Offtopic, flame na téma odstup a linková úroveň - odštěpeno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Federmann 25. 11. 2011 07:00

Ty výsledky jsou naprosto v pořádku a lze dosáhnout ještě lepších!
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 11. 2011 20:03

Stačí se podívat z čeho ten preamp je postavený a jak jsou rozložené součástky, že jsou použité dvojité op-ampy a každému s jen trochou elektronického fištrónu musí být jasné, že TAK vysoké odstupy signál-šum a tak velká separace kanálů se v tomto konkrétním případě konat dosti dobře NEMŮŽOU. Určitě ne, pokud se bude měřit reálně = s váhovým filtrem A, korigujícím měřicí charakteristiku podle citlivosti lidského ucha. Ovšem vykládat některým osobám o způsobech měření je jako vykládat volovi o sobotě, když jde v pátek na jatka...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 26. 11. 2011 18:57

EKKAR píše: jsou použité dvojité op-ampy a každému s jen trochou elektronického fištrónu musí být jasné, že TAK vysoké odstupy signál-šum a tak velká separace kanálů se v tomto konkrétním případě konat dosti dobře NEMŮŽOU.

vykládat volovi o sobotě


Nikdo vám o sobotě nic neříkal!

Použití dvojitých OZ nemá na separaci kanálů žádný vliv, poměr S/Š je dán především vlastnostmi OZ a použitou úrovní signálu.

Váš výmysl "váhový filtr korigující měřicí charakteristiku podle citlivosti lidského ucha." nemá s měřením odstupu vůbec žádnou souvislost, jde pouze o váš výkřik. :tleskani
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 11. 2011 12:22

EKKAR píše:... Ovšem vykládat některým osobám o způsobech měření je jako vykládat volovi o sobotě, když jde v pátek na jatka...

Federmann píše:Nikdo vám o sobotě nic neříkal!

Vysvětlení pro silně neznalé - vykládat volovi o sobotě, když jde v pátek na jatka je obrazné vyjádření vysvětlování čehokoliv osobě, která o problému nemá ani zdání. Zde je v přímém porovnání dvou vět jasně vidět, jak kdo uvažuje a co je někdo schopný jakýmkoliv možným způsobem překroutit. Mně samozřejmě o sobotě nikdo nic nevykládal... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Federmann píše:Použití dvojitých OZ nemá na separaci kanálů žádný vliv, poměr S/Š je dán především vlastnostmi OZ a použitou úrovní signálu.

Váš výmysl "váhový filtr korigující měřicí charakteristiku podle citlivosti lidského ucha." nemá s měřením odstupu vůbec žádnou souvislost, jde pouze o váš výkřik. :tleskani

K těmto nepodloženým a nepravdivým tvrzením nenacházím přiměřenou SLUŠNĚ FORMULOVATELNOU odpověď - stačí se podívat na parametry v datasheetech vícekanálových součástek... A na odstup s/š měřený při vstupní úrovni vysoko nad běžně používanou jsem poukázal už mnohem dřív já sám, to není potřeba zdůrazňovat podruhé. Je to prostě běžné obchodnické nadhodnocování parametrů, případně vytržení některých parametrů z kontextu = měření různých parametrů při různých vstupních podmínkách tak, aby výsledky vypadaly pro zákazníka co nejlákavěji.

Bohužel, v oblasti elektronických výrobků kvůli lhaní nelze výrobce/prodejce stíhat podobně jako například v potravinářství, kde nejmenovaná nečeská firma nedávno dostala mastnou pokutu za některá svá reklamní tvrzení o jisté rádobyčokoládové pomazánce, která sice byla plně pravdivá - ovšem každé vycházelo z jiných výchozích parametrů. Konkrétně - energetická hodnota a obsah cukrů a tuků byly udávány z výchozího množství 15g (1 lžička), zatímco obsah vápníku a jiných užitečných látek pro lidský organismus byl v té samé tabulce udáván z celých 100g !!!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 28. 11. 2011 15:35

EKKAR píše: Vysvětlení pro silně neznalé - vykládat volovi o sobotě, když jde v pátek na jatka je obrazné vyjádření vysvětlování čehokoliv osobě, která o problému nemá ani zdání.


Dvojitý OZ ještě neznamená, že je určen jeden čip pro oba kanály, konstruktér nebyl žádný diletant a použil jeden dvojitý OZ pro jeden kanál, část „A“ pro předzesilovač se zesílením 2x a část „B“ pro sledovač, oba kanály jsou identické a dostatečně vzájemně vzdáleny, postačí umět číst schéma.
Co se týče poměru signál/šum, ten je uveden pro vstupní napětí 1V, tedy výstupní úroveň 2V, přičemž běžná linka je +6db, tedy 1,55V, ani zde se autor nikterak nevzdaluje od zvyklostí a ještě k hodnotě 125dB, tedy 1:177.829 což odpovídá výstupnímu šumovému napětí 1,25µV! Při použitých OZ, které mají vlastní šumové napětí pod 8nV a zisku +6dB, to není žádný problém dosáhnout!
Sám tyto OZ používám, mám s nimi realizovanou řadu zapojení, mnohé zveřejněny i na svých stránkách a můžu říci, že patří k tomu nejlepšímu, co existuje.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 11. 2011 15:52

Za mě...já bych počkal na sobotu...pak se pravda prokáže v celé své nahotě :mrgreen:
...
Teda jako, už jen tahle věta :
Federmann píše:Použití dvojitých OZ nemá na separaci kanálů žádný vliv

:?: :!: :!:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dohnalik 29. 11. 2011 23:26

Narazit na fórum, kde ještě féďa nedostal za plkání těch jeho nesmyslů BAN...docela se divím, jsem tu nový. :-)
dohnalik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 11. 2011 08:25

Psssssssst !!! :potichu
...
To je ten, jehož jméno se nevyslovuje :pozor
...
:D
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Federmann 30. 11. 2011 08:49

Dvojitý OZ ještě neznamená, že je určen jeden čip pro oba kanály, konstruktér nebyl žádný diletant a použil jeden dvojitý OZ pro jeden kanál, část „A“ pro předzesilovač se zesílením 2x a část „B“ pro sledovač, oba kanály jsou identické a dostatečně vzájemně vzdáleny, postačí umět číst schéma.

Co se týče poměru signál/šum, ten je uveden pro vstupní napětí 1V, tedy výstupní úroveň 2V, přičemž běžná linka je +6db, tedy 1,55V, ani zde se autor nikterak nevzdaluje od zvyklostí a ještě k hodnotě 125dB, tedy 1:177.829 což odpovídá výstupnímu šumovému napětí 1,25µV! Při použitých OZ, které mají vlastní šumové napětí pod 8nV a zisku +6dB, to není žádný problém dosáhnout!

Sám tyto OZ používám, mám s nimi realizovanou řadu zapojení, mnohé zveřejněny i na svých stránkách a můžu říci, že patří k tomu nejlepšímu, co existuje.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 1. 12. 2011 09:03

Můžeš sem dát odkaz na datasheet kde jsou úrovně napětí takto uvedené? Podle mě jsi napsal pěknou blbost. Vstupní úroveň 1V a výstupní 2V???
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 1. 12. 2011 09:27

A hlavne nezabudnite natriet kable vcelim voskom. Inak to NEHRA.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 12. 2011 10:52

Nolwendil - vstup 1V a výstup 2V platí pro ten o kus dřív publikovaný preamp, tam je zesílení 2x. Větším nesmyslem ale je tvrzení o "běžné" linkové úrovni 1,55V...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod artam 1. 12. 2011 11:04

Nolwendil - datasheet k LM4562 stiahnes u National Semiconductor (http://www.national.com/pf/LM/LM4562.html) a skutocne ma vynikajuce parametre. Ale ako to uz byva v realnom svete, papierove hodnoty su jedna vec, a namerane hodnoty u hotoveho zosilnovaca su vec druha, zlym navrhom a vyberom "smeti" okolo sa da pokazit strasne mnoho (napriklad 7815/7915 v zdroji su ziarivym prikladom).
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 1. 12. 2011 11:46

Já jsem taky nikdy neslyšel, ani nečetl o tom, že by linková úroveň byla 1,55V.Ale myslím, že autor tohoto tvrzení, nám to k naší škodě, logicky vysvětlí.Bude se při tom bravurně pohybovat v oblasti decibelů a souvztažnosti k napěťovým úrovním.Slovně při tom bude žonglovat se vstupními a výstupními impedancemi a možná přijde na přetřes, i kmitočtová charakteristika, kdy nízkofrekvenční rozsah bude sahat někam k hranici 200kHz.Ale nerad bych se mýlil...možná to bude i výš...
:-l
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 1. 12. 2011 11:46

Jo, asi jsem se blbě vyjádřil. Spíš by mě zajímalo u kterého zařízení máš linkovou úroveň takto definovanou, jak to píše Federmann.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků