Výběr mobilní sestavy pro přehrávání Hi-Res pro prvňáčka

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 21. 9. 2020 13:29

Ahoj,

syn nastoupil do školy. Asi pod vlivem toho, jak mě roky vidí poslouchat hudbu z discmanu ve sluchátkách, projevil přání, že by je chtěl také. Narozeniny bude mít za chvíli, a tak jsem uvažoval, že bych mu koupil Porta Koss Pro, která roky používám k maximální spokojenosti. Jen ne v černé verzi, aby se nám nepletla.

Zatím má jen dětský radiomagnetofon, na kterém hlavně poslouchá mluvené slovo pro děti. Uvažoval jsem, že by mu Ježíšek jako překvapení přinesl pod stromeček nějaký MP3 přehrávač, který už zvládne přehrávat i Hi-Res a jehož paměť je rozšiřitelná o microSD karty.
Zaujal mě SONY NW-A55L, který se navíc dá v zahraničí sehnat za rozumnou cenu.

Do budoucna jsem ještě uvažoval koupit mu do dětského pokoje k tomu nějaký externí reproduktor, připojitelný jednat pomocí kabelu, jednak bezdrátově. Nebo nějakou sestavu malých repráčků, nebo soundbar. Jelikož tahle poslední položka nebude hned, zatím jsem se nedival, co podobného se dnes nabízí.

Je podle Vás uvedená sestava dobrou volbou?
Ohledně přehrávače mi jde hlavně o kvalitní provedení, které něco vydrží, a samozřejmě co nejvěrnější zvuk. Minimálně podle fotek SONY u uvedeného přehrávače by měla být mechanická odolnost zaručena. :-)
Pokud by byl tip i na jiného výrobce, rád o něm pouvažuji.
V žádném případě ale nechci přehrávač navržený i vyrobený v Číně. To je jediné negativní vymezení.

Co se týká Porta Koss Pro, vím, že ve zdejším fóru jsou na ně nejrůznější názory.
Vycházím ze své osobní zkušenosti a spokojenosti, i když je možné, že ta je podmíněna tím, že jsem nic lepšího zatím nepoznal. :-D
Nicméně i tak se domnívám, že jako první sluchátka pro malého bigbíťáka by mohla plně stačit.

Předem díky všem za názory, tipy a rady.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků