Repro pro omezený prostor

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 15. 9. 2021 17:45

Zalezi jak je siroka ozvucnice. U uzkych repro vnitrni stenu zrejme trochu uvidis, u sirokych by to asi bylo moc
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 15. 9. 2021 18:09

No, a Cabasse mají boky ještě k tomu trochu vyboulené a dozadu se zužují, takže se to těžko odhaduje :-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 9. 2021 20:25

Mám to jako Yiakubou, osy repro se protínají cca 1m za hlavou posluchače v ideální pozici. Ostatní posluchači mají trochu smůlu, ale není to žádná tragédie.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš78 15. 9. 2021 21:55

Jsem amatér (začátečník, neznalý...) to už jsme psal :-) Dnešní odpoledne a večer jsem strávil seznamováním se s daným zařízením. Mám to teď nastaveno tak, že přední bedny jsou nasměrovány na cca 50cm od mé středové pozice. Přední bedny Large a centr Small (do 80Hz do předních). Zkoušel jsem audyssey. První nastavení bylo -7db centr, zbytek nula. Nebylo to špatné :-) Každé další kalibrovani mělo ve vysledku hodnoty na centru od -6 do -7 a levé či pravé od -3,5 do -6. Aby to trochu více hrálo, tak muselo být volume dost vysoko. Nakonec jsem provedl ruční měření vzdálenosti a nastavil centr na -5 a L+P na nulu. S tímto nastavením už jdu spát :-). Byl jsem (nemile) překvapený, že při relativně stejném měření (pozicích) ukazuje audyssey pokaždé jiné hodnoty a vždy hodně do mínusu. Jinak zážitek ze sledování ( teď u nás jede Flash z anglického Netflixu) byl dost dobrý. Asi v zimě dodělám na 5.0 popř. 5.1. Ale ty S20 (165mm) mají docela dost basů... Díky všem, že mi pomáháte, snad mi to bude dělat jen radost a laborovanim se třeba dopracuji ještě k lepšímu výsledku :-).
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 16. 9. 2021 05:54

S tou kalibrací je to zajímavé. Nemáš tam nějaký hluk z venku? Chce to opravdu ticho, já třeba vypínám i lednici(mám obývák s kuchyní dohromady) :-) . S Audyssey zkušenost nemám, ale YPAO u Yamahy měří velmi přesně. Při opakované kalibraci rozdíl max. 0,5 dB a většinou 0 na každém kanále. Vzdálenost repro taky trefí parádně.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš78 16. 9. 2021 06:48

Ticho si myslím bylo dokonalé. Jedna místnost zavřené dveře i okno. Žádné hluky jsem neslyšel. Ještě je jedna věc, repraky stojí na 50cm podstavci, ale před poslechovym místem je konferenční stůl s výškou 60cm. Není teda plný, klasické dvě nohy a 5cm deska nahoře. Zkusím ho dát pryč a zkalibruji znovu. Jinak tato sestava mě stála 25 tis a za ty prachy to podle mě hraje slušně :-) Rozšíření na 5.0 by bylo tak 5 tis. navíc a nějaký efekt by to mělo přinést :-). U nás je to tak, že tento pokoj (obývák) je taková společenská místnost, televize hraje skoro pořád a večer na zpestření si zapneme " domácí kino" :-).
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 16. 9. 2021 08:50

audyssey se řešilo taky tady: viewtopic.php?f=1709&t=1318143&p=12983859#p12983859 tak na to mrkni
zajímavé je, že mu to jde také do mínusu - až mi dorazí nový centr, tak budu dělat kalibraci znovu a jsem zvědav co mi to hodí - pak to sem šoupnu

ten stolek by tam měl zůstat, to měření pracuje z odrazy a místnost by měla být ve stejném stavu jako při poslechu.
stolek tam mám taky + dvě taburetky a měřím i s tím
nastavit vzdálenost podle metrů není žádný problém, zrovna tak hlasitost - na to máš v menu testovací signál. problém jsou ty odrazy a různé nesouměrnosti v poslechovém prostroru, tam je právě pomoc kalibrace důležitá
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš78 18. 9. 2021 20:17

Můžu poprosit o vhodný tip na kabel k subwoofru, delka cca 3m? Děkuji.
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš78 20. 9. 2021 20:34

Má smysl pro surround repro použít větší repro? V případě Polk: repro S15 (5,25", 6kg) vs Polk S10 (4", 3kg)?
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 9. 2021 20:43

Určitě má, obzvláště do větší místnosti.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pafes 21. 9. 2021 12:35

Myslím, že je to zbytečné, že to na zvuku nepoznáte (basy zahraje sub) a menší repro se budou snáz umisťovat. Já mám zkombinovaný set Polk TL1600 s dvojicí S15 v roli předních soustav (pro Atmos 5.1.2) a je velký rozdíl ve zvuku stereo (bez subu) anebo multikanálové stereo, kdy hraje sub. Zvažoval jsem i větší S20, ale usoudil jsem, že je to zbytečné a opravdu nedostatkem basů díky subu netrpím.
pafes
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš78 21. 9. 2021 13:24

Montáž a umístění bude složitější, o tom žádná :-). Má motivace je založena na snad "plnějším" zvuku ze surround reproduktorů, když bude použité větší repro. Crossover bych taky nastavil na 80 Hz místo 120 a snad by to byto mělo slyšitelný přínos. Neporovnával někdo na vlastní kůži vliv malého a většího surround repro?
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš78 2. 10. 2021 15:48

Tak ty větší repra (S15) jsou doma. Velikost je ok, trochu těžší. Bude třeba koupit vhodný držák, ta jejich klíčová dírka by dlouho nevydržela :-( Asi půjdu i do toho subwooferu. Jelikož mám zatím všechno v sérii Polk signature, tak bych asi volil stejnou řadu, tedy hts 10. Hts 12 by nevlezl pod ty "skvělé" skříňky. Bude dostatečná velikost 10" na těch přibližně 18m2?
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 10. 2021 16:34

Tomáš78 píše:Bude dostatečná velikost 10" na těch přibližně 18m2?

10" na 18m2 bohatě stačí
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 13. 10. 2021 10:05

Tomáš78 píše:Tak ty větší repra (S15) jsou doma. Velikost je ok, trochu těžší. Bude třeba koupit vhodný držák, ta jejich klíčová dírka by dlouho nevydržela :-( Asi půjdu i do toho subwooferu. Jelikož mám zatím všechno v sérii Polk signature, tak bych asi volil stejnou řadu, tedy hts 10. Hts 12 by nevlezl pod ty "skvělé" skříňky. Bude dostatečná velikost 10" na těch přibližně 18m2?

Nezapomeň, že ty skříňky máš dvě, tak by to chtělo 2 subwoofery, aspoň to bude symetrické a na hudbu to bude mít i nějaký pozitivní přínos.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků