Ondraen1

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondraen1 17. 9. 2008 18:16

Zdravím všechny.

Momentálně vlastním tyto nástroje audiorozkoše :-)

Sennheiser PX100 + Stormblue A9
E-MU 0202 + Sennheiser HD600

Tady jsou fotky:
http://albums.phanfare.com/6009720/2715823#imageID=46880511

Pokud budete k nim mít nějaké dotazy, rád se rozepíšu.

Poslouchám snad všechno(jednou za čas i ta dechovka u dědy z rádia příjde vhod)… prostě podle nálady.
V noci spíš jazz, folk, easy listening, pop.
Ve dne hlavně rock, metal.
Sansa Clip+ -> Etymotic ER4P/S / Sennheiser PX100
Lenovo Thinkpad R60 -> E-MU 0202 -> Sennheiser HD600
ondraen1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 27. 9. 2008 15:23

Hmm všechno tvoje vybavení se mi líbí, sluchátka špice, zvukovka ok, notebook špice :-) i ta hudba co posloucháš se mi líbí. Ale má to jednu chybu....skutečně používáš HD600 přímo připojený k výstupu z E-MU?
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondraen1 28. 9. 2008 21:34

Ahoj. Vím na co narážíš :-) . Sám jsem nevěřil, že udávaných 16mW a 22 ohmů Sennheisery vybudí. A ono ano. Poslouchám zhruba na čtvrtinovou hlasitost(v noci i méně), maximálně pak na poloviční. Například Mptrojka je na tom s ukočírováním sluchátek podstatně hůř(v hlasitosti a hlavně na basech), i když by se to podle udávaného výkonu vzhledem ke zvukovce zdát nemuselo.
Postupně bych chtěl jít dál (lepší zdroj zvuku, sluchátkový zesilovač), ale je o financích...
Sansa Clip+ -> Etymotic ER4P/S / Sennheiser PX100
Lenovo Thinkpad R60 -> E-MU 0202 -> Sennheiser HD600
ondraen1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 29. 9. 2008 10:34

Tak možná nebude mít zas tak špatnej výstup, jestli je to tak jak tvrdíš. Skutečně těch 2* 16 mW mě docela děsilo, zvlášť když uvážim že sluchátkáče mají běžně kolem 300 mW dohromady na oba kanály. Ale o hlasitost zas až tak moc nejde. Když zkusíš dát HD600 do integrovaný zvukovky z notebooku tak bude taky docela nahlas. Spíš jde o to vybuzení, nejsem expert v technický terminologii, ale výstup od E-MU a ze zesíku má rozdílný napětí. Ze zesíku jde každopádně větší + je je výstup kvalitnějc udělanej (lepší opampy atd.) Poznáš to třeba na tebou zmíňenejch basech. Prostě všechny části spektra jsou najednou o něco výraznější a prokreslenější. Ale jak řikám řetězec máš slušnej, HD600 taky budu objednávat.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků