www.megafoto.cz - je to seriozni obchod?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod jannk 1. 3. 2007 16:41

no podle ceskych zakonu nejde 'nakupovat bez dph' - zaplatis VZDY cenu s dph a pokud jsi platce, tak si ji zahrnes do sveho danoveho ucetnictvi, tj fakticky ji neplatis. Cokoliv jineho (prodej primo bez dph) je nesmysl ....
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 16:52

To mne nemusis rikat, ale ne vzdy praxe odpovida zakonum.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 1. 3. 2007 16:57

no v tom pripade bych se zrovna nepriklanel k tomu jaky to je skvely obchod ... (aniz bych ho znal !!)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spiq 1. 3. 2007 17:05

ja si tam k vanocum poridil Koss Porta Pro... a vse ok
jde o to, ze je to prakticky nemecky obchod, a tudiz platite nemeckou dan, ktera byla do lonska 16%, takze pro drazsi veci to vychazelo i s vysokym postovnym levneji...
ale od 1.1.07 je i v nemecku dan 19%, takze usetrite leda kdybyste nasli neco opravdu levnyho
spiq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 17:48

Wikan:
Tady je citace z dopisu od MEGAFOTO zakaznikovi , ohledne reklamace

Dobry den,
pristroj je ve druhem roce zaruky. Podle nemeckeho zakonu musi zakaznik po uplynuti 6 mesicu od koupi prokazat, ze se chyba vyskytovala jiz v momente prodeje.
My, jako prodejce tedy potrebujeme takovy dukaz, jinak zaruku nemuzeme uznat. V Ceske Republice je to jinak, tam dava prodejce neomezenou zaruku.




dale viz:
http://forum.fotografovani.cz/read.php? ... sg-1880629
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 18:28

A proc je teda v občanském zákoníku následující odstavec?
§ 616
(4) Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 18:40

Ale to je neco jineho, co uvadis ten paragraf. Kdyz si prectes cely ten zakonik tak tam nenajdes nic otom ze ty musis neco prokazovat po sesti mesicich aby ti uznali zaruku, aspon ja jsem tam nic nenasel.


A ikdyby to tam nekde bylo tak jsem se jeste nesetkal stim z by to naky cesky obchod vyzadoval.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinkucera 12. 11. 2009 14:33

Upozornění pro potenciální zákazníky zalacino.cz: ani po měsíci od zaplacení zboží za více než 5000 Kč nedorazilo. Nereagují na email, neberou telefon, až na opravdu výhružný email přišla arogantní odpověď, že zboží nemají na skladě, že přijde ve středu. Už uplynuly dvě středy a stále nic. Podávám trestní oznámení o policie v Zittau.
martinkucera
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků