet. Můžete to prosím někdo, kdo tomu rozumí, shrnout do odpovědi na mou prvotní otázku? (Přičemž můžete ještě zohlednit, že sem během minulých příspěvků zjistil o nutnosti zesilovače a asi i předzesilovače)

díky
Šhošhon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 10. 2007 16:38

Prostě a jednodoše :
K těmhle Behringerům (viz Tvůj odkaz, jsou to DIGITAL MONITOR SPEAKERS MS40
24-Bit/192 kHz Digital 40-Watt Stereo Near Field Monitors...) už žádný zesilovač nepotřebuješ, mají ho v sobě, navíc obsahují i D/A převodníky, takže nepotřebuješ analogový MEZIXICHT. Možná by sis měl vybrat jinou kombinaci, s odděleným zesilovačem a bez D/A převodníků, ale je to na Tobě. Takhle to bude brát signál z DVD nebo CD playerů po digi výstupu, taky ze zvukové karty počítače - ale z obyčejného gramce ne, i když tam musíš dát předzesilovač, stejně to budeš muset digitalizovat třeba počítačem a pak teprve pustit do těchhle Tebou vybraných Behringerů.
Jinak se používá sestava ZESILOVAČ s připojeným nebo vestavěným KOREKČNÍM PŘEDZESILOVAČEM (BASY - VÝŠKY - HLASITOST - VÁHA) a stějně tak připojeným nebo vestavěným PŘEPÍNAČEM VSTUPŮ (CD - TAPE - EXT - AUX - PHONO - atd...). K výstupům zesu jsou připojeny REPROSOUSTAVY . Mezi některé zdroje signálu a příslušný vstup zesilovače se někdy musí připojit zvláštní předzesilovač, někdy je tento předzesilovač vestavěn ve vlastním zesilovači - to se týká speciálně gramofonu s magnetodynamickou přenoskou, který potřebuje předzesilovač s korekční charakteristikou s průběhem určeným tzv. KŘIVKOU RIAA. Vstup označený PHONO už by měl patřičný předzesilovač mít, pokud potřebuješ využít jiný vstup pro gramofon, musíš RIAA předzesilovač do cesty vřadit sám.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků