dotaz na komplexní systém k TV do max. 20.000

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stubby 29. 7. 2022 13:17

Ahoj, prosím o radu, případně na odkázání, zda se něco podobného už někde dříve řešilo, a má to nějaký závěr.

Mám TV philips 48oled806, a přemýšlím nad lepším ozvučením. Přemýšlel jsem nad nějakým soundbarem k TV, vypadají moderně, a cenově se dají sehnat do 5tisíc.
Místnost je obdélníková, malá - cca 3m na 6m. TV je umístěna na té delší straně obdélníku.
Prozatím mám představu centrální systém, a dvě bedny na krajích systému s TV. V budoucnu případné rozšíření o bedny naproti TV.

Ale: rád bych měl nějaký kompletní systém, který by:
1) zlepšil zvuk z TV - priorita
2) umožnil poslouchat rádio, když by neběžela TV
3) možné připojit telefon
4) možné pouštět CD/DVD
5) možné pouštět vinyl (hudba budoucnosti), to není vůbec povinnost

Když jsem byl malý, tak se mi hodně líbily ty sestavy/systémy, které obsahovaly právě dole kazety, o patro výše CD, pak krabička na radio, a nahoře byl gramofon.

Cena samozřejmě za málo peněz hodně hudby...byl bych schopen na to našetřit cca 20.000 za nějakou dobu. víc by se mi do toho nechtělo dávat, případně bych si musel stanovit priority - což je dáno číslováním.
Jsou ty moje požadavky vůbec reálné? ať už technikou, tak i cenou?
stubby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gildintor 30. 7. 2022 13:50

Ahoj,
Určitě tu dostaneš spoustu lepších rad ale v rychlosti mě napadlo tohle:
1) pořídit si nějaký z kvalitnějších minisystémů. Např. https://www.alza.cz/panasonic-sc-pmx802 ... 261909.htm Pokud si časem koupíš gramofon se zabudovaným předzesilovačem tak připojíš i ten. Nevýhoda - Nemá HDMI. TV připojíš oprickým kabelem a zvuk ovládáš na Panasonicu.
2) To stejné ale kvalitnější řešení by mohlo být https://www.alza.cz/marantz-mcr612-melo ... 263497.htm
K tomu bych si dokoupil bazarové regálové repro. Bohužel se už nevejdeš do rozpočtu.
3) A asi nejlepší řešení je receiver + repro. MUSEL BYS ALE OŽELET CD nebo si dokoupit přehrávač. Vůbec bych se nebál vzít bazarový kus. Já používal Yamahu, která mě vyšla na 4 tisíce. Měla všechny tyhle funkce, zvuk slušný. K tomu jsem si vzal bazarové repro za 12 a výsledek byl skvělý. Kdyby jsi šel touhle cestou tak by bylo dobré pak rozšířit tuhle diskuzi tímto směrem abys měl lepší představu o tom co vybrat.
gildintor
Junior

Odeslat příspěvekod stubby 16. 8. 2022 07:34

gildintor: díky za odpověď. zajímavé varianty, které uvádíš.
Primárně chcu zlepšit zvuk k TV. nejsu si jist, zda 1) by ten panasonic vyhovoval tak, že bych byl spokojen na hodně dlouhou dobu.
2) vypadá bezvadně, ale jak píšeš...cena
3) ve sklepě mám bedny 5+1 genius, někdy z roku 2008, nicméně pokud bych je chtěl nějak použít, tak výstup mají ten "drátkový" černá, červená (omlouvám se za laické vyjádření), které se zacvakly do subwoferu. Tzn. ten bazarový reciever zní dobře, ale šlo by využít moje bedny na vyzkoušení? nějakým udělátkem?

a doporučili byste mi tu nějaký bazarový kousek, který by stál opravdu za dobrou cenu?

díky.
stubby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 16. 8. 2022 07:53

U těch bedýnek od Geniusu bych se bál je připojit k "dospělému" AVR, minimálně bych vzal silnější kabely, než ty tkaničky, co k nim dávali. Musel bys pak dávat bacha na hlasitost, přece jenom jsou z úplně jiné kategorie.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 16. 8. 2022 08:10

stubby píše:gildintor: díky za odpověď. zajímavé varianty, které uvádíš.
Primárně chcu zlepšit zvuk k TV. nejsu si jist, zda 1) by ten panasonic vyhovoval tak, že bych byl spokojen na hodně dlouhou dobu.
2) vypadá bezvadně, ale jak píšeš...cena
3) ve sklepě mám bedny 5+1 genius, někdy z roku 2008, nicméně pokud bych je chtěl nějak použít, tak výstup mají ten "drátkový" černá, červená (omlouvám se za laické vyjádření), které se zacvakly do subwoferu. Tzn. ten bazarový reciever zní dobře, ale šlo by využít moje bedny na vyzkoušení? nějakým udělátkem?

a doporučili byste mi tu nějaký bazarový kousek, který by stál opravdu za dobrou cenu?

díky.


Tie Genius reproduktory vies napojit na AVR. Budes to mat v rezime 5.0. Ten subwoofer fungoval pri nich aj ako zosilnovac, takze ten nebudes vediet pouzit. Budes musiet kupit nejaky aktivny subwoofer, ktory napojis z toho AVR. Pozrel by som opat bazar. Vyskusas a uvidis. Ked to nebude ono, tak potom kupis pre zaciatok nejake lepsie predne repro. AVR pozri taky, aby splnal vsetko co potrebujes (co najnovsie kodeky, BT, phono vstup atd atd)...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 16. 8. 2022 08:51

Možností je mnoho i když rozpočet je celkem omezený. Tady jsem našel zajímavý celek a ještě ti zbyde na BR UHD přehrávač s BT, WiFi a využitím coby multi přehrávače - https://elektro.bazos.cz/inzerat/156175 ... evo-50.php + https://elektro.bazos.cz/inzerat/156026 ... othusb.php
Následně pak můžeš vyměnit za lepší/novější model AVR. Ta repro jsou za tu cenu "zadarmo" ! Případně si poskládat sestavu z jiných bazarových kousků - AVR, repro, CD/DV BR player. Zvuk TV to vylepší rozhodně a pokud nemáš Netflix, HBO Max ..atd. tak ti systém 5.0 bohatě stačí. Případně pořídíš ještě subwoofer, ale do 18 m2 asi nebude ani třeba. Tolik na zamyšlenou. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků