repro vs. sluchátka poněkolikáté :)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod qAndrew 15. 12. 2010 22:20

xxxdvorixxx: vyčleněno z tématu o zdroji pro HD650... let´s flame!

Bina:
Já jsem si právě teď stáhl snad vše možný od něho ve Flacu :-)) ty jeho skladby jsou prostě nádherný. Já jsem si právě říkal, ža si koupím nějaké repro za cca 100 000 - xavian(xn270) nebo AURUM CANTUS V3M + CAMBRIDGE AUDIO 740A+C a už jsem si pomalu začal šetřit, ale pak jsem si říkal koupím si sluchátka a třeba za půl roku si to koupím. Teďka si říkám, že se na to asi vykašlu koupím něco za 10000 a LCD a budu si pomalu šetřit na lepší sluchátka :D Ja nevím jak ostatní, ale když jsem byl ve studiu a na High End Praha 2010, kde byly sestavy za cca 100 000 až 500 000, tak jsem stále měl pocit, že to hraje super, ale že to hraje jako by předemnou, teď když to samé poslouchám na sluchátkách, tak mi přijde jako bych byl uprostřed, to jsem měl třeba ten samý pocit, když jsem tam na výstavě poslouchal http://zedcz.rajce.idnes.cz/High_End_Pr ... 134083.JPG , ale to je asi jiná cenová kategorie :-))
qAndrew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 15. 12. 2010 22:22

Po navsteve HES 2010 v BA som skonstatoval - ano, bolo to pekne, ale na rit som tam z nicoho nepadol ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 12. 2010 09:00

Posuzovat ze zvuku výstav moc nejde. Hraje to tam obecně docela špatně z mnoha důvodů. Doma je to vždy lepší.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 17. 12. 2010 13:29

Odar: Tak to sa ti cudujem, ja som padol na rit napriklad z tych BaW, neviem uz presne oznacenie, tusim ta 8 rada. Potom napriklad Dynaudio C1, boli famozne, atd, uz si to ani poriadne nepamatam.
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 17. 12. 2010 13:57

To víš, to jsme my posluchači sluchátek, ve zvuku slyšíme basy, výšky, detaily a další věci co tam nejsou(sluchátka si to všechny vymýšlí) :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Jan1k 17. 12. 2010 15:28

S tym suhlasim odkedy mam customy tak sa sustredujem pri pocuvani na repro na veci, ktore dobre poznam z posluchu na sluchadla no a zial niekedy to tam nie je. Ale zas repro ma nieco ine do seba ;-)
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 17. 12. 2010 15:51

Repro při vyšší hlasitosti masíruje celé tělo.Sluchátka při vyšší hlasitosti masírují jen podvěsek mozkový :-|
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 17. 12. 2010 17:29

šeďour píše:Repro při vyšší hlasitosti masíruje celé tělo.
Ano. Toto je JEDINY aspekt, kde maju bedne navrch.

slipknot27 --> Ano, 802D s Classe monoblokmi (v piatok, podla reportov to bolo v sobotu naopak - 802D + McIntosh a Martin Logan + Classe) boli vynikajuce. Ale budem mat niekedy v zivote 2 x 10 000 EUR na bednu + zvysok? Nie, nebudem.
V zaplatitelnej cene tam boli len Dynaudio Focus (tusim je to model 360, nechce sa mi to klikat). Tie Dynaudia mali uzasny priestor (co je pre mna najdolezitejsie pri hodnoteni zostavy), vynikajuce basy a hrali celkovo velmi kultivovane a detailne (tie detaily su zo sluchadiel "postihnutie"). Ak si si vsimol, bolo to cele pohanane Eletrocompaniet monoblokmi (aspon v piatok). Klikni si, co ta hracka stoji a potom si klikni, na kolko ta vyjdu HD 800 + trebars nova Casea Cepheus + JFET / Lyra / BB-DAC. Podtrhni a scitaj. Potom pridaj dalsie veci do rovnice, ako napr. to, ze nie kazdy ma dom a nie kazdy ma moznost pocuvat hudbu v rozumnom case (pracujem a nie stylom, ze 8 hodin a padla). Po 22:00 je nocny klud a moc "vypekat" v panelaku mozne nie je. Z tohoto hladiska u mna budu sluchadla vzdy to lepsie a praktickejsie riesenie, ako velke stereo. Ale to neznamena, ze velke stereo si nepostavim.

Ale este raz - oproti tomu zvuku, co som mal a co teraz mam som na vystave z nicoho na zadok nepadol. Nebol dovod. Bud som hluchy, alebo bude pravda niekde inde ;) :potichu
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 17. 12. 2010 17:56

A jsme zase znova u toho. Posuzuješ podle zvuku na výstavě. Až budeš mít doma pořádný bednění, tak změníš názor na:

Odar píše:
šeďour píše:Repro při vyšší hlasitosti masíruje celé tělo.
Ano. Toto je JEDINY aspekt, kde maju bedne navrch.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 17. 12. 2010 18:11

Posudzujem podla toho, ake som mal moznosti. Ked budem mat doma 802D, potom napisem, ako to hra ;) Mozno v 18. zivote vyda . . .

Ak zmenim nazor, nevadi. To nie je chyba. Zatial je moj pohlad ale takyto. Ak ten pohlad na vec v buducnosti bude iny, nemam problem si priznat, ze som sa kedysi mylil.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 17. 12. 2010 18:32

Koč: A jak velký důraz se dá klást na poslech ve studiu, když bereme v potaz, že tam to mají někdy upravenější víc než má 95% lidí doma?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Kocmeister 17. 12. 2010 18:39

Jak to mám vědět. Tys byl ve studiu minulej tejden, já ne :-). Ale poslouchals tam jen nějaký šity od Cambridge a Tannoy, takže zase jinej problém :-)
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 17. 12. 2010 19:15

Podla mna BisAudio mali posluchovky s Loganmi a 802D upravene zhruba tak, ako je to mozne v beznej obyvacke v dome, alebo v byte. Koberec, zaves, v rohoch mali pichliace z jezka (pod kobercom mozno panensku krv, ale o tom nikto nevedel :D ).
Ketos mal miestnost horsiu a nemal som pocit, ze by to bol zasadny problem. Tak isto u Canoru.

Tie "pidi miestnosti" malych vystavovatelov neriesim.

Chcem tym povedat, ze co sa tyka akustiky - podla mna to tam nebola taka katastrofa, ako by sa (mozno) ocakavalo. Skor tak realne zrealizovatelne aj doma.

Zasadny problem skor vidim v tom, ze na posudenie, co je lepsie a horsie by som potreboval 2 zostavy v 1 miestnosti, klud, cas a moznost sam si medzi nimi prepinat svoj repertoar. Tam by som vedel povedat, ze toto je lepsie a toto horsie. Takto som schopny len povedat, co sa mi pacilo a co bol pruser. Nic viac a nic menej. Takto to vidim ja.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slipknot27 17. 12. 2010 19:47

Pre mna su repro NEPOROVNATELNE LEPSIE AKO SLUCHATKA a tak to ostane, uz som pocul aj K701 (aj ked narychlo no) aj HD 600, HD 650 , HD 800 atd a hrali vsetky krasne, na dobrom zeleze, ale repro je repro a je to aj o tom ze kupis tie potom ides vyssie a zase vyssie a da sa zohnat aj nieco drahe za dobre prachy...proste uvidis ked si k Bvaudiu kupis repro, potom budes hovorit inak, zvuk sice ako taky nebude nikdy taky vyborny ako tvoja sluchatkova zostava, ale je to uplne nieco ine... nemozes to porovnavat, ja osobne by som nechcel sluchatkovu zostavu a pocuvat na nej ...repro milujem, je to uplne nieco ine... vnimas hudbu cely telom...a mas fantasticky priestor...toto sluchatka nikdy vediet nebudu a aj basy... ale je to zase len moj nazor...ja viem ze ty mas iny nazor ale ten tvoj nazor sa zmeni, ked si kupis k zosiku bedne...potom ked budes mat napocuvane poriadne bedne a budes ich mat doma...ver tomu ze sluchatka si pustis iba vecer a mozno niekedy ked budes mat chut, a potom sa tvoj nazor trosku zmeni, moj nazor ostava, sluchatka su fantasticka vec, kde nepotrebujes riesit akustiku, mas detailny analitocky zvuk, za malo prachov...repro ta vyjdu ovela viac, potrebuju dobru akustiku alebo aspon ako tak dobru, ale proste sluchatka a repro su odlisne, kazde ma svoje pre a proti...
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 19. 12. 2010 22:55

xxxdvorixxx : Ď. :tleskani
slipknot27
Mírně pokročilý