svet ako ho pozname i co sme nemali moznost poznat

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod šeďour 2. 1. 2013 13:36

Dovolil jsem si bez dovolení reinkarnaci mýho voblíbenýho vlákna.A protože jsme na smetišti, tak doufám, že nepříde prudit nějakej aktivní moderátor s vyhrožovánim demižónama, barelama a jinejma volovinama, nebo ještě zámykánim vlákna :/

http://www.stream.cz/video/781072-fyzik ... -slovensku

...
Mimochodem, jak se vám všem daří po prožitym konci světa ?
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 2. 1. 2013 14:32

Ty vole,to me po..er.Reinkarnace :) Zdravím Sedoura.

-- 2. 1. 2013 15:30 --

Sedour,to video je konspiracia!!! o<:) Navyse,taketo veci sa odohravaju iba na Slovensku.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 3. 1. 2013 09:28

No, mě na tom zaráží jen ten fakt, že se o tak významný věci nemluvilo a nepsalo dřív...že na to přišli až teď.
Video je nahraný, to je bez debat.Celej autobus studentíků s teodolitem na trojnožce má příběhu dodat věrohodnost.
U nás na vesnici (odkud pocházím) je taky takovýhle zázračný místo.Jedeš na kole po rovince, pak do mírnýho stoupání, vjedeš do zatáčky a najednou...bicykl se odlehčí a rozjede se sám.A přitom se stoupání do kopečka výrazně zvětší.Záhada ?

V USA je v poušti celý městečko s takovejhlema zázračnejma věcma.Baráky tam stojej nakřivo, voda teče do kopce, láhev se koulí nahoru, koště samo stojí.
Vydělávaj na turistech slušný prachy.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 1. 2013 09:40

ano to video si pamatam z televizie.To je to co som myslel - ze na svete moze byt a urcite je kopec veci a javov,ktore ludstvo registruje ale nedokaze ich objasnit.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 3. 1. 2013 10:05

Já mám jednu záhadnou věc doma.Je to taková dřevěná tyčka, která má na sobě vyřezaný hrubší zoubky a vepředu má na hřebíčku otočně připevněný plochý dřívko (asi jako od nanuku).
Celý to má tvar "T"
Ta tyčka se drží jednou rukou a do druhý se vezme tužka, nebo propiska, nebo stačí prst a začne se
š m r d l a t přez ty vyřezaný zoubky.Dopředu, dozadu a furt dokola.A to dřívko vepředu se roztočí.
Různejm lidem se roztočí pokaždý na jinou stranu, někomu fakt rychle, jinýmu zase vůbec.
První reakce je naprostej úžas.
Pak začnou lidi vymejšlet různý teorie.
Průvan od pohybující se ruky...jenže to plochý dřívko, který se točí nemá tvar vrtulky.A pokaždý se točí na jinou stranu.
Technicky zdatnější to sváděj na vibrace.
Ale jistý si tim nejsou.
A záhada pohybu zůstává...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 1. 2013 10:32

To mi pripomenulo tych vedcov,ktory pracovali roky na volnej energii.Samozrejme vykony tam neboli astronomicke ale diali sa.Ked prisli na patentovy urad vzdy ich zrazila urcita komunita alebo ich navstivili urcity ludia,ktory im to vsetko odobrali a zacali sa im vyhrazat.
To su vsetko tie konspiracie.Fakt je,ze sme sa premnozili vdaka rope ako lahko dostupnej a lacnej formy energie a ked bude dochadzat zacneme sa skrabat po hlave.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 3. 1. 2013 11:30

Hele, já na ropu kašlu...pro mě za mě, ať si klidně dojde.Mě stačí trochu nafty do auta a pár kýblů uhlí do kamen...
A arabský šejkové můžou klidně začít pěstovat kozy, aby neumřeli hlady.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 1. 2013 11:40

:D to bolo dobre.Ja som sa zase vy... na fyziku,lebo sa oklamat neda takze treba len v klude dozit ;)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 3. 1. 2013 19:33

Tak, takhle vypadají kouzelná dřívka.Jedno a dvouvrtulový model.Malý dřívko s dirkou slouží k pohánění (ale dá se použít třeba obyčejná tužka, nebo prst).
U dvourotoru se můžou plošky otáčet proti sobě, nebo spolu.Záleží na tom, jak se při pohánění natočí hlavní tyčka.Nebo přesněji řečeno, jestli se poháněcí dřívko drží rovně, nebo se s ním jezdí po hraně zoubků.

Obraz467.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 3. 1. 2013 20:34

Take daco mi je povedome, ale dokopy nic si o tom nepametam :hm
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 1. 2013 20:48

mne to pripomina rapkac
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 1. 2013 23:05

A to si zkonštruoval sám podla nejakého návodu či kúpil.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2013 22:34

Ne, na Smetišti nebudeme zamykat slušně pojatou diskuzi, ač mimo rozměr odborného fóra. Tak nějak nevím o tom, že by se cokoliv podobného dělalo dříve ... viz mnoho zde aktivní vláken, zcela a totálně nesouvisejících s AV technikou. Pokud máš šeďoure připomínku, klidně přes SZ, ať to zbytečně nehrotíme zde ;-)

K tématu ... někde byla již jednou zmínka o místu, kde se auta pohybují směrem do kopce. Nakonec, pokud se nepletu, bylo zjištěno, že je tam jakýsi posunutý (vysunutý) zdroj (zřejmě zemského) magnetismu , který takto působí na předměty.

Co se týká dřívka ... není to způsobeno třením a určitým zahříváním (třeba)?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 7. 1. 2013 22:50

On myslel asi to povodne moje "konspiracne" vlakno o Teslovi,ale ja som odpovedal Ekkarovi,že to zamknút moze,lebo som zamieril do témy,ktora bola vhodná skor inde.Lebo som pochopil,že už svojimi úvahami zaťažujem avmaniu.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 7. 1. 2013 22:58

MgX píše:K tématu ... někde byla již jednou zmínka o místu, kde se auta pohybují směrem do kopce. Nakonec, pokud se nepletu, bylo zjištěno, že je tam jakýsi posunutý (vysunutý) zdroj (zřejmě zemského) magnetismu , který takto působí na předměty.

Mozno ide o anomaliu v magnetizme Zeme, ktora posobi na magneticky material v automobile, ale mohlo by ist aj o rovnaky efekt ako rieka tecuca do kopca, kde ide cisto o gravitaciu. Zlozenie Zeme nie je celkom homogenne. Preto plocha, ktora spaja miesta s rovnakou gravitaciou, aku ma hladina oceanov, je tak trocha "pokrcena". Plocha s gravitaciou hladiny oceanov sa vola geoid a je to taky jemne pokrceny elipsoid. Okrem neexaktneho pojmu nadmorska vyska (rozne krajiny ju uvadzaju voci roznym miestam na hladine mori) existuje aj exaktnejsi pojem ortometricka vyska a geoidicka vyska. Prave spominane "gravitacne pokrcenie" geoidu sposobuje, ze niekde moze rieka tiect "hore kopcom" v zmysle nadmorskej vysky, nie vsak v zmysle ortometrickej vysky. Tak si pamatam, ze ide napr. o nejaku rieku v Armensku.

http://principles.ou.edu/earth_figure_g ... index.html
Obrázek
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků