koben

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod koben 25. 3. 2008 10:00

Ahoj, tuhle rubriku by asi člověk neměl přecházet, jsem z Benátek nad Jizerou ročník 60 a i když nevlastním drahé komponenty tak mě to hraje k mé radosti dobře a jsem spokojen. Yamaha RX V 459.Denon DVD 1730,DenonDCD725 Heco Victa set 700, Samsung PS42C96HD.
http://www.ukazto.com/?img=2487110,hifi007.jpg
Samozřejmě jsem šel cestou kompromisu, když člověk používá svou aparaturu 50film 50muzika tak to jinak ani nejde, já jsem se svým rozpočtem který jsem nechtěl překročit (40 000 Kč), objížděl studia a 2 měsíce jen poslouchal a stále víc jsem váhal, vracel se a znovu poslouchal a k tomu mám jeden poznatek, který bych chtěl všem nadšencům do hifi předat - čím menší rozpočet máte, tím je vše horší !!! Neboť v této cenové relaci, kterou jsem já nepřekročil ,je ohromné množství výrobků s doslova propastnými rozdíly !!! Pokud však půjdete vybírat v cenové hladině nad 100 000 Kč, těžko sáhnete vedle ! Proto všem říkám jen to, že vlastní poslech nenahradí sebelépe míněná rada ,proto já za svou osobu vždy jen doporučuji, nic víc se v tomto oboru opravdu nedá.
koben
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 9. 4. 2008 11:30

Pěkné. ;-)
Klidně udělej víc fotek - jsem zvědavý na ty Heco. :-)
Dívám se, že máš tu Yamahu docela natěsno. :-)) Sice má nějaké průduchy u trafa ale i tak - nepřehřívá se Ti? Nešla by prohodit s těmi Denony?
Jak je na tom zvukově CD Denon vs DVD Denon při přehrávání Audio CD?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koben 19. 4. 2008 08:43

Natěsno tam je, to máš pravdu, prohodit mrcha nejde ,ty Denonony jsu vyšší ale Yamaha má tu výhodu, že dělá i parádní průduchy ze stran, těchto detailů si mnoho lidí nevšímá a jsou stejně tak důležité jako vše co se okolo zvuku točí, na tvou otázku porovnat cd a dvd Denon je jednoduchá odpověď, srarý dcd 725 první vybavený Alpha procesorem, hraje vyloženě denoňácky ,zvuk je jedním slovem líbivý, nemá cenu se tu rozepisovat ,kdo jednou slyšel Denon ví o čem je řeč ,naproti tomu dvd Denon 1730 hraje hudební cd velmi agresívně, bez nadhledu, je to jako když meleš syrové maso na nekvalitním strojku ,ovšem zkus do něj strčit dvd, obývák se rázem promění v cokoliv chceš, rázem pochopíš o co jde, to je mimo jakoukoliv diskuzi !
Přidávám pár obrázků.
http://www.ukazto.com/?id=4639767&klic= ... &overall=1
koben
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 4. 2008 12:12

pekne ;-)

nebol by som to ja, kebyze sa neopytam - ako to bassuje ? :-) nechyba tomu sub ?
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koben 19. 4. 2008 12:43

V této sestavě opravdu není potřeba, ovšem musíme přihlédnout k tomu, že má poslechová místnost má 25 m a oba basreflexy se opírají o stěny, subjektivně mám dojem že i úhlopříčně postavené reproduktory zřejmě celkový dojem dokreslují, dále koberec a čalouněná sedačka mají také co říci, osobně sub kupovat nebudu, neuplatnil by se .
koben
Junior