Kabely, kabely a zase kabely

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Audiofiller 2. 8. 2011 20:24

armaman: Mě spíš zaujalo pravidlo páté. Je to proti tomu co tu píše Hergarok za nesmysly. S části chápu že se opírá o fyziku, ale praktická zkušenost je prostě jednoznačné utvrzení.
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 2. 8. 2011 21:08

Samozrejme kazdy si tam najde to svoje. No ako naschval sa najdu znovu taky co povedia ,ze autor clanku to nema v hlave v poriadku a veci vytrhnu z kontextu....
Ja som to dal sem len preto ,ze su tu taky ktory spochybnuju ,ze aj lacny kabel ako RG62 moze hrat dobre.
No nic to na tom nemeni co som povedal a to ,ze kazdy si musi najst to svoje....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Scylok 2. 8. 2011 21:17

Scylok: kabel je komponent a má vliv na zvuk, to se tu ale neřeší jde tu o nesmysly jako třeba: "dva kabely stejné délky a průřezu podle někoho hrají jinak".
[/quote]
Chlapče (?) Hergaroku, původně jsem neměl v úmyslu vúbec reagovat 8-)
Ale .........
Mám shodou okolností ve studiu (mimo jiné !) dva páry reprokabelů stejného průřezu a stejné délky. Jedná se o referenční sady Shark Musical Dream a Alfatec L-53 = oba mají průřez 2x6mm2 a délka je 2x 2metry. Liší se jen konsrukcí - !??
Zvu tě na slepý poslech :-))
Jsem zvědav, jak .........
Scylok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 2. 8. 2011 22:20

ja bych ten clanek shrnul jen do tohodle
pak se všechny parametry kabelů pohybovaly v intervalech 27-53 mOhm, 37-80 pF, 0.4-0.75 uH. Jen tak pro zajímavost, obyčejné metrové cinchové "tkaničky" za padesátikorunu vykazují přibližně hodnoty 250 mOhm, 250 pF a 0.5 uH.
to krasne vysvetluje obrovskej rozdil ve zvuku oproti kabliku napr. z tesca a velmi maly nekdy dokonce nepostrehnutelny rozdily mezi drazsim zbytkem :D ale zmerit de proste vse a muze se stat dokonce, to co si tu nekeri nedokazou ani pripustit, ze kabel co moc nestoji muze hrat na urovni tech drazsich a opacne
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pamela 3. 8. 2011 00:33

Další rozumbrada.Ty jsi si udělal vlastní názor na kabely z článku,uvah a zkušeností autora toho článku? No výborně! A co kdyby jsi raději měl svůj názor,svoje zkušenosti?Hifisti teoretici,to je nadělení.
Pamela
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 3. 8. 2011 07:12

neboj, mam svoje zkusenosti, dokonce sem to tu uz psal na jednom mensim prikladu, ale ty to tady ocividne ani nectes a hned placas nesmysly, to co je v tom clanku neni zadna priblbla teorie ale holej fakt :) az ti to dojde dostanes rozum, tim co sem vytahl z clanku sem vlastne napsal ze mas pravdu a ty se hned certis s nejakejma narazkama typu rozumbrada, skoda ze si toho rozumu taky moc nepobral, pochop ze mezi temi kabely furutech (drazsi a levnejsi jak si je sem linkoval) je jediny rozdil presne v tedlech hodnotach, kdyby byli stejny tak proste a jednoduse i stejne "hrajou" ....a jestli to nechapes ani takle tak uz nevim :D
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pamela 3. 8. 2011 10:09

Už jsem asi nějakej přetaženej.
Pamela
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 8. 2011 21:03

Moderátorův zásah ...

Už jsem z některých uživatelů taky „nějakej přetaženej“. Rád bych věděl, kolik je vám ve skutečnosti let. Jestliže jste plnoletí, pak mám dobrý nápad. Sejděte se někde osobně, vysvětlete si pojmy a dojmy a třeba si i roztrhejte spodní prádlo, pokud vám bude líp. ALE neobtěžujte OPAKOVANĚ vašimi bojůvkami, které sem, na odborné diskuzní fórum nepatří. Ano, přít se můžete o čemkoliv, ale ve slušnosti, bez otevřených, či skrytých a vychytralých narážek, které také přispívají ke vzniku flame war.
Skupina ve složení dodino112, Odar, Pamela ... a možná i někdo další, vytváří zvláštní ozón, který se mně prostě nelíbí.

Vážení přátelé, diskutující - odborníci i laici. Každý extremismus je škodlivý. Škodlivý je i ten váš, je totiž takový, že jste skutečně schopni se k sobě chovat hrubě, jen díky tomu, že má někdo jiný odlišný názor.
Já vám do této hypersuperodborné diskuze také přispěji. Každý, nechť si koupí to, co mu vyhovuje, to na co má peníze, to co si myslí, že mu bude dobře sloužit. Tři lidé si přijdou koupit TV, sluchátka atd atd. Přesto se tito nemusejí shodnout, který výrobek je tzv. nejlepší. Ano, jejich hodnocení je prováděno subjektivním vnímáním, nikoliv objektivním posouzením za pomoci prostředků moderní techniky.

No a co? To si mám koupit televizor, protože nějaká sonda tvrdí, že má nejlepší obraz, ač mé oči (když si obraz nastavím co nejlépe pro sebe) říkají něco jiného? To mám dávat na odiv všem, že jsem si koupil HIFI nejvyšší velikosti, protože to někdo změřil, přičemž mně tato HIFI vůbec nevyhovuje? To bych si teprve připadal jako idiot. Rád si nechám od ostatních poradit. Důležité však je - nezapomenout, že JÁ jsem ten, který bude výrobek provozovat, JÁ ho budu poslouchat, JÁ se na něj budu dívat ... a proto JÁ bych měl udělat konečné rozhodnutí, co mně nejvíce vyhovuje.

Nejvyšším parametrem, který by měl odsoudit výrobek na skutečné smetiště je jeho snížená jakost, vysoká poruchovost, či dokonce nebezpečnost. Ne to, že má trochu mohutnější basy, trochu rozptýlenější výšky atd. atd. Zatímco mému známému vyhovoval zvukový přednes s čistými výškami ... a že jich chtěl ještě hodně, zatímco mně byl bližší vyváženější přednes s příjemnou basovou složkou. Ač máme každý jinou představu o zvuku, měli bychom kupovat stejné výrobky?

Vznik flame war, který zde byl zaznamenán, bude dále posouzen v Interním oddělení diskuzního fóra. To, že jsem zmínil výše uvedené tři uživatele, neznamená, že by všichni měli být momentálně potrestáni.

Téma je momentálně ve stavu „LOCK“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků