www.megafoto.cz - je to seriozni obchod?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gumak 27. 2. 2007 18:28

Na http://www.megafoto.cz jsem si vyhlednul sennheiser HD600 za necelych 6 tisic. Vzhledem k tomu, ze vsude jinde jsou za cca 9 tisic, tak me pochytily pochyby jestli se nejedna o nejaky podvod. Jake mate zkusenosti vy s timto obchodem?

Chapu, ze firma je nemecka, takze ceny mohou byt nizsi, ale 3 tisice uz jsou podezrele. To vite, nerad bych otevrel prazdnou krabicu.
Gumak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 27. 2. 2007 18:31

Ahoj, výborné.. Objednával jsem z megafoto.cz Koss portaPro a Koss The Plug, obě sluchátka byla doma do třech dnů bez nejmenšího problému.. Sennheiser HD600 jsem koupil ze zalacino.cz, kde byly v době, kdy jsem je kupoval, ještě levnější než na megafoto.cz .. Zalacino.cz na mě působí ještě méně důvěryhodným dojmem, než megafoto.cz, ale risk je zisk, řekl jsem si a vyšlo to.. Už je mám skoro půl roku a taky bez problému.

Otázka je, jak to bude s případnou reklamací u těch Sennů :wink:
Naposledy upravil Jersey II. dne 27. 2. 2007 18:33, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod kromec 27. 2. 2007 18:32

Zkus hledat na :
http://forum.fotografovani.cz/
http://digi.zive.cz/default.asp?

Tam o tomto obchode bylo napsano hodne driv se jmenoval fischer-bernard

Pocitej stim ze je to nemeckej obchod takze zaruka plati podle nemeckych zakonu.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Madagio 27. 2. 2007 20:25

Obchod je naprosto v pohodě, akorát faktura asi nebude česky a záruka je podle nemeckych zakonu. Několikrát jsem tam nakupoval a vždycky bez problémů. Navíc mám v tom obchodě známého :)
Madagio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod k.marco 1. 3. 2007 11:03

No nevím na ty sluchátka obchod asi OK ale na ostatní audio kde je v nabídce pouze 3 receivery a tři druhy microhifi tak do toho bych asi nešel. pokud jsou záruky EU platné tak bych se toho nebál.
k.marco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 11:22

Protoze jak Nemecko tak i CR je v EU, tak je zaruka v podstate stejna.
Ja tam kupoval fotak, po case ho i reklamoval. Za dva tydny byl doma opravenej.
Wikan
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 11:31

Wikan:

To nemas pravdu stejna ¨zaruka jak v CR je v DE jen pul roku pak musis prokazat ze vada byla uz v dobe koupe.

V prvním roce vetšinou výrobce ale nabízí výrobní záruku na funkčnost, která Vám ve většině připadů zajístí bezplaný servis na kterékoliv problémy v prvním roce. Kazdý výrobce dává různou záruku, která není zákonem stanovená, např. Minolta a Canon mají jen jeden rok záruky od výrobce (Garantie), ostatní jako Fuji nebo Nikon většinou dva roky. Je třeba rozlišovat mezi zárukou od výrobce, která je uvedena na záručním listě, a zákonem stanovenou zárukou prodejce na bezchybnost přístroje (Gewährleistung), přičemž u této je mezi 6.-24.měsícem povinností kupujícího prokázat, že se reklamovaná chyba vyskytovala již v momentě prodeje (důkazní břemeno leží tedy na straně kupujícího).

vice:
http://www.megafoto.cz/shop/faq.php
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 12:18

Coz ovsem plati i u nas.
Wikan
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 12:38

To neni pravda u nas nic prokazovat nemusis.
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 12:41

Ne? Pokud ti prodejce neuzna reklamaci, tak musis dokazat, ze je vec opravdu vadna. Ale v prvnich 6 mesicich by ti naopak prodejce musel dokazat, ze vec vadna neni.
Wikan
Junior

Odeslat příspěvekod Her0des 1. 3. 2007 12:44

ja tam kupoval D80 a poslali ji za 2 dni. Problem byl jen s dodanim objektivu. sice napsano meli, ze je mohou mit do 3 tydnu, ale nakonec sem si musel vybrat jiny, protoze 3 tydenni lhutu nestihli...
Her0des
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 12:56

Wikan píše:Ne? Pokud ti prodejce neuzna reklamaci, tak musis dokazat, ze je vec opravdu vadna. Ale v prvnich 6 mesicich by ti naopak prodejce musel dokazat, ze vec vadna neni.

Tak o tomto sem vzivote neslysel, hod naky odkaz kde to pisi.
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 13:23

No tak to je snad naprosto samozrejme. Pokud se obe strany nedohodnou, tak jedna z nich musi dokazat, ze ma pravdu. Zakon proste jenom stanovuje, ze u prvnich 6 mesicu se predpoklada, ze pravdu ma kupujici a prodavajici musi dokazat opak. U dalsich mesicu je to naopak.
Wikan
Junior

Odeslat příspěvekod Jardaa 1. 3. 2007 13:40

Obecně je to vynikající obchod. Mám od nich foťák, nějaké objektivy a další. Pokudm máš DIČ, můžeš nakupovat bez DPH. S tím je spojena jedna věc, kterou objevili "díky" mě. Několik věcí (LCD televize) posílají přes zpřízněnou firmu, která je u nás, takže jsem se pak divil, když mi volali z přepravní firmy a chtěli o dost vyšší částku. Dá se to poznat, že je u produktu napsáno posíláme PPL. Zásilky z Megafota se posílají Obchodním balíkem České pošty. I přes tento nedostatek (stalo se to začátkem tohoto týdne, tak nevím, jestli je to opraveno) je velmi doporučuji. Dá se s nimi velmi ušetřit.
Jardaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 15:30

Coz mi pripomina - jeden kolega si u nich taky objednal fotak, ale z nejakyho duvodu si to nechal poslat na jednu mistni firmu. Prestoze to nakupoval jako fyzicka osoba tak u nich asi nejak zblbli a poslali u to bez DPH.
Wikan
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 1. 3. 2007 15:41

no podle ceskych zakonu nejde 'nakupovat bez dph' - zaplatis VZDY cenu s dph a pokud jsi platce, tak si ji zahrnes do sveho danoveho ucetnictvi, tj fakticky ji neplatis. Cokoliv jineho (prodej primo bez dph) je nesmysl ....
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 15:52

To mne nemusis rikat, ale ne vzdy praxe odpovida zakonum.
Wikan
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 1. 3. 2007 15:57

no v tom pripade bych se zrovna nepriklanel k tomu jaky to je skvely obchod ... (aniz bych ho znal !!)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spiq 1. 3. 2007 16:05

ja si tam k vanocum poridil Koss Porta Pro... a vse ok
jde o to, ze je to prakticky nemecky obchod, a tudiz platite nemeckou dan, ktera byla do lonska 16%, takze pro drazsi veci to vychazelo i s vysokym postovnym levneji...
ale od 1.1.07 je i v nemecku dan 19%, takze usetrite leda kdybyste nasli neco opravdu levnyho
spiq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 16:48

Wikan:
Tady je citace z dopisu od MEGAFOTO zakaznikovi , ohledne reklamace

Dobry den,
pristroj je ve druhem roce zaruky. Podle nemeckeho zakonu musi zakaznik po uplynuti 6 mesicu od koupi prokazat, ze se chyba vyskytovala jiz v momente prodeje.
My, jako prodejce tedy potrebujeme takovy dukaz, jinak zaruku nemuzeme uznat. V Ceske Republice je to jinak, tam dava prodejce neomezenou zaruku.

dale viz:
http://forum.fotografovani.cz/read.php? ... sg-1880629
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 17:28

A proc je teda v občanském zákoníku následující odstavec?
§ 616
(4) Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.
Wikan
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 17:40

Ale to je neco jineho, co uvadis ten paragraf. Kdyz si prectes cely ten zakonik tak tam nenajdes nic otom ze ty musis neco prokazovat po sesti mesicich aby ti uznali zaruku, aspon ja jsem tam nic nenasel.

A ikdyby to tam nekde bylo tak jsem se jeste nesetkal stim z by to naky cesky obchod vyzadoval.
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinkucera 12. 11. 2009 13:33

Upozornění pro potenciální zákazníky zalacino.cz: ani po měsíci od zaplacení zboží za více než 5000 Kč nedorazilo. Nereagují na email, neberou telefon, až na opravdu výhružný email přišla arogantní odpověď, že zboží nemají na skladě, že přijde ve středu. Už uplynuly dvě středy a stále nic. Podávám trestní oznámení o policie v Zittau.
martinkucera
Kolemjdoucí