hroty - pomôžu zvuku? (nelekejte se off-topicu)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dodino112 13. 9. 2010 17:01

To nevies take lahke? :-P :-P :-P
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 13. 9. 2010 17:10

Dostali jsme se do opravdu komické situace.Silně mi to připomíná případ, kdy k nám do krámu přišel zákazník, dědek, hromotluk.Hlučně pozdravil a povídá "prosimvás, já si chci koupit nějakej typ konektorů, nevim jakej, ale já to poznám tak mi ukažte co máte"
Já mu povídám "tady je máme vystavené, ale je jich opravdu hodně druhů" a ukázal jsem mu pět prosklených pultů, které byly plné různých konektorů.
Dědek chvíli brejlil do pultu a pak povídá "já špatně vidim, tak mi popište který máte"
Trochu mě to vyděsilo, poněvadž v sortimentu bylo zhruba dva a půl tisíce konektorů.Tak jsem se zkusil alespoň přiblížit hledanému okruhu konektorů.
"mají to být nízkofrekvenční, vysokofrekvenční, datové, napájecí, silové, do plošného spoje, počítačové, autokonektory, telefonní, síťové, atd..." při tom jsem ukazoval na jednotlivé druhy konektorů.
"cože, já špatně slyším"
"jestli to mají být nízkofrekvenční, vysokofrekvenční, datové..."
"já špatně slyším, ukažte mi to..." ukázal jsem na pulty "no vidim, že jste fakt nevochotnej..."
A hromotluckej, hluchej, slepej, ale hlavně úplně blbej dědek odešel.Fakt jsem si oddych...
Rád bych mu pomohl, ale vono to fakt někdy nejde...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hieronymos 13. 9. 2010 17:12

kammo122 píše:EKKAR radšej to tu prečisti ...nema zmysel sa s nim baviť

Kacíř! Vyžeňte ho!

-- 13. 9. 2010 18:13 --

šeďour: jakou to má proboha souvislost?? To co jsi napsal by fungovalo u bi-ampu, ale u bi-wire je to nesmysl. Z elektrického hlediska je bi-wire totéž co jeden kabel. Proto se pořád ptam jak by to mělo fungovat.
hieronymos
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 13. 9. 2010 17:37

Já bych ti rád odpovídal znova a znova, klidně bych ti i vysvětloval základní fyzikální pojmy (fyzika šestá třída základní školy), abychom se nějak posunuli, ale nějak mě to celé přestává bavit.
A když si ještě čtu tvoje příspěvky v dalších vláknech, tak nabývám silného dojmu, že než abych s tebou dál diskutoval, bude smysluplnější jít učit našeho psa cizí jazyky.Von je vlastně docela chytrej a neplete se do věcí, kterejm nerozumí.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hieronymos 13. 9. 2010 17:47

Jaký fyzikální pojmy? Ty jsi tu nic nevysvětloval, jen jsi uvedl ničím nepodložené tvrzení, že díky kabelu navíc zmizí rušení mezi basem a zbytkem.
Naposledy upravil hieronymos dne 13. 9. 2010 17:48, celkově upraveno 1
hieronymos
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 13. 9. 2010 17:48

šeďour --> :tleskani
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kammo122 13. 9. 2010 17:55

šeďour píše:Já bych ti rád odpovídal znova a znova, klidně bych ti i vysvětloval základní fyzikální pojmy (fyzika šestá třída základní školy), abychom se nějak posunuli, ale nějak mě to celé přestává bavit.
A když si ještě čtu tvoje příspěvky v dalších vláknech, tak nabývám silného dojmu, že než abych s tebou dál diskutoval, bude smysluplnější jít učit našeho psa cizí jazyky.Von je vlastně docela chytrej a neplete se do věcí, kterejm nerozumí.

to už som sa posmial :D :lol:
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 14. 9. 2010 07:33

hieronymos bude asi tiez nejakej dědek... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 9. 2010 08:10

Já tedy neustále čekám, kdy nám Hieronymus prokáže aspoň základní znalosti z elektrotechniky střídavých proudů - protože bez znalosti této oblasti jsou veškerá jeho tvrzení jen vycucaná z palce, nebo opapouškovaná po někom jiném bez základního pochopení problematiky :hm :hm :hm .

Ono to totiž u té střídaviny (a zvukový signál nic jiného než střídavina není - samozřejmě, s proměnným napětím a frekvencí, ale střídavina to je!) je to mnohdy HOOOOODNĚ jinak :pozor :pozor :pozor , než u stejnosměrného proudu - a jak praví jistý klasik, právě "vo-vo-vo-vo-tom-to-je...". A dokud tento fakt není chápán jako komplexní realita, nelze se podivovat nad divením se :shock: :shock: :shock: dotyčného "moudrého" nad takovými "nesmysly", jako je bi-wiring... 8-D 8-D

Prostě a jednoduše - Hiero možná chápe, že elektrika není vidět, chodí po drátech a kope :nenapadne :nenapadne :nenapadne , ale ještě se mu jaxi-taxi nedoneslo, jak se chová střídavý proud o proměnném kmitočtu v obvodech obsahujících nejen reálný odpor, ale také reálnou indukčnost a kapacitu. Budiž mu tedy přiznán status neosvíceného... :-l :-l :-l
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nolwendil 14. 9. 2010 09:14

Co když je se jen blbě ptá? Co když to, co vypadá jako provokace a narážky jsou jen špatně formulované otázky člověka, který o tom opravdu nic neví a potřebuje poradit?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 14. 9. 2010 09:18

Přečti si předchozí stránku.On klidně napíše, že jsou to nesmysly, ale vlastní odpověď nemá :grr:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 14. 9. 2010 09:20

Keby chcel poradit, pyta sa inym stylom.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 14. 9. 2010 09:55

No já jsem si to právě četl, a celé mi to přijde jako by každý mluvil jiným jazykem a navzájem si nerozuměli...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hieronymos 14. 9. 2010 12:46

EKKAR: Takže dotaz: Čím horší kabely, tím větší vliv bi-wire. Souhlasíš?
hieronymos
Junior

Odeslat příspěvekod kammo122 14. 9. 2010 12:56

:oboze
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků