Který audiovýstup z kazetového magnetofonu

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mama1 31. 1. 2008 14:52

Mám problém: Potřebuji zdigitalizovat (dokud to jde) pro mne cenou nahrávku z kazetového magnetofonu. Magnetofon má ale jen tyto dva (asi ne moc vhodné) výstupy: 1. výstup pro sluchátka, 2. výstup pro repráky (jsou to odnímatelné repráky, dráty z repráků jsou do magneťáku zapojeny do pérových svorek. Dá se některý z těchto výstupů použít pro nahrávání ?
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 31. 1. 2008 15:27

Sakra:D
Jasně, že to jde.
Sežeň si kabel jack, jack, cena typuju maximálně do 100 kč, a dej ho do sluchátkového výstup a druhý konec do zařízení, které má line-in s nahráváním a jen pusť skladbu + na druhém přístroji nahrávání:)
Takhle to rozhodně jde a je to nejjednodušší cesta.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 1. 2008 21:15

Hlavně bych se spíš zaměřil na ten kazeťák - aby to nebyl Ťamanskej ***** a pořádně přehrával. Některý jsou spíš šumítka a po digitalizaci je to obzvlášť slyšet. Vstupem na kompu pak bude LINE IN na zvukové kartě.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mama1 1. 2. 2008 11:07

Díky za odpovědi, mně šlo o to, který z těch výstupů je vhodnější. Kablů mám hafl, kazeťák Panasonic tak snad se to bude dát poslouchat, kdyžtak se to pokusím v pr. Audacity trochu odšumět.
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 2. 2008 18:45

Hlavně - musíš vyzkoušet, při jaké nastavené hlasitosti kazeťáku ta daná nahrávka dosahuje maximální bez zkreslení konvertované úrovně do digi - vyber si jednu, pokud možno tu s nejvyšší hlasitostí z celé kazety (i jen moment forte-fortissima) a tu samou písničku nahrávej třeba 20x za sebou. Začni na nejnižší hlasitosti a pokaždé trochu (třeba si udělej značky na knoflíku regulace hlasitosti) PŘIDEJ HLASITOST. Všecky nahrávky si ulož a postupně je poslechni - dokud neuslyšíš, že záznam začíná jakoby chraplat = je zkreslený limitací. Lidské ucho je poměrně citlivé na limitaci signálu, takže se dá použít i jako indikátor limitace. Pokud budeš mít poznačeno, v jaké poloze byl regulátor hlasitosti při které nahrávce, jednoduše použiješ tu v pořadí o 1 dílek "slabší" než byla ta, která začala chraptět. S touto hlasitostí potom musíš přehrát celou kazetu - jinak se Ti v tom nejhlasitějším místě zvuk zkreslí = vznikne rušivá limitace. Digitální záznam je k podobným neřádstvům velmi náchylný, pokud nemáš automatické kontrolování vstupní úrovně, limitace vznikne ani nevíš jak.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel