Kabely, kabely a zase kabely

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dodino112 2. 8. 2011 11:35

Ja som napisal tiez len svoj poznatok a podla tychto radii to musi byt pi*ovina a nejaka psychoakustika.Se*em na to.Keby som vedel,nic nepisem.

Odarko ries si co chces a ako chces.Aj tak ostanes krpatym pi*usom.
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan1k 2. 8. 2011 11:35

Pamela: Ty si svoj nazor v tejto diskusii povedal. Nechapem preco sa natahujes s ludmi, ktori nato nemaju aby si vobec len ten kabel vyskusali nie to este kupili. Ludia co to citaju si tvoj nazor resp odporucanie na vyskusanie zoberu alebo nie.

Dodino: Ty chlape nemas co tu pisat, lebo doma nemas ani stereo zosik, ani slusny cd preh/DAC, ani slusny kabel a ides tu pisat kde sa hodi alebo nehodi nejaky krautwire. Nemal si ho ani v ruke a tipujem, ze si ho ani nikdy nevidel. Mozes zacat davat rozumi ak uz nieco doma budes mat. V momentalnej situacii by som bol ticho a nemiesal sa do podobnych debat. A uz vobec nie skusat nejaky lepsi kabel ked ides na nejakom receivery a nemas kvalitnejsi vystup (prevodnik, cd prehravac ...). Sry ale nerozumiem tomu, ze riesis kabel a nemas tieto uplne najdolezitejsie veci poriesene.

Odar: Podla mna zbytocne sa takto prejavujes voci Pamele. Ma svoj nazor na zaklade toho co doma vyskusal. Pocul zmenu, ktora kladne prispela k jeho zostave. Nehladal by som tu nejaku snobarinu, kedze ten kabel vyzera oproti vysperkovanym vincentom (alebo tomu co som mal :D Alphard) veeeelmi jednoducho a obycajne. Jedna sa o metraz, takze je tam vysoky pomer ceny/vykonu.
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 2. 8. 2011 11:38

Ty vole.Ta tu nakazili ci co?Zato ze nemam BV stereo zosik,tak nemoze byt pocut nejaku zmenu?Kua tak toto je nazor.Se*iem na toto tu.Vsetci si chodte kvalitne vyhonit na svoje brutalne zeleza a potom zlizte smotanu.
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 2. 8. 2011 11:56

Mazec to teda tady je.
Přispivatel Pamela tady je trnem v oku hodně lidem,většinou jsou to příznivci DYI projektů,nevím chlapi co Vám vadí toliko na nákupu známých značek ale povšimněte si že téměř vždy se začne ozývat vaše skupina co jsme to za pitomce že jsme nekoupili DYI,vždyť je lacinější a lepší.Ale ono to funguje na obou stranách stejně,reklama jako reklama.A to že někdo doma nemá měřák ještě neopravňuje druhého dělat chytrými slovy z někoho blbce.
Proč chcete tolik lidí přesvědčit že Vy máte pravdu,přečtěte si názor druhé strany a nezačínejte hned sypat grafy z rukávu,někoho to nezajímá,radši dá na ucho.Ale to je vlastně to nejhorší co může být,protože co nemá dobrej graf nehraje.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZayL 2. 8. 2011 12:12

Mohl by mi tady nekdo vysvetlit proc je mnoha lidmi velmi prosazovan kabel z vodice RG signalovej ci reprakovej. Delaji vubec snobsky znacky z tohoto kabelu neco?
ZayL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pamela 2. 8. 2011 12:20

Jenže z těch zdejších kapacit nejenže nikdo dobrý kabel neviděl a neslyšel,on ho nikdo ani neměřil (teda pokud je někdo schopen změřit něco jiného než odpor)
Když už by zde někdo doma změřil ty oblíbené : odpor,indukčnost a kapacitu,řekne mi z těch hodnot jestli bude mít moje sestava třeba lepší prostor než s jiným drátem? Silně pochybuju!Ono to vlastně kabel ovlivnit nemůže,vždyt je to jenom měd.Jediné co vymyslí je že nehrajou basy když je slabý průřez,nebo oseká výšky když indukčnost s kapacitou nejsou ve správném souladu.
ZayL
Kabely RG a podobné jsou oblíbené jen kvůli ceně,jsou prakticky zadarmo a oproti drátům dodávaným s přístroji tam jistý posun v kvalitě je,navíc to líp vypadá.
Mám pocit že kdysi z něčeho podobného dělala propojovací kabely česká firma AU/RA.
Taky jsem si je kdysi dělal a byl jsem na ně pyšný.Žádné snobské značky z něho nic nedělají,je to jen obyčejný koaxiál prodávaný na metry,nic víc.
Někde jsem dokonce zahlídl že nějaký týpek měl RG-62 osazené konektorama WBT :)
To je na Chocholouška.
Pamela
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 2. 8. 2011 13:47

Pamela - ja by som to tymi kablami RG 62 tak nehrotil. Myslim, ze prave na Hifislovanete chlapik co ma Lucidy ci ako sa to pise, dam mena Kazzatel, PMA ci Farfik ma svoju zostavu cisto z koaxialu a porovnaval kabel myslim s Krautwire alebo Kimber a rozdiel v cene priepastny, ale vo zvuku minimalny. Ja osobne si myslim, ze kabel ma opodstatnenie a povazujem ho za komponent.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -273,15C 2. 8. 2011 14:06

Odar: Nevim sice zac mam u tebe pivko, ale krautwire udajne hrajou nebo ne... proste jsou to kabely ktere si sednou nebo ne... Furutech jsou univerzalni kabely ktere si sednou prakticky s kazdou sestavou...
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 2. 8. 2011 14:40

Uz kaslite na to....
I tak to nik nevyriesi....
Kazdy nech si da co chce a bodka....
Po case i tak bude kazdy tak otupeny , ze pozna prd ci to ci ono hra lepsie.
Vcera som pocuval cely den a az dakedy navecer mi hudba zacala chutit...
A to som nemenil kable...
Tak a teraz mudrujte... :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pamela 2. 8. 2011 15:00

Jestli ti nechuti hudba,nebude to tímto : Behringer B2030P
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To ode mě ale opravdu nebylo hezké. :mrgreen:
Pamela
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 2. 8. 2011 15:05

Ale ano ja nepopieram ,ze prave toto nie je spicka.
No mal som moznost pocuvat jedny repro "samo-domo" hrali v pohode no zas mi daco chybalo z tych Behringer.
Jednoducho na daco su dobre behringer a na daco ine repro. A ak clovek pocuva multi zanrovo tak tazko dacomu ulahodi na 100% ono napr popik hraju dobre ale akusticku hudbu dako mršia...
Preto uvazujem daco vyrobit. Vtacie budky mam no musim poriesi menice do nich.
Naposledy upravil armaman dne 2. 8. 2011 15:06, celkově upraveno 2
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Broslowski 2. 8. 2011 15:06

ale kdeze... niekedy to prosto nejde :-) vcera cely den som tancoval na stolicke. Dnes mi az tak nesmakuje, toto je uz o nalade :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan1k 2. 8. 2011 15:35

ja som nepocuval 4dni :D.
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 2. 8. 2011 15:45

no to by ma uz klepalo :-D bez sexu 4 dni, povedzme... ale bez hudby :D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 2. 8. 2011 16:11

Pamela píše:Zdejšími odborníky jsem byl obviněn že slyším trávu růst, nerozumím fyzice, machruju, jsem snob, ...
Obvinění to rozhodně není, protože fyzice nerozumíš, machruješ a jsi snob, takže proč nenazývat věci pravými jmény ??

slayers píše:Proč chcete tolik lidí přesvědčit že Vy máte pravdu,přečtěte si názor druhé strany a nezačínejte hned sypat grafy z rukávu,někoho to nezajímá,radši dá na ucho
To už můžeš rovnou napsat, že těm grafům nerozumíš a ne se vymlouvat na to, že "tě to nezajímá" ...
Ten kdo preferuje ucho před grafem je dost na hlavu, protože měření je opakovatelné a přesné, kdežto ucho má zaprvé každý jiný, zadruhé ucho je značně nedokonalé (viz třeba lidi s "hudebním sluchem" a jinými vadami) a zatřetí sluch není jen o uchu ... takže poslech je nepřesný a neopakovatelný, tudíž se nedá v žádném případě označit za přesnou metodu srovnávání čehokoliv
slayers píše:...nevím chlapi co Vám vadí toliko na nákupu známých značek ale povšimněte si že téměř vždy se začne ozývat vaše skupina co jsme to za pitomce že jsme nekoupili DYI,vždyť je lacinější a lepší.
Mě na tom nic nevadí, jen mě fascinuje hloupost lidí, kteří si místo kvalitního DIY za rozumnou cenu koupí předražený krám s horším zvukem jen kvůli tomu, aby mohli před ostatníma machrovat "já mám tuhle a tahle značku zesilovače a ty ne". :roll:

Pamela píše:Ono to vlastně kabel ovlivnit nemůže,vždyt je to jenom měd.Jediné co vymyslí je že nehrajou basy když je slabý průřez,nebo oseká výšky když indukčnost s kapacitou nejsou ve správném souladu.
To mě fakt pobavilo až jsem skoro spadl ze židle. :lol: :mrgreen:
Ty asi opravdu nemáš tušení jak "funguje zvuk", nebo jaké základní parametry mají reproduktory (a jaký je jejich vliv na zvuk), co?
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků