Čas vánoční a dárky ...

Rady, náměty, připomínky, ...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 12. 2012 16:11

Kocmaister a filé nechutí? Tam aspoň niesú kosti.Alebo pstruh na masle mňam.

-- 3. 12. 2012 16:13 --

Armaman mala vrtká dobre varí.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 12. 2012 16:45

Ženu mám, vaří fakt skvěle, ale kapra se štítí :-) Prej je slizkej. No a obyčejný filé, to neni chuťově ono. Filé můžeš mít každej den během roku, ale kapra v obchodech vídám většinou jen kolem vánoc.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 3. 12. 2012 16:50

To asi nechodis po tescu :D Teda aspon v Tn maju kaprov v kadiach skoro stale, chudaciskov :/
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 3. 12. 2012 16:52

A v Trnave sa s nimi aj kupu
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dazo 3. 12. 2012 17:15

Paneboze :D :D :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 12. 2012 20:57

Kocmeister píše:Mě by úplně stačilo, kdyby mi někdo udělal kapra, miluju tu rybu, ale všichni v mym okolí jí moc nemusej. Tudíž jí nikdo ani neplánuje smažit. Asi to budu muset zkusit sám, ale vůbec nechápu jak ho stáhnout natož nakrájet. Neumim vařit a jsem proto zoufalej.

Až je mně Tě líto. Si kup jen jednu/dvě porce (ať to nemusíš zabíjet, kuchat a čistit) a v trojobalu to zvládneš obalit sám. Pak ať Ti to nějaká ženská normálně usmaží.

BTW: nesnáším filé (na Vánoce) :-D
BTW2: kapra nemusíš stahovat

-- 3. 12. 2012 21:00 --

armamane oni se tam vykoupou, kapři si v tom bordelu zaplavou a my to pak s chutí sežereme :D

V každým případě je to forma týrání. Tedy pokud skutečně skočili do nádrže s živými rybami. Takže - sranda jo, ale ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 3. 12. 2012 21:05

Koci zajeď do Makra,tam už maj kapra naporcovanýho,takže koupíš filetky a ty obalíš a osmashneš... 8-D

hlavně ho smaž na sádle,to pak má lepší chuť
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 12. 2012 21:11

OK, jestli jsou k dostání naporcovaný, tak je to jasná volba. Akorát zrovna do Makra je potřeba živnosťák ne? Samotný smažení opravdu ani pro mě problém neni, zmáčknout tlačítko na friťáku, na to nejsou potřeba žádné vysoké školy :-))

MgX: Kapr se nemusí stahovat? To by bylo fajn. Ani nevim proč jsem si myslel, že jo. Nejspíš protože se o tom tak nějak obecně mluví jako o "povinném kroku" při přípravě, třeba v receptech na internetu.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 3. 12. 2012 21:16

MgX píše:armamane oni se tam vykoupou, kapři si v tom bordelu zaplavou a my to pak s chutí sežereme :D

Myslim ,ze toto je nepodstatne. Tie chudence plavu mozno v ovela vacsom bordeli aky tam zostane po tych "smradoch".
A co sa tyka mna tak z kapra mam najradsej pekny "viner šnicel" :D
Ja tu bahennu darebnu rybu nemusim, radsej si dam filety.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 3. 12. 2012 21:19

Kocmeister to chtějí hlavně ženský, protože tvrdí, že kapr jinak *****í. To není pravda. Normálně to usmažíš i s kůží a když nebudeš chtít, tak si pak tu kůži odděláš a hotovo. Ale šupiny bys tam nechat fakt neměl :D

Do Makra je možná potřeba ŽL, ale porcovaný kapr se prodává i jinde. Jen to - samozřejmě - vyjde dráž, než když si koupíš celého. Zase s tím nemáš práci.

Já to dřív dělal od A do Z. Dnes už si taky nechám zabití a základní vykuchání udělat. Alespoň pak neuklízím nepořádek.

No a možná někdo napíše cosi jiného ... ale. Před tím než ho budeš obalovat, tak to pořádně omej pod vodou. Pak osuš (nejlíp utěrkou, což samozřejmě dostaneš vynadáno ...), no a nakonec obal v běžným trojobalu ... vajíčko, mouka, strouhanka. Samozřejmě se nabízejí i jiné možnosti. Jen mouka s kmínem (drceným) - pak je ale dobré to dělat spíše na másle a vodě (dietní varianta). Nebo si namixuješ mouku, papriku (nebo koření na rybu - bacha obsahuje i radikálnější typy koření ... pokud jsi alergik, tak to nezkoušej!!!) a do toho taky trochu drcenýho kmínu.

Nejlepší způsob na Vánoce - klasika - kapr v trojobalu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 3. 12. 2012 21:19

musíš pořádně oškrábat šupiny,ale samozřejmě stažení je lepší...
jednoduchý návod:
http://www.youtube.com/watch?v=8-b6-xwZ4zQ
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 12. 2012 21:21

to co linkol armaman z youtube zato sli chlapci do basy - myslim ze 6mesiacov - za verejne pohorsovanie alebo nieco podobne.Takze neopakovat :)
MGX: njn :) my sme za cias mojho detstva kazdy rok zabijali kapra,takze jatka uz nemusim.Maso sa mi zda take "zdochnute" a je tam vela kosti.Prepacte ak som Vam pokazil chut - file - aljaska treska - ziadny pangasius.Alebo pstruh na masle je lahodka.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 3. 12. 2012 21:21

jak to přejde na žrádlo,tak je na foru idylka...viď MgX 8-D 8-D 8-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 12. 2012 21:22

radimecek13 píše:hlavně ho smaž na sádle,to pak má lepší chuť

Zde si dovolím nesouhlasit, ale chápu, že to někomu více voní. U kapra mám rád větší neutralitu prostředku na smažení - sádlo je více voňavé.

Ovšem topinka s česnekem se zásadně dělá na sádle ... zde si nebudeme nalhávat nic jiného :D

-- 3. 12. 2012 21:24 --

radimecek13 píše:jak to přejde na žrádlo,tak je na foru idylka...viď MgX 8-D 8-D 8-D

Tak víš jak to bylo ve Švejkovi? Představte si - ten dobytek je abstinent ... FUJ! :mrgreen:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 12. 2012 21:24

MgX, Radimecek13: Díky za rady, dodalo mi to odvahu. Jdu do toho ;-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků