výběr soundbaru/reproduktoru k TV

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 11. 8. 2022 12:07

Na stereo zesilovač k TV se vykašli. Přijdeš o všechny potenciální výhody filmových zvukových formátů. Bez HDMI to budeš propojovat v lepším případě optikou, takže v TV bude probíhat komprese z multikanálu na stereo, nebudeš mít centrální kanál pro dialogy, budeš to zapínat ručně extra ovladačem a hlasitost ovládat na zesilovači... to je spousta nevýhod pro lepší zvuk k TV.
U plnohodnotného domácího kina - AVR+ soustava repro 5.1.2 (pro atmos) a se subwooferem tě přijde minimálně na 40 tis. a víc.
Pokud nejsi hudební fanda a potřebuješ jen vylepšit zvuk TV, tak soundbar se subwooferem 3.1 bez zadních beden, je pro tebe ideální řešení. Je jednoduše propojitelný, podporuje spoustu zvukových formátů a nezabírá spoustu místa.

Při dodržení základních zásad pro umístění a nastavení může i levnější soundar nabídnout hodně muziky.
https://www.alza.cz/lg-sn6y-d6107593.htm#recenze
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 11. 8. 2022 20:28

Pro vylepseni zvuku z TV bych sel do soundbaru LG jak radi tombas nade mnou
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 12. 8. 2022 12:36

Já, pokud jde o filmy, tak bych šel do soundbaru Samsung nebo Bose.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Josef07 12. 8. 2022 15:27

Mě se nejvíc líbí tento soundbar, prý hraje nejlépe jako "soundbar bez zadních reproduktorů". https://soundbary.heureka.cz/samsung-hw-q900a/#prehled/
Na rtings ho hodnotí dobře.
Bose je hodnocenej ještě lépe, ale je teda o dost dražší.

A co se týče těch repro, tak je pěknej ten elac debut B 6.2. Stereo receiver k tomu by byl dobrej teda za těch 20 000 cca? Šetřit by se na tom nevyplatilo? A dal by se za tu cenu propojit přes HDMI aby se hlasitost dala měnit přes TV?Kdybych šel do stereo receiveru, dá se k tomu pak přidat center? A basák by byl okolo 10 000 kč cca?
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 12. 8. 2022 15:50

Na Datartu docela dobry Bose 700 soundbar s kodem za 15 000Kc. Ale je to bez SW a pripojit jde k nemu jen Bose (kod se slevou 400Kc mohu zaslat)

-- 12. 8. 2022 16:51 --

https://www.datart.cz/soundbar-bose-sou ... dci+-+(4-7)+Product&utm_term=
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 12. 8. 2022 17:08

Bose 700 dobrý, ale nemá formáty a ani konektivitu. Když jsem ho slyšel i se sub a zadními repro, tak to hrálo pěkně, ale hrálo to všechno dohromady bez pořádné lokalizace jako Atmos nebo DTS:X.

Pokud soundbar za rozumnou cenu, tak ten Q900A a nebo lépe i se zadními repro 950A.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Josef07 12. 8. 2022 17:39

Ten samsung je lépe hodnocenej jak bose 700, ale o něco hůře jak Bose 900, ale ten je cenově výš když se připočte basák.
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 12. 8. 2022 21:36

Bose 700 neumí formáty Dolby Atmos ani DTS, DTS-HD MA, DTS:X.
Bose 900 neumí DTS, DTS-HD, DTS:X.

Nepřipojíš k nim další zařízení BlueRay, Nvidia Shield, takže jsi odkázán na formáty, které umí tvoje televize (většinou jen Dolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby Digital plus Atmos), což je málo.

Samsung přehraje vše (Dolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby Digital Atmos, True HD Atmos, DTS, DTS HD MA, DTS.X) a můžeš k tomu připojit další zařízení. A na soundbar hraje slušně.

Záleží, co od soundbaru / audio sestavy očekáváš.

Za ty peníze o kterých si píšeme, není lepší soundbar než Q900A, případně Q950A. Pokud můžeš, posuň si sedačku a ber Q950A. Také jsem si ji posunul. ;-)
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Josef07 12. 8. 2022 22:36

No sedačka je rohová a posunout právě moc nejde :D . No, myslim si, že když pudu do soundbaru, tak s tim Q900A neudělám chybu.

Náhodou neslyšel jsi naživo nějaké to repro + receiver, že by si to nějak subjektivně porovnal s tim soundbarem?
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 13. 8. 2022 05:27

https://elektro.bazos.cz/inzerat/156167 ... xf9000.php
recenze jsem necetl tak nevim jak to hraje
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 13. 8. 2022 06:22

Josef07 píše:No sedačka je rohová a posunout právě moc nejde :D . No, myslim si, že když pudu do soundbaru, tak s tim Q900A neudělám chybu.

Náhodou neslyšel jsi naživo nějaké to repro + receiver, že by si to nějak subjektivně porovnal s tim soundbarem?


Sedačka jde vyměnit :-)

Slyšel, běž si to taky někam poslechnout. Kamarád měl Klipsch 5.1. sestavu a nyní má soundbar Q950A. Nejvyšší řady soundbarů od Samsungu, Sony, Bose jsou dobré. Na filmy super.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Josef07 15. 8. 2022 14:16

Tak všem moc děkuji za rady a pomoc :) . Nakonec jsem koupil soundbar Samsung HW-Q900A.

Našel jsem to za dobrou cenu na: https://www.eletronika.cz/Samsung-HW-Q9 ... d92456.htm

Shop jsem neznal, ale vypadá to, že by s nima problém být neměl.
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 15. 8. 2022 17:39

Ta cena je velice dobra. Potom dej vedet jak to hraje
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Josef07 23. 8. 2022 09:08

Tak soundbar už mám doma. Hraje to pěkně, je to hodně hlasité. Ale ten wow efekt se nedostavil.

Hlasitost mám teda většinou okolo 20, nezkoušel jsem to k "maximu" protože v přízemí bydlí prarodiče a nechtěl jsem je moc rušit.

Každopádně mě pořád trochu hlodá AVR 3.1 setup. Ale když už, tak z počátku bych asi pořídil jen 2.0. Jelikož využití zvuku je z 90% filmy/hry tak nevim jestli bych byl zatím s 2.0 spokojený.
Zároveň neuvažuju o 5.1, ale středový kanál je prý důležitý a stereo receiver by tedy neprošel, musel bych jít do AVR, abych mohl použít středové repro, ale bylo by to 3.1 max. což je takové krkolomné.

Myslíte si, že bych si v tom polepšil za tu cenu oproti soundbaru, když to mám opravdu jen pro filmy/hry a neuvažuju o plném 5.1?
Chci si to 100% ujasnit, protože jak řikám, nejsem úplně rozhodlý jestli si soundbar nechat.

Tim neřikám, že by ten soundbar byl špatný, ale pořád mám "brouka v hlavě".
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 23. 8. 2022 09:43

wow efekt se u mě spolehlivě dostaví, když si čtu PR kecy u nových výrobků - to si vždy říkám: je to vůbec možný? a jen za pár korun? a já blbec do toho nacpal tolik a ono přitom stačilo koupit tento zázrak :)

tak ve 3.1 je problém v tom centru, protože vlastně jen kvůli němu kupuješ AVR, no a pokud koupíš něco hodně levného tak to hraje blbě. Řešením by byl bazarový AVR - dá se koupit TOP model starý 10 a více let za pakatel a zvuk je úplně někde jinde. Sice to nemá 4K, Atmos a další moderní věci, ale to na 3.1 nepotřebuješ a i hudba bude hrát supr
léta jsem měl https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/av-receivery/denon/denon-avr-4310-silver/ a kdybych nepotřeboval průchod 4K a podporu nových zvukových formátů, tak ho mám pořád.
Nahradil jsem ho novinkou v podobné ceně (44t) a na stereo bych řekl, že ten starý byl lepší
a pokud k tomu dáš pořádný bedny, tak se wow efekt určitě dostaví

jinak měl jsem chvíli DK bez centru a vůbec mi to nevadilo, ale jak mi tady někdo správně napsal, tak je to dobré tak pro jednoho, který sedí uprostřed před TV - jak se posuneš bokem, tak už to není ono
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků