Fotky z galerie, aneb jak udělat hezkou fotku

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 24. 4. 2010 12:10

Tohle téma vzniká za účelem zlepšení kvality naší slavné galerie.
Je mi jasny že né každý doma má FullFrame zrcadlovku s objektivy v řadu desítek tísíc korun.
Ale v základě jde i mobilem udělat hezká fotka pokud se člověk snaží a dá si záležet s kompozicí.. Pokud člověk už má fotoaparát, pak se zde daj řešit otázky jak foťák mohl nastavit jinak.

Nejsme Foto Forum a tak fotogalerie by měla být prvořadě účelná, člověk si koupí iaudio i9 a chce se pochlubit, super uděla fotku hodí na galerii a může se řešit k čemu slouží... proto bych chtěl dát i prostor umělecky smyšlejícímu obyvatelstvu aby mohli pomoci přikazu |img|url fotky|/img| a pod to napsat co je zle. V budoucnu by jsme se tímhle mohli vyvarovat zbytečných středovek, ořízlých fotek, nebo fotek absolutně bez duše :mrgreen:

Chce to ale mít chladnou hlavu vůči focenému objektu... JH13, HD800, DPA380.... a chce to řešit čistě jen fotografii a místo sluchátek si dosadit třeba mobil, aby člověk nebyl zaujat.

Ale aby tenhle topic fungoval, je potřeba asistence lidí jako Dvorix, player... či jiných co maj umělecké vnímaní :mrgreen:

Rád bych se vyhnul i zbytečného spamu kdy člověk napíše že to neměl ořezávat, používat rameček.... a pak fotitel řekne: "mě se to tak ale líbí" (když už tak alespoň jaký to má účel)...
Když Dvorix, player, či jiný "zkušenější" řekne je tohle zle, pak to zle prostě je! Pokud se Vám to nelíbí, měla by vzniknout diskuze na to téma bez předsudku, zapalení... ničeho, jen fakta!

Asi začnu:

Obrázek

Foceno na:
clona: 2,8
iso: 100
čas: nevim, ale mázlý to není :)
Corel: Doostřeni, zmenšení, ořiznutí, rámeček na zamaskování švícaraku a cigaret :)

vím tato fotka je už sjetá na galerii, ale nějak se začít musí :) tak do ní!

A jdu na pivo, takže pokud vám to přijde jak blbost (admini), klidně to smažte :) Večer jsem zvědav na výsledek :)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 4. 2010 12:27

Proč ne :)

ale nechtěl jsem tím přímo tebe urazit, to určitě ne! Chtěl jsem spíš trochu nadzvednout ledviny, abychom dělali i něco víc do fotogalerie.

A mimochodem. Přesně argument, mě se to líbí je úplně bezpředmětný z jakéhokoli uměleckého hlediska. Důležité jsou důvody proč a za jakých okolností. Jedině tak lze dokázat defektnost nebo genialitu.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kocmeister 24. 4. 2010 18:14

Možná je to trochu mimo téma. Ale určitě bych byl rád nejen já, pokud by se tu vyjasnila některá "nepsaná" pravidla galerie. Určitě by se mohli vyjádřit i moderátoři. Jak jste si mnozí určitě všimli, v posledních týdnech se nám v galerii rozmnožily v obrovském množství fotografie stažené z internetu, někdy úplně nic neříkající. Druhá situace je pokud někdo dá do galerie fotku z mobilu v tak hrozný kvalitě, že tam pomalu není ani vidět co je fotografovaným předmětem. Ale to druhé by se dalo snad odpustit. Co Vy na to? Chcete galerii vytapetovanou fotkama repro z googlu nebo fotky uživatelů?
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 24. 4. 2010 18:22

Souhlas s kočem v prvním bodu, fotky z netu v galerii nemaj co dělat.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod creat 24. 4. 2010 18:28

Podľa mňa by mala galéria obsahovať fotky vlastných sústav a zariadení. Nebránim sa aj nejakej fotke z netu, ale len občas! Určite nie tak, ako to robí poslednú dobu Heco.Germeny . A nájdu sa aj takí, ktorí túto činnosť obhajujú...
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 4. 2010 18:28

No, měl jsem pocit, že už jsem to naznačil už v pár postech dodinovi.
Stažené fotografie jsou k ničemu, nic pořádného neukazují a jediné co u nich můžeme dělat je většinou slintat.

Pokud bychom se dohodli, rád internetové fotografie budu rovnou mazat.
Ad fotky z mobilu. Někdy to zas tak nevadí, ale občas je to děs. Holt budu muset zase začít být více moderátorem (ne "snahateoretikem") a prudit.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod thePrayer 24. 4. 2010 18:54

ty vole... já si fakt myslel, že jsou to fakt jeho repra..toho heco germany.. :D
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 24. 4. 2010 18:58

Ja zas, ze dodino112 to ma vsetko doma . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubaak 25. 4. 2010 01:18

Dvorix, určitě to neberu jako navážení ;-) naopak cením snahu o zlepšení.
Koč, biná, dvorix... s fotkama z netu souhlasím, ale občas některé fotky jsou zajímave a mohou některé uživatele inspirovat. Tím nemyslim miliardy dunidel, beden a podobných, bez poslechu, nic neřikajících top-endu...
U mobilu, už mě tím tak začínaj lidi štvát, ale, odar je důkaz toho že fotka mobilem udělat lze! Jen občas něco ořízne a nevypada to nejlíp :) Když jsem fotil tu mazanici, na které není poznat nic... tak jsem jí vyfotil až na 3 pokus, do té doby to vypadalo líp než některé fotky co tam jsou dány smrtelně vážně (mám dva roky starou Motorolu V9 s poškrábaným sklem na optice)...
Naposledy upravil bubaak dne 25. 4. 2010 10:53, celkově upraveno 1
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 4. 2010 08:38

A hlavně to je o tom, že někdo udělá fotku (jednu), sosne ji do PC a okamžitě bez kritického zhodnocení pošle - neříkám, někdy to je jen fotka ilustrativní, pokud ale má vyjadřovat SITUACI a DOJEM, je potřeba to udělat stejně jako to dělají "ti fotografové co foťí baby" - tedy fotografové módy nebo hard-erotic fotek...

Prostě baba (oblečená nebo nahá, to je jedno) se nakrucuje před nějakým pozadím a fotograf kolem ní poskakuje a cvaká a cvaká - nakonec se to vše vyvolá (nebo stáhne do PC v případě digitálních aparátů) a dělá se UHODNOCENÍ a VÝBĚR - a když řeknu, že u hooodně dobrých fotografů tím sítem projde méně než 1/10 záběrů, nebudu daleko od pravdy.

Stejně tak třeba u sebe bych ten zlomek musel změnit na cca 1/30 až 1/40 VŠECH záběrů - tedy JEDEN z nějakých 30-40 snímků (někdy i z mnohem většího počtu!!!) je takový, že se já osobně za něj nestydím a klidně bych ho obhajoval i na větším fóru. Na všech ostatních si i já sám najdu chyby, které v rodinném albu klidně přehlídnu, ale někam na web nebo na výstavu bych je právě z tohoto důvodu nikdy nedal.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod VladoBA 28. 4. 2010 15:02

Pekne. Zatisie hifistu? :D A na com to bolo vlastne fotene?

Inac mierne OT, mna by celkom potesilo, keby vyrobcovia namiesto predhanania sa v megach pixelov narvanych na co najmensom chipe, zacali opat vkladat do aparatov kvalitnejsie foto-snimace zachytavajuce realitu taka aka je, a nie len (zbytocne) mega-pixely. Ja som bol doteraz najviac spokojny, co sa tyka ostrosti a prirodzenych farieb obrazku, s (uz takmer 10 rokov starym) kompaktom Canon PowerShot A10 s rozlisenim 1 Mpx. U neho som mohol snimok pouzit aj priamo, bez akehokolvek postprocessingu na PC, ci bol foteny za sera alebo na slnku... Som celkom zvedavy, ci nieco v tomto smere poriesia nove CMOS-snimace, ktore by mali nahradit starsie menej citlive CCD... :hm
Yamaha RX-497 ♪ Pioneer DV-610AV ♪ DacMagic ♪ JBL L830 ♪ Yamaha YST SW45 ♫ Little Dot IV ♪ AKG K701
VladoBA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 5. 2010 22:27

lidi se naucili ale slyšet na pixely.... dnes v praci jsem potkal "tvora" s tvrzením, muj Canon Monster kompakt fotí krajinu hůř než Pannasonic Luuumix. protože má jen 10 Mpx, ten luuuumix jich má 12 a tak má ostřejší fotky krajinek 8-D
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Odar 1. 5. 2010 22:33

Fotky z LX3 som videl. Nie jednu a za roznych podmienok. Moj osobny favorit na kompakt. Zial stale si drzi cenu (400 EUR), co je na kompakt fakt dost.

Co sa tyka 10Mpx VS 12 Mpx, no comment. Zlu optiku nenahradi ani 25 000 Mpx . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubaak 3. 5. 2010 22:16

Muj názor, za minimální příplatek si koupíš Nikon D3000 nebo canon 1000D, sice má jen 2x větší čip s mnohonásobně lepšíma dynamickyma vlastnostma, daleko lepší setovou optiku, míň šumí na větším isu, maj lepší možnosti u nastavení expozice.... a není snad zas o tolik větší :-) i když věřím že ten zoooooom a ten kramoidni vyrobek panasonicu nic nenahradí
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod creat 5. 5. 2010 09:24

Díky. Spadol mi kamen zo srdca...
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý

Další stránka