Odar

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 31. 5. 2012 19:39

armaman píše:pre mna su to zbytocne vyhodene peniaze
S tym suhlasim - u teba su rezervy inde a kable by som menil na najposlednejsom mieste.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod doloroso 31. 5. 2012 21:38

ale nie, neber ma v zlom, ved vies ze sa stale tak podpichujeme.. :) ja sam som tiez do kablov nedal vela penazi, ale aj na mojej zostave domaceho kina, som zmenu postrehol a myslim ze dost velku.. jasne ze kazdy kabel hra inac na kazdej zostave a kazdemu sedi nieco ine, ale vzdy tam ten rozdiel je, ci uz mensi alebo vacsi.. a presno to sa mi na tom paci, co sa mi nepaci je ze ked niekto zainvestuje nejaku sumu do hocijakeho kablu, ci uz repro alebo sietoveho, tak vzdy sa najde nejaky " premudrely kreten" ktory povie, ze su to vyhodene peniaze a na 100% to nema ziadny vplyv na zvuk a pritom to nikdy vzivote neskusil, taky clovek je pre mna obycajny šaško.. pretoze ja sam to velmi rad vyskusam a vidim ze aj ty sam.. a o tom je, no nie? :)

este by si mohol pridat info, kde si ho kupoval, co stal, preco si sa rozhodol zrovna pren a na com vsetkom si ho skusal? iba na zosiku?
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 1. 6. 2012 04:58

Odar píše:
armaman píše:pre mna su to zbytocne vyhodene peniaze
S tym suhlasim - u teba su rezervy inde a kable by som menil na najposlednejsom mieste.

No bohuzial toto je na dlho pre mna konecna. Ak by som bol single ako ty a mam okrem báb ako dalsi konicek hifi tak investujem do toho.
Ja osobne momentalne vidim vo svojom retazci rezervu uz len v bedniach a bohuzial na to fakt nemam. Uvidim ako mojmu DPA prospeje diagnostika. A pre tuto chvilu ma tesi jedno ,ze je stavany na origo doskach Pavla Dudka a i topologia je jeho takze potialto ziadna levota.....
Urcite ,ze by prospela zmena DAC a PreAmp no vela ludi je s tym spokojnych tak preco nie aj ja...
A ako najhorsim miestom vo svojej zostave by som bral akustiku miestnosti. Pokial mi to doteraz nevadilo tak momentalne s repro od Aleša Bíleho je ten priestor okolo repro tym co mi vadi najviac. Pretoze nikdy mi nechybal akysi siesty zmysel a takmer vzdy mi to vyslo v dedukcii toho co je a co nie je zle.
No niekedy ta dedukcia nie je ani treba pretoze ako dakto s oblubou tvrdi "fyziku neo...beš"
A este daco, ovela viac ma tlaci moje oblubene a tebou nenavidene LP. Gramo zatial v nedohladne a to ma tazi. Dokonca som urcitym rozhodnutim dospel k tomu ,ze radsej ako za repro ci super mega DAC som ochotny investovat do serioznej pracky na LP....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 2. 6. 2012 18:59

doloroso --> Info o cene je verejne dostupne na internete. Kto pohlada, najde rozne vyhodne aj nevyhodne ponuky, takze si myslim, ze by som informaciami len zbytocne nosil drevo do lesa. Konkretne u VDH si treba dat pozor na jednu vec - napr. na nemeckom EBay sa predava z metraze ako 1,5 m kable s koncovkami. Podla vyrobcu je ale minimalna dlzka kabla, aby bol zaruceny filtracny efekt 2 m. Kabel je velmi tuhy, takze treba s nim robit "velke zakruty" :D Takze aj z praktickeho hladiska je vacsia dlzka potrebna. A hlavne si treba dat bacha na FAKE, ktory sa predava napr. na Audiogone (ale urcite aj inde). Je to rozoznatelne podla farby vonkajsej izolacie a informacii, ktore su na kabli vytlacene.

Rozhodol som sa ho vyskusat na zaklade referencii od "overenych ludi". Skusal som ho zatial len na koncaku. Nie som kablofil - nebavi ma to stale hore-dolu prehadzovat. Ak bude chut a cas, vyskusam to na DACane / preampe a kukuckach. Tak skoro to ale nebude :D Uz teraz som ale rozhodnuty, ze casom dalsie 2 kusy dokupim.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 4. 6. 2012 18:32

Dnes som si bol zapocicat v Trnave BVaudio PRE1. Zvuk je po zapojeni iny. Vyzera to slubne.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod robelles 5. 6. 2012 09:18

Toto som našiel o VDH.

Z důvodů zajištění řádného potlačení síťových rušivých signálů se kabel MAINSSTREAM HYBRID nedodává v délkách pod 1,5m
robelles
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 5. 6. 2012 09:29

Je to pravda. Sam som bol na to upozorneny, lebo som chcel povodne 1,5 m. Je to aj na oficialnej stranke. Ku koncaku mi bol odporuceny na zaklade skusenosti vyrobcu a jeho zakaznikov 2 m a k CD / transportu dokonca az 3 m kabel.

http://www.vandenhul.com/p_E01.aspx
http://www.vandenhul.com/p_E01.aspx píše:Note: To ensure proper noise suppression behaviour, The MAINSSTREAM HYBRID is not sold in lengths below 1.5 meter.

Nedavno niekto na hifionline predaval 1,5 m dlhe kusy. Zmizlo to okamzite. Na EBay sa tak isto predavaju 1,5 m kusy. Filtracny ucinok kabla potom ale moze byt horsi. Takze odporucam pred kupou toto zvazit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 5. 6. 2012 11:05

A jak je to s Fakema VDH?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Odar 5. 6. 2012 12:09

Tiez na to upozornuje priamo vyrobca (link vyssie). FAKE kabel ma inu potlac http://www.vandenhul.com/UserFiles/Imag ... -realL.jpg a farbu izolacie. Napr. slovo Van nezacina s velkym V, za Halogen Free nie je Reg. Nr. a podobne. Napr. na Audiogon som nasiel LEN FAKE kable. Na EBay su originaly, ale zas 1,5 m dlhe.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 5. 6. 2012 12:19

A bude to mozno este horsie....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 5. 6. 2012 12:29

armaman --> Co bude horsie? :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 5. 6. 2012 12:34

Ze toho co je fake bude viac. Mna len udivuje, ze preco ak sa odporucaju 2 m tak sa predava len 1,5 m. To nikto nikomu kto to vyrobil nepovedal? Alebo je tu oddvovodnena obava z nepredajnosti ak bude kabel o pol metra dlhsi?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Martin..net 5. 6. 2012 19:13

Koupil tenkrát 3 metráž a protože byl škrt a kačku ni navíc- udělal si 2 kablíky. No v každém případě, ten borec z Hifionline-Lopuchu, neprodělal, ale kolem litru na tim ted ještě trhnul :) Tedy, pokud to prodal za inzerovanou cenu...
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 5. 6. 2012 19:32

O tom nepochybujem :lol:

-- 5. 6. 2012 21:19 --

Par mojich postrehov k BVaudio PRE1 najdete tu.

Sucasna zostava:
- BB-DAC by Tomas Tichy
- word clock generator by Tomas Tichy
- predzosilnovac BVaudio PRE1
- koncak BVaudio PA300SE
- BVaudio F3ROY (modifikovane F3S - basy , stredobas , meranie )
- chranene prepatovkou Belkin PureAV G823
- sietove Supra LoRad 2,5
- sietovy Van Den Hul - The MAINSSTREAM HYBRID
- digi Belden 1694A BNC -- BNC
- digital Supra 75 Ohm RCA
- signalovy PS Audio xStream Audio Reference XLR, Proel XLR
- repro Furutech u-2T
- TV Samsung LE40A656
- HTPC

- v praci Koss Porta Pro
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod robelles 7. 6. 2012 08:53

Človeče čo viac ti priať. Gratulujem nech ti slúžia ešte dlho uši. Na takom koplete je radosť počúvať muziku.
robelles
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka