Propojení PC a LCD TV

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FiFi 29. 3. 2008 19:24

Koupil jsem si novou LCD TV a chtěl bych ji propojit s PC(přehrávání filmů z PC hlavně). TV má HDMI, takže ji spojím s PC kabelem DVI-HDMI, ale vzhledem k tomu DVI nebude přenášen zvuk...takže jaký kabel mám pls použít pro přenos audia? Na TV mám následující zdířky(z těch, co připadají v úvahu k zapojení zvuku):Component IN(video + l,r audio); Variable Audio Out(L+R); RGB IN(RGB/PC/, AUDIO(RGB/DVI) ). Díky moc za rady ;)
FiFi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 29. 3. 2008 19:33

Existuje redukce na DVI se zdirkou pro audio jack.
A nebo kup grafickou kartu s HDMI (nebo novou zakladku s integr.)
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FiFi 29. 3. 2008 19:52

Nedávno jsem kupoval novou GK, takže to není nejlepší nápad :D :roll: Nehodil bys pls link na tu redukci? A žádna z těch zdířek na TV není použitelná?
FiFi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 29. 3. 2008 20:49

A prave proto jsem si koupil grafarnu z HDMI at mi odpadne tenhle problem se zvukem. Ani grafarna z HDMI by ti ale nemusela jen stacit, protoze musis mit i ve zvukovce SPDIF ktery se propojuje kablikem do SPDIF na grafarne, bud venkem nebo to jde u me i vnitrne nejakym kablikem, ale ten samozrejme treba ani neni soucasti baleni grafarny. Ze zacatku jsem stim mel problem i tak a zvuk mi stejne nesel ani prez HDMI az jsem prisel na to ze nemuzu mit zapojeny monitor prez VGA a zaroven HDMI do plazmy a zvuk mi to tam pusti az kdyz odpojim monitor. Je to divne ale u me to tak bohuzel je a nemam LCD ani redukci na DVI-VGA abych vyzkousel jestli se to bije i z DVI u me. Vono zalezi jak to mas v te telce udelane. Kdyz mi ten zvuk jeste nesel a zkousel jsem ruzne veci, tak jsem to treba propojoval navic normalnim cinchovym - jackovym kabelem a zvuk stejne nesel k HDMI protoze zrejme cekal zvuk primo z HDMI, ale kdyz jsem odpojil jen HDMI tak zvuk na tom samem kanale vstupu naskocil a pak sel samozrejme takhle i s napojenim prez VGA vstup ktery taky plazma ma a dokonce prez neho je lepsi obraz z PC. Tohle si budes muset vyzkouset zrejme sam a nebo nekdo kdo ma tu samou telku by ti to mohl rict jak to ma on. nejlepsi bys mel ale asi samozrejme tu redukci jak pise The Wolverine pokud neco takoveho je
LG 42PC56 - HDMI - LG DVX298H ... Philips PDL 7906H
Od 12.1997 Motorola d170 >Ericsson T10s >Motorola v3688 >Motorola v8088 >Samsung V200 >Samsung D900 >HTC Wildfire >Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S >Xiaomi Redmi 3S
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod Holco 15. 4. 2008 12:49

BOSSHUGO píše:A prave proto jsem si koupil grafarnu z HDMI at mi odpadne tenhle problem se zvukem. Ani grafarna z HDMI by ti ale nemusela jen stacit, protoze musis mit i ve zvukovce SPDIF ktery se propojuje kablikem do SPDIF na grafarne, bud venkem nebo to jde u me i vnitrne nejakym kablikem, ale ten samozrejme treba ani neni soucasti baleni grafarny. Ze zacatku jsem stim mel problem i tak a zvuk mi stejne nesel ani prez HDMI az jsem prisel na to ze nemuzu mit zapojeny monitor prez VGA a zaroven HDMI do plazmy a zvuk mi to tam pusti az kdyz odpojim monitor. Je to divne ale u me to tak bohuzel je a nemam LCD ani redukci na DVI-VGA abych vyzkousel jestli se to bije i z DVI u me. Vono zalezi jak to mas v te telce udelane. Kdyz mi ten zvuk jeste nesel a zkousel jsem ruzne veci, tak jsem to treba propojoval navic normalnim cinchovym - jackovym kabelem a zvuk stejne nesel k HDMI protoze zrejme cekal zvuk primo z HDMI, ale kdyz jsem odpojil jen HDMI tak zvuk na tom samem kanale vstupu naskocil a pak sel samozrejme takhle i s napojenim prez VGA vstup ktery taky plazma ma a dokonce prez neho je lepsi obraz z PC. Tohle si budes muset vyzkouset zrejme sam a nebo nekdo kdo ma tu samou telku by ti to mohl rict jak to ma on. nejlepsi bys mel ale asi samozrejme tu redukci jak pise The Wolverine pokud neco takoveho je
Ktore grafiky sa teda daju prepojit so zvukovou kartou? Pretoze riesim podobny problem.
Holco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 15. 4. 2008 21:25

No asi kazda ktera ma HDMI na vystup a SPDIF na vstup. Dela jich hromadu Gainward
Kód: Vybrat vše
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L12107K0BT0BX&fMan%5B%5D=158


Ja mam treba tuhle
Kód: Vybrat vše
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512107K0BT0BXF1W


Ale jak se divam tak treba u novych 9600 GT HDMI je a SPDIF zrejme neni a asi se to resi tim vnitrnim kablikem :hm
LG 42PC56 - HDMI - LG DVX298H ... Philips PDL 7906H
Od 12.1997 Motorola d170 >Ericsson T10s >Motorola v3688 >Motorola v8088 >Samsung V200 >Samsung D900 >HTC Wildfire >Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S >Xiaomi Redmi 3S
BOSSHUGO
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků