Psychologie videa

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod juchu 20. 2. 2014 10:20

Možná mírně off topic, ale přece očekávám, že tady je poměrně hodně lidí se zkušenostmi s tím jak dělat video.
Udělal jsem tohle video a vznikl zajímavý fenomén. Původní myšlenka je dostat písničku na youtube, kde běžně zavěsí kapely své písničky s tím, že obrazem je pouze obal albumu, nebo nějaká fotografie kapely a pod. Já jsem chtěl aby bylo alespoň něco na co koukat a tak jsem prostě použil několik dlouhých záběrů na dívku. I když je účel ve videu naznačen, znovu a znovu se potkávám s názory, že "ten váš videoklip"... No a v tom je to, jasně nejde o videoklip, ale zřejmě v momentě kdy se lidé objeví jakýkoli pohyblivý obrázek, člověk má tendenci to vnímat jako klip. Jde mi o to, aby lidi toto brali jako Lyrics Video (video s textem k písničce) s něčím navíc, což si myslím, že ty záběry postačují ale ne jako klip, protože pak je to pěkně nudný a hloupý klip.
Jak to působí na vás, dokážete se ubránit posuzování tohoto videa jako klipu? Napadá vás nějaká geniální drobnost, která tento problém vyřeší?

https://www.youtube.com/watch?v=_N7XfmIeIk8

Ďekuji za každý názor.
mrkněte kapelu www.antoines.eu
juchu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 17. 4. 2014 05:03

Mě se to líbilo. Ono to ale tak trochu jako klip působí. Je to přesně půl napůl na hranici, takže jsem nad tím sám musel dumat jak to vlastně vnímám. Ale nevadilo mi to. Myslím že jsem si všiml pár okamžiků, které právě posouvají vjem jedním nebo druhým směrem, ale to se nedá takto jednoduše shrnout na pár řádcích.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juchu 19. 4. 2014 06:53

Dik alespon za to zhrnuti.
juchu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 19. 4. 2014 07:10

Jo, je to dobreeee, ale ten klip je staticky nudny. Mal by ukazovat viac.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juchu 19. 4. 2014 07:31

Ano, s casovym odstupom uznavam, je asi nudny.
Co viac by mal ukazat podla teba? Chyba ti tam nieco konkretne, ci je to len taky ten vseobecny pocit nedostatocne zaujimaveho napadu?
mrkněte kapelu www.antoines.eu
juchu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 19. 4. 2014 08:10

Tak moj nazor, ze sa klip venuje iba tejto kocke, pritom hudba odraza pocit lasky aj urcitej melancholie. Kocka v klipe mi niekedy pripada, ako keby sa predvadzala, ako modelka sabavedoma svoljou krasou. Nic v zlom, len som to nejak vytusil. Klip by sa mal skor proklonit k nejakemu vyjadreniu stastnych alebo laskavych pocitov mozno jednej osoby alebo viacerych parov??? Skus mrknut na tieto slovenske klipy. Na to ze je slovenske su profesionalne urobene, kde klip odraza charakter skladby. Pri tom nechcem v ziadnom pripade znehodnocovat tvoju pracu, len mam pocit, ze to moze byt lepsie. Mozno ti to da iny vhlad alebo ispiraciu ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=iItKHgrjQVY

https://www.youtube.com/watch?v=sGrHwBlf-7M
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků