Na návštěvě u Šeďoura

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slayers 27. 3. 2013 22:58

Martine, dočkáme se SNAD no a pak hodíme poslechovku zas na celej den.
Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 3. 2013 08:59

Hele, fakt se nevymlouvám !
Potřebuju jen nastříkat černou matovkou zadní stěny u obou reproboxů a to se vážně doma v pokoji dělat nedá.
Kvuli týhle desetiminutový akci, se mi to nechce zase převážet do dílny k Mílovi, nebo k mýmu tátovi na venkov.
A pak potřebuju na tenký boční panely nalepit koženku, lepím to chemoprénem a ten děsně
s m r d í (tohle slovo se musí rozdělit, jinak mi ho to vyhvězdičkuje jako, že je sprostý).
To lepení koženky je taky akce jen na pár hodin, jenže pak nevyvětrám byt několik dní.

Prostě potřebuju, aby už bylo venku alespoň patnáct stupňů, abych mohl na tom pražskym dvorku začít něco dělat.

IMG_20130310_130228_0.jpg

Takhle akorát můžu chvíli kopat tenisák Ferdě, než jí začne bejt zima a chce jít domů...
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 24. 5. 2013 19:15

Tady je vidět, jak jsem nastříkal na dvorku u baráku za prvního slušnýho počasí letos, zadní stěny reprosoustav.Vyplácal jsem na to skoro celý dva černý matový spreje.Nechal jsem to sice vyčuchnout nějakou dobu venku, ale když jsem to odnesl do pokoje, tak to stejně bylo cejtit několik dnů.
IMG_20130416_165947_0.jpg

IMG_20130416_171413_0.jpg

IMG_20130421_150527_0.jpg

Na posledním obrázku, focenym už skoro potmě, jsou vidět hotový boční panely už s nalepenou bílou koženkou.To je hodně pracná věc, protože problém neni koženku nalepit, problém je nalepit jí rovně a tak, aby na povrchu nevznikly boule.Taky je potřeba začistit rohy, aby to na ostrejch hranách nedělalo takový malý kundičky.Musí se to správně zastřihnout a pak ještě natvarovat pomocí horkovzdušný pistole.
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 26. 5. 2013 12:05

Po nalepení bočních panelů:
IMG_20130421_190230_0.jpg

Tady je obrázek z focení beden na dvorku...Kocourek...pejsek...Totemy
IMG_20130516_173721_0.jpg

Pro upřesnění:
Fotí Kocmeister a u toho mu asistuje pejsek Ferda.

Co se týká bočních panelů, tak ty jsem nalepil na boky reprosoustav pomocí lepidla v kartuši Mamut.Stojí to asi 170,-, maj to v každym Hobby marketu a neni to nijak cejtit, skvěle se s tím dělá, okamžitě to po přimačknutí drží.Dá se s tím přilepit kde co...když jsem měl hotový reprobedny, tak jsem si tim lepidlem přilepil záplaty na montérky.Na nějaký zašívání neni čas...

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 26. 5. 2013 12:35

a ako si spajal dosky,drevenymi kolikmi a lepidlom?
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 26. 5. 2013 15:18

icotech852 píše:a ako si spajal dosky,drevenymi kolikmi a lepidlom?

Nechal jsem si vyrobit korpusy reprobeden u truhláře.Ten použil klasickou technologii spojování na cinky.Já jsem ty syrový korpusy přetmelil, přebrousil a na předek nalepil černou koženku.
Boční panely jsou tři milimetry silný desky, polepený bílou koženkou.Ty jsem pak nalepil celou plochou na boky.

IMG_20130223_181255_0.jpg

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 28. 5. 2013 16:04

mozem sa ta spytat odkial si kupil menice? aky je to vyrobca
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 28. 5. 2013 17:11

armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod hexxisek 28. 5. 2013 17:14

Rád bych se optal jak si tyhle bedny vedou, zajímalo by mě nějaké srovnání s komerční konkurencí ve stejné cenovce, případně jaké cenové kategorií odpovídá zvuková kvalita těch Totemů, jestli se třeba dají i k něčemu přirovnat. Jak zní jednotlivé žánry, jak se hodí třeba na sestavu domácího kina.
Díky =)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 28. 5. 2013 17:17

Myslíš si že sú to kvalitné meniče? Cena vyzerá byť nízka
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 28. 5. 2013 20:27

ten Monacor SPP-250 sa mi zda ze ma maly magnet...ale ked si to tak chvalite,nieco na tom bude.Kazdopadne vyzera byt ten Monacor dobry vyrobca cena/vykon
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 29. 5. 2013 08:21

hexxisek píše:zajímalo by mě nějaké srovnání s komerční konkurencí ve stejné cenovce

Jestliže mě kompletní reprosoustavy stály asi deset tisíc, tak všechno z komerční produkce kolem týhle ceny a vejš, bez problémů zvukově rozmáznou.
Asi nejspíš zvukově přehrajou podstatně dražší tovární reprosoustavy, ale tady soudim jen podle svejch poslechovejch zkušeností.Je nereálný, že bych to naložil do auta a odvezl do nějakýho poslechovýho studia ke srovnání.Určitě by nebyli rádi, kdyby se ukázalo, že kvalitní DIY přehraje továrku za desítky tisíc.
Teď nechci, aby to vyznělo, že si chválim jen svoje dílo.Snažim se spíš upozornit na to, že k perfektně odvedenýmu výsledku nepotřebujete extra drahý měniče, ale perfektní znalosti o funkci měničů a poté jejich aplikaci.
A to konstruktér primárního návrhu Totem 100, pan Marcel Batík opravdu má.
...
Ještě k tomu srovnání...jsem ochotnej bedny naložit a přivýst ke komukoliv, kdo má adekvátní prostor a reprobedny, se kterejma by to chtěl porovnat.

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 29. 5. 2013 11:38

Dík za info :) o tom, že přehrají bedny ve stejné cenovce jsem ani nijak nepochyboval, přece jen komerční bedna musí nakrmít víc krků než diy dílko.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 4. 6. 2013 00:41

Ještě bych k tomu možnému srovnávacímu poslechu dodal, že Lukyss z Reprománie (který stavebnice prodává) nabízí stejnou službu. Trvale má k dispozici jeden pár na testování.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 11. 1. 2014 20:27

Koncem minulýho roku jsem téměř kompletně vyměnil můj strojovej park.Původní DIY zesilovač a DAC Micromega, jsem nahradil novým zesilovačem tovární výroby s integrovaným DACem.

http://www.thomann.de/cz/teac_ai_501_da_b.htm

Ano, je to opravdu digitální zesilovač.
A jak hraje ?
Naprosto úžasně, přesně, detailně.
Milovníkům "muzikálního" nebo "teple" zabarvenýho zvuku by se to rozhodně nelíbilo.Je to přístroj, kterej si nic nevymejšlí, podává informaci s přesností studiovýho přístroje.Ostatně, spadá právě spíš do kategorie studiovejch přístrojů, v žádnym hifistudiu se s ním rozhodně nesetkáte.

To by při prvnim srovnání mohli ty rádoby highendový krámy co běžně nabízej, rovnou vyházet.
...
Zesilovač je vyrobenej naprosto precizně, vše je z kovu.Má perfektní provedení reproterminálů, nádherně svítící budíčky jsou takovej malej retro bonus.
Samozřejmostí je zvukově perfektní sluchátkovej výstup.

IMG_20131222_193811_0.jpg

šeďour
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka