Výběr AV recieveru + repro 2.0 / 2.1

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slizone 27. 7. 2021 11:19

Dobrý den,

Chtěl bych Vás požádat o radu. V audiu se tolik se tolik nevyznám a proto to zkusím zde.
Situace je taková: vybavuji si byt a k nové TV by se mi líbilo i nějaké repro pro ozvučení filmů či poslech hudby.
Ze začátku klidně 2.0, případně 2.1 a časem přejít na 5.1.
Trošku jsem se pročítal fóra a něco málo jsem vybral, viz odkazy níže. Ideální by byla bílá barva (případně černá), ať to sedí do interiéru.
Obývák je 3,7m na 5,6m (TV + repro bude tedy cca 3,5m na protější zdi). Cena cca do 20k na repro a cca do 15k na AV reciver.

Zde jsou nějaké návrhy, ale klidně doporučte jiné:
https://www.l-e.cz/wharfedale-diamond-12-1-white
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3030i-bi ... UQQAvD_BwE
https://www.l-e.cz/elac-uni-fi-slim-bs- ... UAQAvD_BwE

sloupové:
https://www.l-e.cz/monitor-300-bila
https://www.l-e.cz/paradigm-monitor-se- ... d4QAvD_BwE

AV reciever: třeba Yamaha RX-V4A??

Děkuji moc za názory :)
Slizone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 27. 7. 2021 11:34

K tym regalovkam bude treba dokupit urcite SW, aby to to malo "gule" na filmy. V danom rozpocte by som zvazil aj stlpy od Dali alebo Polk S (S55 alebo S60). Co sa receiveru tyka, tak v danom rozpocte nebude medzi nimi velky rozdiel. Na filmy ok, na hudbu neviem. Zalezi ako moc si narocny ;-) Kazdopadne si to chod niekam vypocut...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slizone 29. 7. 2021 12:54

Díky. Ještě někdo prosím nějaký tip či radu?
Slizone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 7. 2021 14:37

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malabar 29. 7. 2021 23:37

Ahoj, mel bych napad (ne radu !) - z toho, co opravdu znam. Ale jen do SZ.
Totiz:
Nedlouho tomu jsem dostal sprchu od MxG (admin), za to ze se mi nelibi, jak tu vsichni doporucuji porad to same, a hlavne, ze jsou arogantni k novackum a radi v tom, co neznaji.
MK :-)
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 7. 2021 23:55

malabar: Zpráva do SZ má pro ostatní účastníky fóra opravdu velký význam s obrovskou informativní hodnotou. Jen tak dál!
To opravdu nejde napsat nějak neutrálně co a proč doporučuješ? Nováčkům tady hlavy nikdo netrhá a většina starších členů jim hodně ráda poradí. A pokud poradíš něco méně obvyklého, ale dostatečně to odůvodníš vlastní zkušeností, nikdo obvykle neřekne ani popel, případně ti napíše, proč si myslí, že je to jinak. Akorát za dostatečné odůvodnění se tady moc nepovažují věty ve stylu "neexistuje nic lepšího", "dělám to tak odjakživa" a podobně. Samozřejmě i mě nadzvedávají řeči typu "co ty mě budeš vykládat, já jsem poslouchal, když jsi ještě nebyl na světě", což je asi to, nač narážíš, ale tady se to moc nepěstuje. A jistá přísnost adminů je potřeba, protože jinak by tady bylo toho nač si stěžuješ stonásobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod malabar 30. 7. 2021 00:13

Ahoj, nebudu to komentovat, jinak jdeme do OT. :) (a MgX me zase vyzene)
ale jinak diky za post. :))
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 30. 7. 2021 09:32

malabar:
napsal si sem dva příspěvky a oba OT - být adminem, tak dostaneš za uši :)
no a že všichni doporučují to samé? je přece jasné, že každý doporučuje to co zná, má naposlouchané, případně má doma, takže je to logicky furt dokola

a abych nebyl taky OT, tak doporučím Denon AVR-X2700H + Polk Audio S55,
případně https://www.htpshop.cz/sloupove/indiana-line-tesi-661/
- nedávno jsem je poslouchal a na to jak jsou malé a levné, tak hrají pěkně, zábavně, což se ke kinu hodí
pokud se ti sloupky nevejdou tak neporadím, regálovky naposlouchané nenám

píšeš "časem přejít na 5.1" - možná by nebylo špatné se na multikanál vykašlat, jít do bazarového stereo zesíku a 5.1 řešit až to bude aktuální (pokud teda to časem znamená třeba 1-2 roky)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slizone 30. 7. 2021 12:01

tak jsem se asi dostal do finálního výběru:

Monitor Audio Bronze 500
Magnat Signature 505
Canton Chrono SL 590.2 DC
Kef Q750
Tesi 661

Máte někdo zkušenost? CO by jste vybrali? díky :)
Slizone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 31. 7. 2021 06:40

Pokud do budoucna vidíš to rozšiřování na 5.1 reálně, tak bych vybíral bedny, které k sobě mají v nabídce i odpovídající střeďák - center a asi bych ho s nimi rovnou i objednal. U zadních satelitů na tom nesejde, ale ten předek...přeci jen, u filmů si nosné zvukové informace vzájemně předávají hlavní soustavy s tím středovým a přechod z jednotlivých reproduktorů by měl být pokud možno co nejvíc bezešvý.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 31. 7. 2021 07:12

z tvého výběru bych doporučil Polk Audio Signature S55 :) (S60 už jsou do většího prostoru než máš)
a k nim buď centr Polk Audio Signature S35E, nebo Polk Audio Signature S30E
nebo IL Tesi 661 (centr k nim je IL Tesi 742 nebo větší Tesi 761)

ty Monitor Audio jsou chválené, ale doporučují je aspoň na 25m, z toho bych měl u tebe obavy

Houbičkář:
to je pravda, nicméně jsem byl nedávno okolnostmi donucen vyhodit (dočasně) centr - AVR jsem nastavil bez něj a provedl kalibraci. čekal jsem, že to bude špatné, ale není - zvuky pro centr jsou rozděleny mezi fronty a neslyším, že by něco chybělo, hlas jde hezky zprostřed.
takže kouknu ještě na pár filmů a pak rozhodnu, jestli budu centr vůbec dávat.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 1. 8. 2021 01:18

Tvl, on v tom výběru Polky vůbec nemá, a oprávněně. Naštěstí má zjevně rozum.

Tohle fakt nechápu - rozhoduji se mezi modrou, žlutou a červenou - pomozte mi vybrat

- jasně, z tvého výběru si vem oranžovou se zelenýma puntíkama, dobře jsi vybral.


Polk audio je levný odpad na úrovni Genius 5.1 soustav za pár stokorun. Pokud někomu jde o levné duc duc, prosím, nic proti. Ale cpát to takto okaté tam, kde OP má úplně jiné nároky..

Co na to admin? Není to už konečně alespoň na výstrahu pro zjevného prodejce Polk, ideálně rovnou BAN?
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 8. 2021 02:29

Katikakus: Člověče nejseš trošku mimo? Jaký levný odpad? Sám Polk mám a jsem velice spokojený a rozhodně to není na úrovni Genius. A prodejce taky nejsem, jen spokojený uživatel. To že se ti nějaká značka nepozdává ještě neznamená že je na ni nutno plivat.
Jestli nebudeš případ pro admina spíš ty!
Přijde ti, že třeba z této recenze to vypadá na Genius:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ature-s55e
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 1. 8. 2021 07:23

Katikakus:
v té větě mám smajlík, kterým chci naznačit humor - taky jsem byl ale mírně rozladěn, že se do toho výběru nedostaly Polk, které jsem doporučoval a které v DK hrají supr.
a mimochodem:
tvůj příspěvek je úplně OT - nic nedoporučuješ, jen urážíš zavedenou firmu, napadáš účastníky diskuze a vyhrožuješ. ale neboj, nejsem udavač (ani prodavač), takže můžeš být v klidu
a spešl pro tebe dám foto z našeho porovnávání "šrotu" s mnohem dražší konkurencí
Přílohy
porov.JPG
Focal Aria 948 x Polk Audio S60
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 1. 8. 2021 08:46

Diskutérům (Katikakus a malabar), kterým toto fórum nevyhovuje, doporučuji přesun mimo SF. Nejlépe na zahraniční diskuzní fóra. Předpokládám ale, že pár peprnějších výrazů, několik OT, několik „doporučení“ adminům komu dát BAN a půjdou zase o dům dál... tam ale nuceně.

Děkuji všem diskutujícím, kteří konkrétně v tomto vlákně významným nadhledem a neagresivní odpovědí přispěli k takříkajíc samoregulaci vlákna, bez nutnosti honem řešit nějaký „válečný konflikt“.

Nyní žádám o pokračování v diskuzi pouze k tématu. OT, provokace atp. budou oceněny v souladu s platnými pravidly SF a obecnou zvyklostí na diskuzních fórech.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků