Nová galerie AVmanie: co je nového

Rady, náměty, připomínky, ...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 19. 4. 2012 17:10

Právě jsme spustili novou galerii AVmanie. Funkčně se od té starší zase tolik neliší, jde především o úpravy vzhledu, o zjednodušení a vypíchnutí toho nejdůležitějšího, co v galerii je – samotných fotek.

• Přeskládali jsme titulní stranu: nahoře jsou teď fotky; kategorie a další bloky, které zabíraly místo, jsme přesunuli dolů.

• Náhledy snímků jsou větší, už také máme větší monitory než před pěti lety.

• Galerie je zjednodušená: hodně jsme řezali a dali pryč všechno, co se nám zdálo, že je v galerii navíc. Sledovali jsme, co se skutečně používá, a co ne.

• V detailu je fotka hned nahoře, přesunuli jsme navigační pruh.

• Snadnější navigace: na další fotku se dostanete kliknutím na šipky. Zvlášť upozorňuji na extrémně návykovou klávesovou zkratku Ctrl a šipka doprava (doleva).

• Komentáře jsou přehlednější, jde zde nová možnost hodnotit fotky palci nahoru/dolů.

• Hromada různých drobností.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Odar 20. 4. 2012 17:29

Mne sa to paci. Prajem vela uspechov a kroky spravnym smerom.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 20. 4. 2012 17:42

Proč mi to kdykoliv když chci kliknout na galerii jednoho uživatele, tak mi to píše

" Nemáte práva pro prohlížení fotografií v této kategorii. "
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Odar 20. 4. 2012 18:07

Ten isty problem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 20. 4. 2012 18:43

Stará dobrá galerie :hm
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miho 20. 4. 2012 20:05

Uz by to melo byt v poradku
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Odar 20. 4. 2012 20:07

U mna OK ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod johanx 20. 4. 2012 20:41

Smutnil jsem 25 až 30 vteřin, už je to v pohodě. Oceňuji zvětšené náhledy ( stárneme všichni :) ) Zkrátka, povedlo se. Prostředníček nahoru. Pardon, samozřejmě palec.
CA 650R, CA 651BD, CA 840C,Naim Nait XS2, Naim Ovator S-400, Swans Diva C3P, Swans DivaR3P, Velodyne Micro Vee, Sony KDL-46WE5, Dune HD Duo, Vu+ UNO 4K SE, AKG K701...
johanx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krovak_cze 21. 4. 2012 07:52

jeste bych ocenil kdyby byla galerie viditelna po tom co si kliknu na nove prispevky
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 21. 4. 2012 09:33

k posledním komentářům musím dost rolovat, ostatně proč se třeba dynamicky nepřizpůsobují rozlišení a je to úzká nudle?

Jinak proč ne, není to žádná revoluce.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martin..net 21. 4. 2012 13:29

:'(
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 4. 2012 21:32

jeste bych ocenil kdyby byla galerie viditelna po tom co si kliknu na nove prispevky

Jak to přesně myslíte?

k posledním komentářům musím dost rolovat

Na titulní straně nebo u fotky? Tady se nic nezměnilo, i před tím byly komentáře ve spodní části obrazovky. Akorát u detailu fotky se před tím ještě stránkovaly, jenže toho si před tím málokdo všiml, takže většina diskuzí, která přešla na druhou stranu, byla rázem umrtvena. Dolů k posledním komentářům se vždy dostanete klávesou End, to je asi nejrychlejší cesta.

ostatně proč se třeba dynamicky nepřizpůsobují rozlišení a je to úzká nudle?

Protože úzká nudle se čte lépe než celý komentář přes celou šířku prohlížeče. I teď je to asi trochu širší, než by z hlediska čitelnosti mohlo být. Tady se ale také nic nezměnilo, s šířkou komentářů jsme nic nedělali.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Odar 21. 4. 2012 21:37

Marek Lutonský píše:
Jak to přesně myslíte?
Zrejme mysli, ked klikne sem search.php?search_id=newtrash
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krovak_cze 22. 4. 2012 07:51

Marek Lutonský píše:

Jak to přesně myslíte?

kdyz sem prihlasenej a vidim cely forum, tak nejnovejsi obrazky sou nahore viditelny, kdyz kliknu na nove prispevky tak uz viditelny nejsou, presne jak pise odar
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 4. 2012 09:53

Odar píše:
Marek Lutonský píše:
Jak to přesně myslíte?
Zrejme mysli, ked klikne sem search.php?search_id=newtrash

Tam ale lišta nikdy nebyla, vždy jsme ji měli jen na titulní straně fóra.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod krovak_cze 23. 4. 2012 09:56

nebyla, ale byt by mohla :)
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 27. 4. 2012 12:34

Uz to je :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubaak 27. 4. 2012 12:40

všiml jsem si, zmačknul jsem F5 a koukám kam mi zmizla kolonka "nové příspěvky", tak jsem začal zmatkovat, no a já na nich byl :mrgreen:

Je to super, jen to má jeden problém, teď na ty tragický snímky budu muset koukat pořád :-\ ale to je chyba uživatelů

tragický fotky=
-jedna věc vyfocena na 60 snímcích a všechny vapadají stejně
-fotky z mobilu nejlepe ve tmě a v pohybu...
tedy 99% galerie :roll:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod krovak_cze 27. 4. 2012 12:45

:D
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 27. 4. 2012 12:52

No to hej, ale nie kazdy je fotograf a malo ludi to chce nejakym sposobom "riesit". To, ze niekto nevie spravne zvolit cas + ISO + clonu este beriem. Co mi najviac vadi, ked ludia vesaju do galerie fotky, ktore nie su ostre (a pritom evidentne nie su fotene mobilom). To je naozaj na zamyslenie, nakolko VZDY sa da to iste vyfotit 10X (ked sa mi trasu ruky) a vybrat len tu JEDNU dobru OSTRU fotku.
Ale stale je mozne poziadat vedenie o rollback :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 27. 4. 2012 14:23

Nejhorší jsou lidi co tam postujou fotky z netu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Odar 27. 4. 2012 15:57

Ešte aj so znakom "Alza" :-) To už je fakt na jednu po prstoch :-)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 27. 4. 2012 17:09

Nešlo by tam navrátit počet shlédnutí ? To mi přišlo docela důležité, aby se dalo rozlišit, jaký byl o foto zájem a případně pokračovat v podobné tématice. Chápu že HW nic moc.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ujoslav 27. 4. 2012 19:08

Odar píše:...Co mi najviac vadi, ked ludia vesaju do galerie fotky, ktore nie su ostre (a pritom evidentne nie su fotene mobilom). To je naozaj na zamyslenie, nakolko VZDY sa da to iste vyfotit 10X (ked sa mi trasu ruky) a vybrat len tu JEDNU dobru OSTRU fotku.
Ale stale je mozne poziadat vedenie o rollback :D

Súhlas. Za fotku, ktorá nie je perfektne ostrá by sa mal fotograf hanbiť a nie ju ešte vešať na web.
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 27. 4. 2012 19:27

Hoši. Každý nemá hypersuper fotoaparát, někdo dokonce nemá ani levný fotoaparát. Používá tedy k focení integrovaný strojek v mobilu. Myslím, že v Galerii nemusejí být jen snímky s extra kvalitou, někdy postačí dokumentační fotografie. Člověk si obrázek udělá a je spokojen.

Ale ano - některé fotky jsou opravdu až moc špatné (barevný flek na černém pozadí s výrazným šumem ... a ještě je to celé mázlé) - při extrému bych tedy souhlasil. Trochu rozumu. No a druhá varianta, která skoro lehce obtěžuje, když někdo do Galerie nasází 50 snímků stejné věci, focené málem ze stejného úhlu, vzdálenosti atd. atd. Opět - rozum do hrsti.

Takže - nemusím fotit extrafotoaparátem, ale také nemusím do Galerie vkládat každý BLIK, který udělám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Odar 27. 4. 2012 19:47

MgX --> Suhlasim, kedysi som mal tiez len mobil, ale dovolim si tvrdit, ze niekedy som tam dal ostrejsie fotky, ako tam vkladaju niektori uzivatelia z fotaku. Netvrdim, ze dotycny musi mat profi zrkadlovku s objektivom za 2 litre. Ale ked uz fotim, aspon fotim tak, aby to bolo ostre . . . ale je to ako mlatit slamu. Ti, ktorych sa to tyka si toto urcite neprecitaju :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 27. 4. 2012 19:50

Hodně lidí fotí na mobil, takže větší formát při zobrazení nemusí být všem ku prospěchu, naopak počet shlédnutí má přínos pro všechny.
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin..net 27. 4. 2012 19:52

Odar
No jo no, už to tu čtu :-[ :'( , ale snažím se..přísahám.
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 27. 4. 2012 20:03

Inak ta vec ked niekto odfoti daco a hodi 10 fotiek po sebe do galerie, imo je to dovod minimalne na varovanie. spam jak prasa...
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 27. 4. 2012 20:20

Toto by MODi mali podla mna hned mazat http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto.php?photo=27074 Fotka z Alzy - k comu je to dobre?

Martin..net --> Zrovna tvoje su v pohode :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubaak 28. 4. 2012 06:23

odar: to je přesně ono.... ještě ta reklama přes celou fotku :roll:
Martin: tvoje fotky maj jednu vadu, rychle mizej :mrgreen: jinak mas jedny z nejlepších fotek 8-D hlavně obsahově :love:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod krovak_cze 28. 4. 2012 07:34

MgX píše:Hoši. Každý nemá hypersuper fotoaparát, někdo dokonce nemá ani levný fotoaparát. Používá tedy k focení integrovaný strojek v mobilu.

blbost, vezmu v tydnu nejstarsi mobil co a na sobe ma neco jako fotak (siemens s55 nebo neco z te doby) a placnu sem nejakej obrazek, a bude ostrej.....
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 28. 4. 2012 07:42

třeba player s mobilem foti líp jak já se zrcadlem
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod armaman 5. 5. 2012 06:21

Obrázek
:D
A teraz co s tym pani?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 5. 5. 2012 10:32

Ak sa zmenili podmienky prispievania do galerie, bolo by vhodne ich zhrnut a zverejnit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 5. 5. 2012 11:38

Neviem ci sa daco zmenilo no vcera som ukladal obrazok a dnes som ho bez problemu vymazal napriek tomu ten panel co som v galerii mal pred tym som v pohode prepisal tym co je o dva prispevky vyssie no vymazat mi este nesiel :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 31. 5. 2012 16:52

Uvital by som, aby uzivatel nebol obmedzovany tym, ze fotku nemoze zmazat (az po 7dnich dnoch). Myslim si, ze je na kazdom uzivatelovi, co, kedy zmaze. Minimalne by tam malo byt upozornenie, ze fotka tam musi min. 7 dni zotrvat.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 31. 5. 2012 17:17

Ano "musi" pokial dakto reaguje na foto. Pokial nie tak foto je zmazatelne kedykolvek.
:idea: Prispievaj do svojho topicu člen a tam si foto mozes zmazat kedykolvek no off-topic i tak nezabranis. :mrgreen:
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Martin..net 31. 5. 2012 17:33

Odar píše:Uvital by som, aby uzivatel nebol obmedzovany tym, ze fotku nemoze zmazat (az po 7dnich dnoch)

Jasně, souhlas :D Také nesnesu, veřejně se na ty svoje koukat, dýl jak 24 hodin. A někdy to stačí, i na "dvě hoďky"...
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 31. 5. 2012 18:24

armaman --> Presne tam to speje a presne tak to aj budem robit. Nikto mi nebude diktovat, co mam kde ako dlho nechat zverejnene.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 5. 6. 2012 08:05

Rad by som po 7dmich dnoch zmazal moju fotku z galerie. Dnes to tam trci 8. den a nemam pravo fotografiu zmazat.

Obrázek

Obrázek
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 5. 6. 2012 08:08

No asi si vynimka pretoze ja som s tym doteraz problem nemal.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Vagi 5. 6. 2012 08:47

Taky nemůžu smazat fotky. Takže vyjímka Odar asi nebude :hm
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 6. 2012 09:18

Vydržte prosím pár dnů, musíme v galeriích něco dodělat. Potom bude možné fotografie odstranit z veřejných přehledů.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 19. 6. 2012 14:32

Do galerie jsem přidal pár obrázků, ale když popořadě listuji v obrázkách, tak ty co mám umístěné v jinde než v galerii uživatelů tak, se nezobrazují. Ale v galerii mych foto jsou.
Není to tak trochu problém ? Nebo je to záměr ?
DinosaurJr
Mírně pokročilý