Yamaha MCR-N670D zvuk

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zurekmiroslav 29. 11. 2021 00:25

Mám doma tento hi-fi systém ale nejsem se zvukem moc spokojený.

Mám dva dotazy:

1, jestli může být zvuk o poznání lepší když koupím jiné audio kabely než jsou přibaleny výrobcem nebo jsou to vyhozené peníze?

2,jaký subwoofer by se hodil k tomuto hi-fi systému?

Děkuji za rady...
zurekmiroslav
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Denkez 29. 11. 2021 07:49

S lepšími kabely rozhodně chybu neuděláš, zejména pokud byly k systému přibaleny jen nějaké základní "tkaničky".
Rozhodující je průřez kabelů, alespoň 2,5 mm2, pokud do svorek vejde větší průřez, tak i 4 mm2. Stačí obyčejné reprokabely např.
https://www.hifionline.cz/kabely/reprod ... c-2x2-5mm/
https://www.hifionline.cz/kabely/reprod ... -sc-2x4mm/
Pokud se rozhodneš pro sub, tak k Yamaze bych volil zase Yamahu, např.
https://www.hifionline.cz/reprosoustavy ... provedeni/

Větší objem a hloubku basů bys dosáhnul i s jinými většími regály, nemusí mít ale nutně přední BR, jak radí Nick Cave.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 11. 2021 15:24

zurekmiroslav píše:Mám doma tento hi-fi systém ale nejsem se zvukem moc spokojený.

Mám dva dotazy:

1, jestli může být zvuk o poznání lepší když koupím jiné audio kabely než jsou přibaleny výrobcem nebo jsou to vyhozené peníze?

2,jaký subwoofer by se hodil k tomuto hi-fi systému?

Děkuji za rady...

To je strašně málo informací na to, aby se vůbec dalo posoudit, co je důvodem tvé nespokojenosti se zvukem.
Může to být od špatného zapojení, nastavení, přes nevhodnou kombinaci receiver/repro, umístění repro, akustika, závada na zařízení... samotné kabely, pokud to jsou klasické měděné repro kabely, nemají na kvalitu zvuku ZÁSADNÍ vliv.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zurekmiroslav 30. 11. 2021 21:17

Děkuji moc za rady.Rozhodl jsem se tedy že pořídím nové repro s předním bassreflexem a vybral jsem Elac Debut B6.2.V Polsku je prodávají jako komplet k mnou vlastněné N670D takže by si měly měly s Yamahou rozumět na jedničku.Původně jsem se pokukoval po Magnat Monitor Supreme 202 ale údajně by tam oproti Yamahám zas takový rozdíl nebyl.Nevím nejsem takový znalec.Uvidíme,snad budu víc než spokojený když stojí pomalu jednou tolik.
zurekmiroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trempik 2. 1. 2022 18:59

Já mám Yamahu MCR -330, už dlouho. Všechno je to vybavené digitálními zesilovači. Ten zvuk je hodně "technický", nemelodický. Ale dá se to zlepšit bednama. Subwoofer bych nekupoval, nemíchal bych to s regálama. K tvým 2x60W bych koupil sloupové reprobedny, klidně nějaké levnější, na ty basy. A když už ty regály Elac, tak si asi trochu přidáš na korekcích, ne? A určitě bych hodnotil zvuk za poslechu dobrého CD.
trempik
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků